سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 37085
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » نورآباد فقط خیابان امام(ره)نیست، کوچه های منطقه الفت آباد هم جزء شهر است
Print This Post
خطبه های نماز جمعه شهرستان دلفان؛

روی آوردن به تفریحات سالم، تربیت دینی فرزندان از کودکی، رفاقت با صالحان که خداوند متعال در قرآن به آن هشدار داده است، برخورد جدّی مسئولین با قاچاق مواد مخدر، ازجمله راههای عملی مبارزه با مواد مخدر می باشند.

به گزارش سلام دلفان- حجت السلام سّیدجعفر هاشمی نژاد، در بخشی از خطبه های نماز جمعه این هفته در خصوص مواد مخدر به عنوان یکی از آسیبهای جدّی شهرستان  بیاناتی را ایراد کردند.

امام جمعه در ادامه افزود : از ضررهای مواد مخدر ، گناه بودن و خلاف شرع بودن مصرف و توزیع آن است که هم حق الله می باشد و هم حق الناس. و فرد چه در دنیا و چه در آخرت گرفتار آن خواهد بود و نیز از دیگر ضررهای مواد مخدر؛ فروپاشی بسیاری از خانواده هاست که باعث طلاق آنها شده است و همچنین باعث استعمار بعضی از کشورها توسط کشورهای دشمن می گردد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد در این باره افزود : برای درمان آسیب مواد مخدر دو راه حل وجود دارد که یک راه آن راه علمی است و دیگری راه حل عملی؛ راه علمی درمان آن ،  تقویت باورهای دینی است یعنی اینکه اگر باور به مرگ ، خداشناسی ، خود شناسی و انسان شناسی بیشتر شود انسان از مواد مخدر دور خواهد شد و از دیگر راهای علمی ، توجه به آموزه های دینی است که از معصومین (ع) روایت شده است.

وی بیان کرد: از جمله راههای عملی مبارزه با مواد مخدر یا تریاک  1- روی آوردن به تفریحات سالم 2- تربیت دینی فرزندان از کودکی 3- رفاقت با صالحان که خداوند متعال در قرآن به آن هشدار داده است  4- برخورد جدّی مسئولین با قاچاق مواد مخدر می باشد. 

هاشمی نژاد در خطبه دوم نماز جمعه با شاره به زندگی حضرت خدیجه (س) گفت: باید درسهایی از زندگانی این بانو گرفت که یکی از آنها در مورد کسب حلال است و ما باید به آن توجه کنیم ؛  یکی از مشکلات جدّی که در جامعه ما وجود دارد ، بحث ربا و نزول می باشد که متاسفانه وارد جامعه ما شده است و باید به طور جدّی از آن دوری کنیم.

همچنین امام جمعه با عرض تبریک روز شهرداری و ده یاری افزود: انشالله همه مسئولین و مردم باید با همت جدّی دست به دست هم بدهیم تا شهرستان دلفان را آباد کنیم.

وی افزود : من در جلسات شورای شهر به شهردار محترم گفتم که نورآباد فقط خیابان امام(ره)نیست، بعضی از بلوارها نیستند بلکه  کوچه های منطقه الفت آباد هم جزء شهرستان دلفان می باشند و سرتاسر شهرستان باید  مورد توجه باشد و مردم نیز با دادن مالیاتها و عوارض می توانند به پیشرفت شهرستان و آبادی آن کمک کنند.

امام جمعه در مورد فتنه گری  گروهک تکفیری ها در سوریه و عراق اظهار نگرانی کرد و جنایات آنها را که با همکاری صهیونیستها و شیاطین منطقه صورت میگیرد، محکوم نمود.

وی در آخر بحث مصلی را مطرح کردند و از مردم و مسئولین برای کمک جهت تکمیل سریعتر مصلی درخواست همکاری نمود.

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    تیر ۱۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۲۸

    تشکراز امام جمعه محترم

    بی دفاع از حقوق مردم مظلوم الفت آباد اجر آخروی دارد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار