سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3814
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » روایت تکان دهنده امام جمعه از یک نمونه از فقر موجود در دلفان/ تورم و گرانی از حد گذشته است؛ نمایندگان مجلس ورود پیدا کنند
Print This Post
در خطبه های نمازجمعه این هفته دلفان صورت گرفت؛
امام جمعه دلفان در خطبه های این هفته نمازجمعه با انتقاد از گرانی های موجود، یکی از عوامل آن را عدم نظارت دولت دانست و از نمایندگان مجلس درخواست کرد ...

امام جمعه دلفان در خطبه های این هفته نمازجمعه با انتقاد از گرانی های موجود، یکی از عوامل آن را عدم نظارت دولت دانست و از نمایندگان مجلس درخواست کرد به این موضوع ورود پیدا بکنند.

به گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام والمسلمین محمّدتقی صرفی پور در خطبه دوم نمازجمعه این هفته نورآباد(25 فروردین) به وضعیت نامطلوب مسکن محرومین در دلفان پرداخت.

وی با بیان اینکه در این شهرستان افرادی هستند که در شرایط سختی زندگی می کنند به یک نمونه از محرومیت هایی که در این حیطه وجود دارد اشاره کرد و گفت در یک نمونه بازدیدی که داشتیم، مادر و دختری در یک خرابه زندگی می کردند که فاقد امکانات اولیه بهداشتی از جمله دستشویی و حمام بودند و می گفتند برخی شب ها گرسنه می خوابیم و حتی نان هم برای خوردن نداریم.

خطیب جمعه نورآباد اضافه کرد: آیا کسانی که متمکن هستند و برج سازی می کنند در قبال این افراد مسئول نیستند و آیا می توانند در فردای قیامت جوابگو باشند لذا اینها باید در حل این معضلات به کمک دولت بیایند.

وی در ادامه خطبه ها از تورم موجود انتقاد کرد و گفت تورم و گرانی از حد خودش خارج شده و باعث نارضایتی مردم شده است. یکی از علل این تورم عدم نظارت دولت است مثلا مرغ در یک نقطه شهر بالای 5 هزارتومان و در جایی دیگر 3هزارتومان است. و همچنین نهادهای وابسته به دولت مثل بیمه که مثلاً بیمه شخص ثالث را از 300 تومان به پانصدتومان افزایش می دهند.

وی افزود: از همین جا از نمایندگان مجلس درخواست می کنم به این مسئله مهمّ ورود پیدا بکنند و دولت را مورد سؤال قرار دهند و وزیر بازرگانی و امثالهم را به مجلس بکشانند و مورد سؤال قرار دهند. از طرفی، قوانینی که باعث کنترل تورم می شود تصویب کنند و نگذارند مردم مورد فشار قرار گیرند و کامشان که به واسطه یارانه ها شیرین شده بود تلخ شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار