سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36394
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تخریب مقام حضرت عباس(ع) در موصل
Print This Post

گروهک داعش در حالی به تخریب مراکز عبادی و مقدس ادامه می دهد که برخی کارشناسان امور گروههای تروریستی آن را ثروتمندترین گروه تروریستی دانستند که به دنبال تسلط بر کرکوک و چاههای نفتی آن است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از نقل از پایگاه النهرین، صباح کرحوت رئیس شورای استان الانبار اعلام کرد: عقب نشینی نیروهای امنیتی با هدف کشاندن گروههای مسلح به مناطق صحرایی بوده است.
وی افزود: گروههای زیادی از عشایر مایل به پیوستن و داوطلب شدن در صفوف نیروهای امنیتی برای دفاع از استان هستند. اوضاع در الانبار باثبات است.
کرحوت بیان کرد: نیروهای امنیتی در آمادگی کامل به سر می برند و ساکنان استان به طور قوی ایستادگی کرده اند و عقب نشینی نیروهای امنیتی تاکتیکی با هدف کشاندن گروه های مسلح به الجزیره و مناطق صحرایی بوده است.
از سوی دیگر منابع امنیتی در استان نینوی اعلام کردند: افراد وابسته به گروه تروریستی داعش عصر امروز مقام حضرت عباس(ع) را در روستای الکبه در ده کیلومتری شمال موصل را منفجر کردند. همچنین در روستای شریخان علیا و سفلی در 15 کیلومتری شمال موصل تروریستهای داعش دو  حسینیه را تخریب کردند.
صباح النعمان سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم گفت: نیروهای زیادی به پالایشگاه بیجی رسیده است و نیروهای امنیتی به طور کامل بر این پالایشگاه مسلط هستند.
وی افزود: نیروهای امنیتی از مرحله دفاع طی روزهای گذشته به مرحله حمله تغییر تاکتیک داده اند و هیچ تجمع تروریستی از تیررس نیروهای امنیتی در امان نیست.
عدی الخدران فرماندار خالص اعلام کرد: نیروهای عشایری به مرکز وابسته به داعش در روستای الطالعه در العظیم حمله کردند و در آن اشیاء باستانی کشف کردند.
از سوی دیگر شبکه السومریه در گزارشی اعلام کرد: داعش پس از چپاول صدها میلیون دلار در استان نینوا به دنبال منابع مالی بیشتر است از همین رو سخت به دنبال تصرف پالایشگاه بیجی با هدف قاچاق فرآورده های پتروشیمی و استفاده از آن به عنوان اهرم فشاری علیه دولت است زیرا دولت عراق مجبور به وارد کردن فرآورده های نفتی و پتروشیمی از ایران و ترکیه می شود.
کارشناسان امور نظامی هدف از اقدامات داعش را دستیابی به منابع مالی بیشتر می دانند و تسلط این گروه بر گذرگاههای الولید و طریبیل را در همین راستا می دانند. داعش به دنبال کسب منابع مالی بیشتر برای ادامه جنگ و خرید سلاح است.
بر اساس گزارشهای منتشر شده بین المللی داعش در راس گروههای تروریستی از نظر ثروت قرار دارد هر چند که آمار دقیق و موثقی از میزان دارایی های این گروهک وجود ندارد. قبلا منبع درآمد این گروه از راه آدم ربایی، قاچاق نفت و کمکهای طرفدارانش به دست می آمد.
به اعتقاد کارشناسان امنیتی داعش در حال حاضر به دنبال چاهها و لوله های نفتی کرکوک است و برای دست یابی به منابع مالی بیشتر برای ادامه دادن جنگ به دنبال تسلط بر کرکوک خواهد بود.
منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار