سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 37819
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » منابع قرض الحسنه بانکها صفر است
Print This Post

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: نه تنها وامهای ازدواج سالهای گذشته پرداخت نشد، بلکه اکنون منابع قرض الحسنه بانکها صفر است و نمی توانند وامهایی از قبیل وام ازدواج را به مردم بدهند.

 به گزارش سلام دلفان، ناصر عاشوری قلعه رودخانی با ابراز تاسف از اینکه فضای بانکی کشورمان به جای آنکه در مسیر تولید باشد، در مسیر رباخواری و دلالی است گفت: بلایی که بانکها پس از پیروزی انقلاب بر سر مردم آوردند، باعث شد تا کشور دچار چالش شود و بانکها با این رفتارشان رو به روی مردم و نظام ایستاده اند.

وی با ابراز تاسف از اینکه تعدادی از آقایان با رانت و زد و بند کارهایی کردند که عدد و رقم نجومی از نقدینگی کشور را از مسیراقتصادی منحرف کردند گفت: این آقایان هزاران میلیارد تومان از نقدینگی بانکها را به نفع خودشان از چرخه پولی کشور خارج کردند. اگر چه به ظاهر این رفتار تاثیر چندانی نداشته ، اما تبعات جبران ناپذیری برای کشور داشته و نارضایتی در اذهان عمومی ایجاد شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه بانکها با پول مردم می چرخد گفت: اگرچه بانکهای دولتی و خصوصی با نقدینگی مردم میچرخد، اما همین بانکها به خواسته های مردم پاسخگو نشده اند.

وی با یادآوری اینکه در سال 92 حداقل یک میلیون متقاضی دریافت وام ازدواج داشتیم که بانکها باید به آنها وام ازدواج می دادند گفت: نه تنها وامهای ازدواج سالهای گذشته پرداخت نشد، بلکه اکنون منابع قرض الحسنه بانکها صفر است و نمی توانند وامهایی از قبیل وام ازدواج را به مردم بدهند.

نماینده فومن دلیل همه این بی نظمی ها را تنظیم بد ورودی ها و خروجی های بانکها دانست و گفت: بانکها با این رفتارهایشان مردم را نسبت به نظام بانکی بدبین کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه سودجویی صرف، عمده معضل بانکهای کشور است گفت: در گذشته، صندوقهای قرض الحسنه گره گشای مردم بودند و چون این موسسات به نیازمندان وام می دادند، نقدینگی خود را در حسابهای قرض الحسنه میگذاشتند و تنها هدفشان این بود که ثواب آنرا ببرند. اما امروزه کار به جایی رسیده که همین افراد خیر و نیکوکار نیز پولهای خودشان را در بانکها می گذارند تا سودهای 25 درصدی بگیرند.

عاشوری با تاکید بر اینکه گمان نکنید افراد نیکوکار دیگر نیکوکار نیستند یا تفکر نیکوکاری در کشور ما از بین رفته است گفت: مساله این بود که وقتی افراد نیکوکار دیدند بانکها پولهایشان را به افراد نیازمند نمی دهند و با بهره های سنگین از جیب شهرام جزایری ها و امیر منصور آریاها بیرون می آید، انگیزه خیرخواهانه خودشان را از دست دادند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه کاری که گروهکها، منافقین، دشمنان و مخالفان نظام در تمامی 35 سال گذشته انقلاب حتی در دوران دفاع مقدس با ما نکردند، به نظر من سیستم بانکی آن کار را انجام  داده و می دهد گفت: امروزه بانکها نارضایتی شدیدی در بین مردم ایجاد کرده اند زیرا از یک سو بهره بالایی می گیرند و از طرف دیگر منابع خودشان را مدیریت نکرده اند.

منبع: شریان نیوز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار