سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 37844
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
خانه » اخبار برتر » آرزوی بزرگ/ سخنی با دختران جوان؛
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد

دختران جوان! آرزوهای بزرگ داشته باشید؛ آرزوهایی که از فهم شما برآمده باشند و نه از هواهای زود گذر. آرزوهایی که محکوم به عمر شما نباشند. مثل نسل خوب، آینده ی خوب، زندگی خوب، همسرو فرزندان خوب.

گروه فرهنگی سلام دلفان- شاید به جرأت بشود گفت که شما دختران جوان بهترین دختران جهان، و حتی تاریخ هستید . بگذریم از عده ای که قدر خودرا نمی شناسند ؛ و ازهمین روی ناگهان خود را در لابلای چرخ دنده های بی رحم خصلت های سطحی، اسیر می بینند و راهی جز ادامه ی این راه ندارند . نه ، شما دختران ما، خیلی خوبید . آن قدر خوب که اجنبی های پلید ، از تماشای خوبی های شما رنج می برند ؛ عصبانی اند. بروز توطئه های رنگارنگ در اطراف شما نیز ناشی از همین عصبانیت است .

Untitled-1

آنها وقتی بنیان خانواده را در ممالک خود برهوا می بینند ، از تماشای این همه استحکام در خانواده های ما رنج می برند . آنها ، سیاستمداران غربی را می گویم ، بر بستری از نفهمی مردم خود حکم می رانند . پس لاجرم ، زوال هرچه بیشتر استوانه های ارزش خانواده ، مطلوب آن هاست . . بقای آن ها را همین فروپاشی ارزش ها تضمین می کند . اما در این جا ، حکومت کسی بر کسی در کار نیست . این جا بستر حضور مردم ، فهم آن هاست . و اساساً این همه خوبی در زنان و دختران ما ، ناشی از ملاحتی است که از ایمانشان دریافت کرده اند .
ای عزیزان ، قدر این مرتبه را بدانید. قدر خودتان را بدانید . همه ی ما ، حتی مادران و پدران شما ، از تماشای صحنه هایی که این روزها، عده ای از شما در آن نقش دارند، رنج می بریم.

salamdelfan.ir (6)

بعضی ها « آرزوی بزرگ » را در خوشبختی ، و یا مثلاً در قبولی کنکور و ورود به دانشگاه می دانند . بعضی ها هم در داشتن همسر و فرزند خوب ، در رونق کسب ، ودر شهرت و موقعیت مناسب و این جور چیزها ، راستی اگر به شما بگویند « آرزوی بزرگ » زندگی بشر کدام است ، چه پاسخ می دهید ؟

می دانم که منظور نگارنده را متوجه شده اید ، و می دانم که این مقولات را نمی شود با « نوشته » مداوا کرد . نسخه ی این بیماری ، درجای دیگری باید پیچیده شود . اما به هرحال مخاطب این نسخه و این آرزوی بزرگ که در شرف تحقق است شما دختران جوانید . باور کنید ما از تماشای دخترانی که ، با آرایش های غلیظ ، و با رفتاری جلف و سبک ، عرض و طول خیابان ها را طی می کنند ، پیش از آن که در خود مچاله شویم ، غصه می خوریم . غصه ای که بیشتر متوجه آینده است . آینده ای که آن دختران جوان را در جایگاه « مادری » می بینیم ؛ و فرزندانی را که لابد این ها باید به دنیا بیاورند و تربیت کنند و ریسمان اجتماع را به دستشان بسپرند .

غربی ها ، امروزه در دره ای می لولند که « ته » هرزگی و بی بند و باری و شهوت را بالا آورده اند و به هر کورسویی سرزده اند . امّا حالا ، ازهم دریده و ازنفس افتاده ، و به جایی رسیده اند که هرزگی ، به صورت آفت ، در نسل نسلشان هویداست .

این که می شنویم حاکمان غربی از آلودگی بنیادی ترین اجتماعاتشان که خانواده باشد ، سخت منقلبند ، هم درست می گویند ، و هم دروغ ! یعنی آماری که می دهند درست است . اما نگرانیشان را باور نکنید . آدم های هرزه ، هیچ گاه پا پیچ حکومت و سیاستمداران نمی شوند ؛ آن ها به آخوری نیازمندند که تَمَنیّاتشان را برآوَرَد . نمی دانم شنیده اید که هفتاد درصد مبتلایان به بیماری ایدز از مردمان آفریقا و آسیا هستند . این آمار دارد با ما حرف می زند ؛ دارد یک راز نگران کننده را برملا می کند . ایدز، عمدتاً یک بیماری ناشی از هرزگی است که از دامان آلوده ی غربی ها برآمده است . اما چگونه از آفریقا و آسیا سر برمی آورد ؟ آیا نمی شود فهمید که فصل بمباران اتمی سرآمده است ؟ کافی است مردمی ارزشمند را به ایدز و این جور آفات مبتلا کرد و به طریقی سرگرمشان کرد !

salamdelfan.ir (1)
متأسفانه این آثار هرزگی ، کم کم دارد به جامعه ی ما راه پیدا می کند و اولین نشانه ای را که هدف گرفته است ، شما دختران جوانید .
هر کس در زندگی خود به دنبال یک خبر و اتفاق بزرگ است ، منتها بعضی این اتفاق بزرگ را در « سطح » می جویند . اگر نه ، مثلاً قبولی در کنکور، کجا یک خبر بزرگ کجا ؟ ویا فلان سبک لباس و آرایش، کجا یک خبر بزرگ کجا ؟! وقتی آرزوهای آدم حقیر بشوند، افق حادثه ها و خبرهایشان هم حقیر می شود .

دختران جوان ! آرزوهای بزرگ داشته باشید ؛ آرزوهایی که به شما حیات بدهند . حیاتی که مرگ و افول نداشته باشد . آرزوهایی که از فهم شما برآمده باشند ، و نه از هواهای زود گذر. آرزوهایی که محکوم به عمر شما نباشند . مثل چی ؟ مثل نسل خوب ، آینده ی خوب ، زندگی خوب ، همسرو فرزندان خوب ، مثل حاکمیت خوبی ها ، مثل توفیق نگاه مستمر لطف خدا بر همه ی لحظه هایتان ، مثل برچیده شدن زشتی ها ، مثل خیلی چیزهای دیگر.
دختران خوب ما می دانند که برای خوب شدن ، راهی دشوار اما شیرین و پایدار در پیش است ، و برای لاابالی گری ، به هیچ اراده ای نیاز نیست . کافیست آدم خودش را رها کند و تفاوت آدم های خوب و بد نیز از همین جا بالا می گیرد .

 1. نویسنده دیدگاه: بی نام
  مرداد ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۱۸

  خانم های بی حجاب ولاقید آبروی اسلام را بردند خدا لعنت کند خانم های را که حجاب را رعایت نمی کنند

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۴۶

  پیامبرخداعلیه السلام در آن حدیث معروف فرمودند در اخر زمان برخی از دختران و زنان امت من موی سرشان رابر روی سر خود جمع میکنند تا مانند کوهان شتر از زیر چادرشان معلوم وبرامده شود پس هرجا انها را دیدید لعنتشان کنید که از نشانه های اخر زمان هستند
  منبع حدیث
  1-«صحیح مسلم /ج6/ص168»
  2-ج 16/ ص 392»
  3-«میزان الحکمه/ج1/ص530»

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۳۵

  درد ما حجاب نیست درد ما کوته فکری های ماست بی آبرویی هیچ ربطی به حجاب ندارد کاش از نعمت مغز هم استغاده می کردیم شما که حجاب و پوشش و ابرو و حیا و….را باهم ترکیب کردید و چیزی که به نفعتون باشه رو استخراج کردید، کاش ذره ای انسانیت داشتیم حجاب پیشکش.

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۱۰

  لطفا پیام بنده را که فرستادم تایید کنیدوسلیقه ای عمل نکنید

 5. نویسنده دیدگاه: سلام
  آذر ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۲۷

  باسلام
  شمادرست میگیدولی همین خود پسرااین دخترای ارایشی جلف بی حجاب روانتخاب میکنید.
  اگه کسی محلشون نداره خودشون مجبورمیشن خودشون رو اصلاح کنن .
  ممنون ازمطلب خوبتون.

 6. نویسنده دیدگاه: سلام
  آذر ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۳۶

  ببخشید خواستم بدونم که کامنت من مگه چی توش داشت که تاییدش نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  دفعه اخرم باشه به این سایت سلیقه ایتون نگاه کنم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار