سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36210
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آینده‌ای خطرناک در انتظار حامیان اصلی داعش
Print This Post

مرکز مطالعات واشنگتن در گزارشی تأکید کرد، با وجود آنکه مسئولان ریاض از خطر “تروریسم” آگاهند، ولی این امر مانع از ارتباط آنان با برخی سران گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه نمی‌شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، مرکز مطالعات واشنگتن در گزارشی تأکید کرد، با وجود آنکه مسئولان ریاض از خطر “تروریسم” آگاهند، ولی این امر مانع از ارتباط آنان با برخی سران گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه نمی‌شود.
 این مرکز مطالعات درخصوص حمایت‌های مالی ویژه از گروه‌های تروریستی نوشت: بعضی از حامیان مالی از عربستان سعودی هستند و آنان برای تضمین رسیدن این حمایت‌های مالی به سوریه، پول‌هایشان را به کویت می‌فرستند.
بر اساس این گزارش، سعودی‌ها اکنون بزرگترین حامی مالی گروه‌های مسلح در سوریه هستند.
این مرکز مطالعاتی خاطرنشان کرد، بسیاری از حامیان که به عنوان جمعیت‌های خیریه در منطقه خلیج فارس شناخته می‌شوند، طی سال‌های اخیر صدها میلیون دلار به دست گروه های تروریستی مانند داعش رسانده‌اند.
مرکز مطالعات واشنگتن تأکید کرد: عربستان سعودی و چند کشور دیگر به عنوان منبع مهمی برای داعش به حساب می‌آیند، ولی این گروه اکنون در حال بی نیاز شدن از این کمک‌ها‌ست زیرا پس از اشغال برخی مناطق در حال دستیابی به منابع مالی است، به صورتیکه این بی نیازی سرانجام موجب خواهد شد که این گروه‌ها در آینده به حامیان مالی خود نیز تعرض کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار