سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3701
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » یادداشت » نقش فضای مجازی در مقابله با تهاجم فرهنگی
Print This Post
حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی صرفی پور امام جمعه دلفان و از کارشناسان مسائل فرهنگی، مطلبی را در خصوص اهمیّت فضای مجازی نگاشته اند که در پیش می آید: واعدوا لهم مااستطعتم ...

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی صرفی پور امام جمعه دلفان و از کارشناسان مسائل فرهنگی، مطلبی را در خصوص اهمیّت فضای مجازی نگاشته اند که در پیش می آید:

واعدوا لهم مااستطعتم من قوه
انقلاب عظیم ملت ایران یک انقلاب در درجه اول فرهنگی بوده است که توانست فرهنگ قرآن و اهل بیت را جایگزین فرهنگ طاغوتی در ایران بکند و از طرفی در مقابل فرهنگ ضد دین غرب که داشت فراگیر و جهانی می شد بایستد و آن را در صحنه های مختلف متوقف نماید.

یکی از مهمترین ابزارهای استکبار جهانی برای جنگ ناپیدا علیه انقلاب اسلامی ملت ایران، استفاده از فضای مجازی بوده است.که با تشکیل یک وزارتخانه ناپیدا اقدام به طراحی و برنامه ریزی و اجرای بسیاری از توطئه های خود با استفاده از اینترنت نموده اند. دهها هزار سایت فارسی زبان که عامل دشمن هستند بصورت شبانه روزی علیه انقلاب اسلامی فعالیت می نمایند. و دشمنان توانسته اند در این میدان عظیم،به موفقیت هایی دست پیدا کنند که می توانیم به اشاعه شیطان پرستی در کشورمان و به فتنه 88 اشاره کنیم.
از طرفی می بینیم که قرآن کریم، ما را به آماده باش و داشتن جدیدترین ابزارهای روز برای دفاع از اسلام فرا خوانده است. (واعدوا لهم مااستطعتم من قوه) یعنی برای مقابله با دشمنان اسلام آنچه در توان دارید را تهیّه نمایید.

همچنین انقلاب اسلامی ملّت ایران دارای امتیازاتی است که بخوبی می توان از آنها برای مقابله با دشمنان استفاده نمود. یکی از آنها آیات نورانی قرآن کریم است.که باید اهل قرآن وارد این میدان شوند و با اشاعه فرهنگ قرآنی در فضای مجازی،مخاطبین فضای مجازی را با این کلام الهی آشنا کنند.

نقل است که عبدالباسط شبی در محلّه هالم به قرائت و تلاوت قرآن کریم پرداخت و در آن شب بیش از بیست نفر از سیاه پوستان،مسلمان شدند. و از این نمونه ها فراوان دیده و شنیده شده است.

دومین امتیاز مسلمانان بخصوص شیعیان،داشتن چهره های نورانی ائمه (ع) می باشد. امامان شیعه آنچنان پاک و حق و نورانی هستند که نخبگان دنیا از هر دین و مسلکی به سرعت جذب این حجت های الهی می شوند.

باید از فضای مجازی در معرفی اهل بیت (ع) نهایت استفاده را انجام دهیم. سومین امتیاز ملت مسلمان ایران و جمعیت هایی که تفکر ملت ایران را دارند،استفاده از فرهنگ شهید و شهادت طلبی است. شهید دارای یک جاذبه معنوی برای دلهای سالم و دلهای بدنبال حقیقت است. نمونه آن را در کسانی که به سرزمین های نور در جنوب و غرب کشور سفر می
کنند را می بینیم.که بعضا بسیار متحول می شوند. و یا در کنار قبور شهدای گمنام و گلزارهای شهدا مشاهده می کنیم که دلها را خدایی می نماید. ما باید چهره شهدایمان از صدر اسلام تاکنون مخصوصا دانشمندان شهیدمان در انرژی هسته ای به دنیا و جهانیان بشناسانیم. و این خود مقابله بسیار خوبی با تهاجم فرهنگی است.

چهارمین امتیاز ملت مسلمان ایران استفاده از نعمت روحانیت است. وقتی پیامبر خدا می فرماید علماء امت من از پیامبران بنی اسرائیل برترند،این یک تعارف و تعریف بدون اصل نیست. واقعا کاری که امام امت (رض)کرد بسیاری از پیامبران نکردند. باید چهره امام امت را به جهانیان بشناسانیم. چهره نورانی رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای دنیا معرفی نمائیم. چهره هزاران دانشمند مسلمان ایرانی را برای دنیا تبیین کنیم.

امیداست که شورای عالی فضای مجازی که به دستور رهبر عزیزمان تشکیل شد بتواند قدمهای بلندی در اجرای شرح وظایف خود بردارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار