سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36672
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تروریست‌ها هزاران عراقی را اعدام کرده‌اند
Print This Post

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق گفت: بر اساس گزارش های دریافتی تروریست‌های موسوم به دولت اسلامی عراق و شام و دیگر گروه های مسلح هزاران مسلمان شیعه، الشبک، ایزیدی، مسیحی و ترکمن را در استان نینوا اعدام کرده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، از پایگاه النهرین نوشت: منابع عراقی اعلام کردند که تروریست های وابسته به دولت اسلامی عراق و شام اقدام به قطع دستان دو کودکان زیر 12 سال در  موصل و قتل مادر یکی از آنها پس از اعتراض به این اقدام کردند.

این منابع بیان کردند: قطع دستان این دو کودک در منطقه الصحه رخ داده است و هنگامی که مادر یکی از این دو کودک در اعتراض گفت: آیا از خدا نمی ترسید. بلافاصله یکی از تروریست های داعش وی را کشت.

از سوی دیگر نیکلای ملادینف نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق گفت: بر اساس گزارش های دریافتی تروریست های موسوم به دولت اسلامی عراق و شام و دیگر گروه های مسلح هزاران مسلمان شیعه، الشبک، ایزیدی، مسیحی و ترکمن در استان نینوی را اعدام کرده اند.

وی افزود: دفتر حقوق بشر وابسته به سازمان ملل همه موارد نقض حقوق بشر را ثبت می کند و درباره اعدام های جمعی و آدم ربایی تحقیق می کند.هزاران نفر از نینوا به ویژه مناطق قرقوش، تلعفر، قره تپه و الحمدانیه از خانه و کاشانه خود فرار کرده اند.

میلادینف تصریح کرد: کشتار غیر نظامیان باید متوقف شود و اقدامات فوری برای تامین حمایت همه عراقی‌ها از خشونت صورت گیرد به ویژه که برخی از جنایت ضد بشری است.

 همزمان حامد الخضری عضو ائتلاف الموطن اعلام کرد: ائتلاف المواطن در اولین جلسه پارلمان که به درخواست رئیس جمهور تشکیل خواهد شد و مرجعیت بر آن اصرار دارد، حضور خواهد یافت.

وی از نمایندگان پارلمان جدید عراق خواست که از تجربه‌های مثبت و منفی دوره‌های قبل نهایت استفاده را ببرند تا در دوره آنها قوانین مهمی مانند نفت و گاز و احزاب وضع شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار