سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36387
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ادعای جدید آمریکا علیه ایران درباره عراق
Print This Post

مقامات آمریکایی مدعی شدند که ایران علاوه بر ارسال تجهیزات نظامی به عراق پهپادهای خود را برای مبارزه با نیروهای داعش بر فراز این کشور به پرواز درآورده است.

به گزارش سلام دلفان، مقامات آمریکایی مدعی شدند که ایران علاوه بر ارسال تجهیزات نظامی به عراق پهپادهای خود را برای مبارزه با نیروهای داعش بر فراز این کشور به پرواز درآورده است.
به گزارش نیویورک تایمز؛ مقامات آمریکایی مدعی شدند که ایران پهپادهای شناسایی خود را از یک پایگاه هوایی در بغداد در آسمان عراق به پرواز در می‌آورد و چندین تن تجهیزات نظامی را به ارتش این کشور تحویل داده است. بنا به ادعای مقامات آمریکایی ایران همچنین اقدام به استقرار یک واحد در کشور عراق برای با هدف ردیابی سیستم‌های ارتباطی کرده است.
با اینحال یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود مدعی شد که هواپیماهای ترابری ایران روزانه دوبار تجهیزات نظامی را که معادل ۷۰ تن برای هر پرواز است به بغداد انتقال می‌دهند.
به گفته مقامات آمریکایی هرچند آمریکا نیز اقدام به اعزام ۳۰۰ مشاور نظامی برای کمک به نیروهای عراقی کرده است و هر دو کشور ایران و آمریکا مخالف شکل‌گیری دولت اسلامی عراق و شام در سوریه و عراق هستند اما این دو همچنان برای نفوذ در عراق با یکدیگر رقابت می‌کنند.
آمریکا پروازهای شناسایی سرنشین‌دار و بدون‌سرنشین را از زمان حضور داعش در شمال این کشور افزایش داده و به ۳۰ تا ۳۵ عملیات در روز رسانده است. بنا بر ادعای مقامات آمریکایی ایران نیز دست به اقدام مشابهی زده است و یک مرکز کنترل ویژه در پایگاه هوایی الرشید در بغداد تشکیل داده و پهپادهای کوچک شناسایی خود موسوم به ابابیل را بر فراز عراق به پرواز درآورده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار