سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36740
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » صعود تیم ملی کشورمان به مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال/ لهستان بزرگ بار دیگر مقابل غیور مردان ایرانی زانو زد + تصاویر و جدول گروه
Print This Post
افتخاري بزرگ در دومين حضور

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود برابر لهستان در چارچوب هفته پنجم رقابتهای لیگ جهانی به برتری دست یافت تا در فاصله یک هفته تا پایان این مسابقات به مرحله نهایی این رقابتها صعود کند. این برای نخستین بار در تاریخ است که تیم کشورمان جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی را به دست می‌آورد.

 گروه ورزش سلام دلفان تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود برابر لهستان در چارچوب هفته پنجم رقابتهای لیگ جهانی به برتری دست یافت تا در فاصله یک هفته تا پایان این مسابقات به مرحله نهایی این رقابتها صعود کند. این برای نخستین بار در تاریخ است که تیم کشورمان جواز حضور در مرحله نهایی لیگ جهانی را به دست می‌آورد.

 

 

تیم ملی ایران در ششمین هفته لیگ جهانی والیبال برای دومین بار میزبان لهستان بود. ملی پوشان ایران که پیش از این 16 امتیاز از دور مقدماتی اندوخته بودند، برای صعود به مرحله نهایی این مسابقات تنها به دو امتیاز دیگر نیازداشتند. آنها مصمم بودند تا با یک نمایش تماشایی در خانه بار دیگر لهستان را شکست دهند و جشن نخستین صعود خود را به دور نهایی لیگ جهانی برگزار کنند. این اتفاق با برتری قاطع 3-0 رخ داد.

 

در نخستین روز ماه مبارک رمضان گوش تا گوش سالن 12 هزار نفری مملو از هوادارانی بود که مثل همشه برای تشویق بلندقامتان والبیال ایران از ساعتی قبل تمام سکوها را پر کرده بودند. همه آمده بودند که جشن رمضان را در کنار جشن صعود والبیال ایران برگزار کنند. روزه داران در حال تماشای تمرین گرم کردن والیبالیست ها افطار کردند و همراه با نوای دلنواز اذان از صمیم قلب برای موفقیت تیم ملی والیبال دعا خواندند.

 

ایران با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجان‌پور به همراه فرهاد ظریف لیبرو وارد میدان شد. شاگردان کواچ در شروع ست اول بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و فاصله امتیازی خود را با حریف افزایش دادند هرچند که در امتیازات پایانی لهستان این فاصله را کاهش داد اما در پایان ایران توانست با نتیجه 25-22 به برتری برسد.

 

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه با پیراهن سوم خود یعنی لباس یکدست سورمه ای به میدان رفت. در مقابل لهستانی ها لباس یکدست سفید به تبعیت از پرچم خود پوشیده بودند.

 

ست نخست را تیم ایران کوبنده شروع کرد. بعد از اینکه لهستانی‌ها سرویس شروع بازی را خراب کردند سعید معرف با سرویس‌های موجی خود دریافت کننده‌های حریف را تحت فشار قرار داد تا سه امتیاز متوالی برای ایران به دست بیاورد و برتری 4 بر صفر را رقم برند تا استفان آنتیگا تقاضای تایم اوت کند. با این حال تیم ایران با دریافت‌ها و دفاع روی تور عالی خود برتری 8 بر 3 را در وقت نخست استراحت فنی این ست رقم زد.

 

 

لهستانی‌ها که روحیه خود را از دست داده بودند در سرویس نتوانستند خوب ظاهر شوند و این فرصت خوبی را به خط حمله ایران می‌داد تا در کارهای سرعتی هم شرکت کند. تک دفاع خوب محمودی که برتری 12 بر 7 ایران را نشان می‌داد از برتری تیم کشورمان حکایت می‌کرد. سرمربی لهستان در برتری 14 بر 7 ایران تایم اوت دیگری گرفت تا وقفه‌ای را در روند تیم کشورمان ایجاد کند. این تیم البته دو امتیاز فاصله را کاهش داد ولی ایران در وقت دوم استراحت فنی 16 بر 10 برتری خود را ثبت کرد.

 

 

تیم ایران که سوار بر بازی بود با امتیاز سرویس میرزاجانپور خود را به امتیاز 19 رساند و این در حالی بود که لهستان 12 امتیاز کسب کرده بود. این تیم البته دو امتیاز متوالی گرفت تا کواچ بلافاصله تقاضای تایم اوت کند. دو امتیازی که به صورت متوالی تیم ایران روی اسپک‌های میرزاجانپور از دست داد فاصله دو تیم را به سه امتیاز کاهش داد. لهستانی‌ها با سرویس‌های خوب خود در لحظات پایانی این ست دریافت کننده‌های ایران را تحت فشار قرار دادند و در حالی که ایران در امتیاز 24 مانده بود خود را به امتیاز 22 رساندند تا کواچ تایم اوت دیگری را درخواست کند. در نهایت تیم ایران با آبشار موسوی به امتیاز 25 رسید و این ست را 25 بر 22 برنده شد.

 

ست دوم

 

ایران در ست دوم قدری حریف را دست کم گرفت. لهستان در ست دوم دو دهنده بازی را چرخاند و با سرویس های موجی کار را دنبال کرد. پاسور این تیم از منطقه سه بازی را دنبال می کرد. تمرکز دفاع لهستان روی اسپک های شهرام محمودی بود. لهستان 4 امتیاز پیش افتاد. اما برخورد شهرام محمودی و وینارسکی موجب شد تا قطر پاسور ایران از ناحیه مج پا احساس مصدومیت کند. آسیب دیدگی او جدی بود. سعید معروف و سایر بازیکنان او را به کنار میدان بردند تا سیامک افروزی به مداوای او بپردازد. امیر غفور به جای محمودی به میدان رفت. 6 بر یک به سود لهستان بود که کواچ دریافت وقت استراحت کرد. تشویق های مستمر تماشاگران ایران موجب شد تا بازیکنان ایران یکبار دیگر به خود بیایند. چند دفاع تکنفره از موسوی کافی بود تا فاصله امتیازها کم شود. غفور که در این دوره از مسابقات زیاد فرصت بازی پیدا نکرده بود انگیزه زیادی داشت تا در این مسابقا بازهم توانایی های خود را نشان دهد. وقت استراحت فنی نخست 8 بر 5 به سود لهستان تمام شد. محمودی نمی توانست به بازی برگردد. سیامک افروزی با اشاره این مضوع را به کادر فنی گفت. همه نگاه ها متوجه فور و اسپک هایش بود. همچنان لهستان با اختلاف سه امتیاز پیش بود. معروف تمرکز پاس های خود را به منطقه چهار و دست فرهاد قائمی برده بود. کونارسکی در ست سوم عالی کار می کرد. او بارها خط دفاعی ایران را شکست. کواچ عبادی پور را جای میرزاجانپور به میدان فرستاد تا دریافت ایران تقویت شود. عادل غلامی مثل همیشه کم نوسان ترین بازیکن ایران بود. سید محمد موسوی از بازی خارج شد و کنار محمودی رفت تا از او دلجویی کند. سعید معروف در طول بازی مدام با موسوی حرف می زد. غفور عالی اسپک میزد و موسوی تماشایی دفاع می کرد. ایران سرانجام در امتیاز 13 از حریف جلو افتاد. یک بازگشت شکوهمند تشویق تماشاگران و محمودی را به همراه داشت. از زمانی که غفور به میدان آمده بود معروف هیچ پاسی را به او نداد. با این کار دفاع حریف را به تله غفور انداخت. حملات ایران با میرزاجانپور و عبادی پور ادامه داشت. آبشارهای عبادی پور نرم در زمین حریف می نشست. او پس از ورود به زمین خوب کار می کرد. ایران وقت استراحت دوم را 16 بر 13 برد. امیر غفور بعد از وقت استراحت فنی دوم مهاجم اول ایران شد. اسپک های قدرتمند او همچنان ایران را در حاشیه امنیت برتری سه امتیازی نگاه داشته بود. آمار سرویس های اشتباه در امتیازهای پایانی ست دوم باز هم زیاد شد. آنتیگا در امتیاز 24 بر 20 وقت استراحت گرفت. به نظر نمی رسید لهستان بتواند به بازی برگردد. 25 بر 20 ست دوم هم به سود ایران تمام شد. ایران در ست دوم نشان داد که واقعا یک تیم است. والیبالیست های ایران در غیاب شهرام محمودی بازی باخته را بردند. بعد از ست دوم غفور کنار محمودی رفت و او را در آغوش کشید.

 

 

ست سوم

 

تیم ایران ست سوم را بهتر از حریف شروع کرد. سرویس‌های هدفمند و دفاع های خوب بازیکنان کشورمان برتری 6 بر 2 را به دنبال داشت تا آنتیگا تقاضای یک تایم اوت زودهنگام کند. لهستانی‌ها پس از آن کمی بهتر شدند با این حال تیم ایران در وقت اول استراحت فنی 8 بر 5 پیش افتاد.

 

 

 

تیم کشورمان که بازی را به خواسته خود اداره می کرد تلاش زیادی به خرج داد تا فاصله 3 امتیازی خود را با حریف حفظ کند. لهستانی ها که در دریافت اول خوب نبودند نتوانستند از بازیکنان سرعتی خود چندان بهره بگیرند و این کاملا همان چیزی بود که کواچ و شاگردانش دنبال می کردند. اما به یکباری تیم ایران چندین اشتباه متوالی را انجام داد تا لهستان در امتیاز 15 به تیم کشورمان برسد ولی این ایران بود که 16 بر 15 استراحت فنی دوم را به سود خود خاتمه داد.

 

 

خطای تور مدافع لهستانی یک امتیاز حساس را برای ایران به دنبال داشت و پس از آن ایران برتری 18 بر 15 را ثبت کرد ولی دو اشتباه از سوی بازیکنان کشورمان لهستان را به امتیاز 17 رساند و پس از آن هم امیر غفور دفاع شد تا لهستان در امتیاز 18 به ایران برسد. این تساوی تا عدد 20 ادامه یافت که ایران دو امتیاز متوالی کسب کرد تا سرمربی لهستان تایم اوت خود را درخواست کند. ایران در امتیازات پایانی این ست نیز منسجم ظاهر شد و این ست را 25 بر 22 برنده شد تا بازی دوم خود را برابر لهستان 3 بر صفر برنده شود.

 

 

 

لیگ جهانی والیبال 2014 گروه A

 

ليگ جهاني واليبال گروه A
تيم امتياز مسابقات جزئيات نتايج ست پوئن
بازی برد باخت 3
0
3
1
3
2
2
3
1
3
0
3
برده باخته معدل برده باخته معدل
1 ايران 19 10 6 4 3 2 1 2 2 22 16 1.375 864 818 1.056
2 ايتاليا 19 10 6 4 2 4 1 2 1 22 16 1.375 869 860 1.010
3 برزيل 11 10 4 6 2 2 1 3 2 17 22 0.773 884 896 0.987
4 لهستان 11 10 4 6 1 2 1 3 3 15 22 0.682 826 869 0.951

 

  1. نویسنده دیدگاه: علی
    تیر ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۴۷

    ماشاالله هزار ماشاالله به این مردان بی ادعا که با غیرت ایرانی از جان
    خودهم مایه گذاشتندونام مقدس ایران را در اقصی نقاط جهان زنده کردند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار