سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 37200
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مبنای وزارت ارشاد در ارائه مجوز موسیقی
Print This Post

علی جنتی گفت: باید نسبت به حفظ و نگهداری آثار فرهنگی و هنری فاخر کشورمان که قدمتی دیرینه در تمدن دارد همت گماریم.

به گزارش سلام دلفانبه نقل از سایت وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: در جامعه سلیقه های مختلفی در حوزه های هنری از جمله موسیقی وجود دارد و شورای شعر و ترانه در معاونت امور هنری وزارت ارشاد باید مبنای کار خود را محتوای آثار و ترانه ها بگذارد زیرا نمی توان پاسخگوی تمامی سلیقه های جامعه بود.علی جنتی روز یکشنبه در ادامه بازدیدهای دوره ای خود از بخش های مختلف این وزارتخانه با حضور در معاونت امور هنری ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حفظ میراث گذشته گفت: باید نسبت به حفظ و نگهداری آثار فرهنگی و هنری فاخر کشورمان که قدمتی دیرینه در تمدن دارد همت گماریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در حوزه موسیقی مبنی بر اینکه موسیقی، زمانی حرام است که موجب لهو و لعب و یا بازداری از راه خدا شود؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این دیدگاه را به عنوان ملاک های خود در این زمینه قرار می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از تلاش های اصحاب هنر، بر پیگیری مطالبات این قشر تاکید کرد.

او در این بازدید ضمن گفت و گو با اعضای شورای شعر و ترانه بر عدم خرده گیری های بی جهت و بی ربط تاکید کرد.

جنتی در ادامه از بخش های مختلف معاونت امور هنری از جمله دفتر موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و … بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های مختلف این بخش ها قرار گرفت.

در بخشی از این بازدید حمید قبادی مشاور معاون امور هنری و دبیر کارگروه مد و لباس از راه اندازی بزرگترین مرکز عرضه لباس اسلامی خبر داد.

در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید علی مراد خانی معاون امور هنری وزیر ارشاد و مدیران بخش های مختلف معاونت امور هنری جنتی را همراهی می کردند.

حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، بنیادملی بازی های رایانه ای، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، مرکز بزرگ دائره المعارف بزرگ اسلامی، موزه هنرهای معاصر از جمله مراکزی است که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در طول این دوره وزارت ارشاد در دولت یازدهم از آنها بازدید کرده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار