سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 37701
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پارلمان انگلیس: باید به روحانی اعتماد کرد
Print This Post

کمیته امور خارجی پارلمان انگلیس در گزارشی با موضوع برنامه هسته‌ای ایران، با بیان اینکه کشورهای غربی باید به ایران و دولت این کشور اعتماد کنند، تاکید کرده است که اگر توافق نهایی غنی‌سازی ایران نپذیرد، احتمالا پایدار و طولانی‌مدت نخواهد بود.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری فرانسه نوشت: پارلمان انگلیس روز دوشنبه به کشورهای 1+5 توصیه کرد به دولت ایران در مذاکرات اعتماد کنند. نمایندگان انگلیسی همچنین اذعان کرده‌اند که اگر توافق نهایی غنی‌سازی در ایران را نپذیرد، این توافق مانا نخواهد بود.

این گزارش را کمیته با نفوذ امور خارجی مجلس عوام انگلیس در حالی منتشر کرده که دور تازه مذاکرات هسته‌ای با گذشت حدود دو هفته همچنان در وین جریان است و طرفین باید تا پایان تیر ماه، بر سر راهکار جامع، به توافق برسند.

نمایندگان پارلمان انگلیس با بیان اینکه روحانی «الزاما از صمیم دل یک اصلاح‌طلب نیست»، اما اشاره کرده‌اند که «می‌توان اعتماد داشت که او نماینده‌ای معتبر برای ایران در مذاکرات هسته‌ای است و می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که او واقعا به دستیابی به توافق پایدار، متعهد است.»

این گزارش می‌افزاید: «دستکم فعلا باید به وی اعتماد کرد، اما او باید به واسطه اقداماتش و نه با اظهاراتش، مورد قضاوت قرار گیرد.»

در بخش دیگری از این گزارش در مورد غنی‌سازی داخل ایران هم آمده است: «باید اذعان کنیم که احتمالا هیچ چشم‌اندازی برای یک توافق بلندمدت که به ایران اجازه غنی‌سازی ندهد، وجود ندارد.»

این گزارش با ایران حال تأکید کرده است که غنی‌سازی ایران باید محدود باشد تا هرگونه «گریز» احتمالی، قابل شناسایی باشد. نمایندگان پارلمان انگلیس در گزارش خود تأکید کرده‌اند که توافق نهایی باید حق «بازرسی‌های اعلام‌نشده و سرزده» را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدهد.

کمیته امور خارجی پارلمان انگلیس همچنین از تصمیم لندن برای بازگشایی سفارت خود در تهران استقبال کرده است. «ویلیام هیگ» ماه گذشته اعلام کرد که در صورت رفع برخی موانع، انگلیس سفارت خود در تهران را بازگشایی می‌کند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار