سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3821
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۱
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » قهرمانی تیم فوتسال دانش آموزی لرستان در جهان + پیام تبریک استاندار و وزیر آموزش و پرورش
Print This Post
برگ زرینی دیگر در تاریخ افتخارات لرستان؛
سلام دلفان- تیم فوتسال دانش آموزی لرستان،پس ازهفت روز رقابت طاقت فرسا،با پشت سرگذاشتن شش تیم اروپایی قهرمان فوتسالیستهای دانش آموز دنیا شد. به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، مسابقات جام ...

سلام دلفان- تیم فوتسال دانش آموزی لرستان،پس ازهفت روز رقابت طاقت فرسا،با پشت سرگذاشتن شش تیم اروپایی قهرمان فوتسالیستهای دانش آموز دنیا شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، مسابقات جام جهانی فوتسال دانش آموزان كه با شركت 10 تیم به مدت یك هفته در شهر ‘آنتالیا’ی تركیه برگزار شد ، تیم فوتسال دبیرستان امام خمینی(ره) خرم‌آباد تنها نماینده كشورمان نماینده كشورمان توانست با كسب شش پیروزی متوالی موفق به كسب عنوان قهرمانی جهان شود.

در تركیب تیم استان لرستان، سجاد بابایی، پدرام كرمی‌، محمد بیرانوند، مسلم اولاد قباد، نوید هادیان، علیرضا رضایی، حمیدرضا مهرابی، پوریا احمدی، محمدرضا احمدی‌ پورشكری و فرید امیری بازی می كردند كه با روبروشدن با تیم های اروپایی شامل فرانسه، بلژیك، كرواسی، سوئد، هلند و تركیه به این افتخار بزرگ دست یابد.

بر اساس این گزارش ،هدایت نماینده كشورمان در مسابقات فوتسال دانش آموزی جهان را ‘داود حسنوند’ و ‘فرشاد نادری’ بر عهده داشتند.

این گزارش حاكی است كه تیم فوتسال دانش آموزان استان لرستان پس از پیروزی بر پنج تیم به دیدار پایانی راه یافت و در آخرین بازی خود و درفینال این مسابقات روز جمعه، مقابل تركیه، توانست تیم میزبان را با نتیجه 5 بر 4 شكست دهد و بر سكوی نخست این مسابقات بایستد.

برپایه این گزارش، در این دیدار پایانی گل های تیم فوتسال دانش آموزی ایران را فرید امیری در دقیقه 6، مسلم اولادقباد 17، نوید هادیان 18، محمد احمدپور 25، رضا احمدپور 35 به ثمر رساندند و تیم تركیه هم در دقایق 12، 21، 35 و 39 موفق به گشودن دروازه‌ نماینده كشورمان شد.

**نمایندگان كشورمان ، جام قهرمانی را به ملت ایران اهدا كردند**

‘داوود حسنوند’ سرمربی تیم فوتسال دانش آموزان استان لرستان، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود:بازیكنان تیم فوتسال دانش آموزان استان لرستان كه به عنوان نماینده ایران در این مسابقات شركت داشتند، در ابتدا مصصم به فتح جام قهرمانی فوتسال جهانی دانش آموزان بودند این جام را به ملت ایران اهدا كردند.

وی اضافه كرد: بازیكنان این تیم از نظر فنی و همچنین روحی و روانی در شرایط مناسبی قرار داشتند و آمادگی دیدار با تیم های مختلف این رقابت ها را داشتند.

حسنوند با اشاره به تیم كشور میزبان مسابقات اظهار داشت:به رغم اینكه تیم تركیه از شرایط میزبانی و امتیاز تماشاگر برخوردار بود، توان تیم فوتسال لرستان، پیروزی بر تیم های رقیب را به ارمغان آورد.

سرمربی تیم فوتسال دانش آموزی استان لرستان در باره تركیب تیم فوتسال استان لرستان دردیدار پایانی گفت: در تركیب اولیه این تیم، سجاد بابایی، مسلم اولاد قباد، علیرضا رضایی، فرید امیری و رضا احمدپور وارد زمین خواهند شد و در طول بازی، تعویض هایی صورت گرفت.

**قهرمانی تیم فوتسال پسران لرستان افتخار دیگری برای وزارت آموزش و پرورش است**

وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی گفت:قهرمانی تیم فوتسال پسران لرستان در مسابقات جهانی مدارس در كشور تركیه افتخار دیگری برای وزارت آموزش و پرورش است.

در پیام حمید رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش آمده است، قهرمانی تیم فوتسال دانش آموزی لرستان در مسابقات جهانی برگ زرین دیگری بر تاریخ ورزش دانش آموزی كشور ایران افزوده است.

در این پیام نوشته است، كسب این افتخار برگ زرین دیگری بر تاریخ ورزش دانش آموزی كشور افزوده و مایه دلگرمی جامعه ورزش به ویژه ورزش دانش آموزی و سرافرازی میهن اسلامی ایران در عرصه های جهانی و بین المللی شد.

وی آورده است، اینجانب این موفقیت بزرگ را به شما عزیزان و تمامی دست اندركاران ورزش دانش آموزی كشور تبریك عرض كرده و امیدوارم در سایه رحمت الهی این پیروزی و كسب قهرمانی پشتوانه محكم برای رسیدن به قله های افتخارو سربلندی باشد.

پیام تبریک استاندار لرستان

همچنین استاندار لرستان پیام تبریکی در این خصوص صادر نمود که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

كسب عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال دانش آموزی جهان كه با همت و غیرت نوجوانان غیور دیار لرستان به نمایندگی از نوجوانان دانش آموز ایرانی در مسابقات جهانی تركیه بدست آمده، را محضر مقام معظم رهبری ، دولتمردان خستگی ناپذیر و خدمت تمامی مردم بزرگوار ایران به ویژه مردم مومن و ولایی لرستان و خانواده های این دانش آموزان عزیز تبریك و تهینت عرض می نمایم.

به یقین این موفقیت بزرگ و ارزشمند تاكیدی دوباره بر توانمندی و استعدادهای بیشمار و گسترده جوانان و نوجوانان غیور و متعهد دیار لرستان در مسیر رشد و اعتلای استان و ایران اسلامی است.

افتخار آفرینی نوجوانان غیرتمند لرستانی برای ایران اسلامی و استان لرستان همچنین موجب احساس مسئولیت بیشتر همه مدیران و مسئولان استان در راستای كار و تلاش و حمایت بیشتر از جوانان و نوجوانان برای شكوفایی و بروز خلاقیت ها و استعدادهای نهفته و سرشار این دیار خواهد شد.

اینجانب ضمن تشكر از تلاش همه عوامل و دست اندركاران این موفقیت بزرگ به ویژه مجموعه آموزش و پرورش استان و تبریك ویژه این موفقیت به اولیا محترم این دانش آموزان غیور، سعادت و سربلندی همه دلسوزان و خادمین به این كشور و ملت را از خداوند منان خواهانم.

حبیب الله دهمرده – استاندار لرستان

**تبریك مدیركل آموزش و پرورش لرستان به قهرمانان مسابقات فوتسال مدارس جهان**

مدیركل آموزش و پرورش لرستان طی پیامی، افتخارآفرینی دانش آموزان فوتسالیست استان در مسابقات فوتسال مدارس جهان در تركیه را به جامعه ورزش ایران، مردم لرستان به ویژه دانش آموزان و فرهنگیان استان تبریك گفت.

در پیام ‘علی ماكنعلی’ آمده است، كسب مقام قهرمانی مسابقات فوتسال دانش آموزان جهان و برافراشتن پرچم پرافتخار ایران اسلامی بر قله فوتسال جهان توسط تیم دانش آموزی دبیرستان حضرت امام خمینی (ره) كه با مدیریت و همت مسوولان آموزش و پرورش و غیرت مثال زدنی دانش آموزان این خطه به نمایندگی از دانش آموزان كشور به دست آمد، نشان زرین دیگری به افتخارات ورزش ملی به ویژه ورزش دانش آموزی كشور اضافه كرد.

در پیام نوشته است، امروزه ورزش دانش آموزی در كنار حمایت های بی شائبه وزیر فرهیخته آموزش و پرورش دكتر حاجی بابایی می رود تا در آینده ای نزدیك پیام آور شادی و غرور در تمامی رقابت های بین المللی باشد.

این پیام می افزاید، اینجانب به عنوان عضو كوچكی از جامعه بزرگ فرهنگیان كشور، این پیروزی را به ملت بزرگ ایران، جامعه ورزش و مقام عالی وزارت حاجی بابایی و همچنین جامعه فرهنگیان استان، دانش آموزان و مربیان تبریك عرض نموده، امیدوارم تیم های دانش آموزی كشورمان بتوانند با چنین دستاوردهایی بارها باعث به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس كشورمان در میادین بزرگ جهانی باشند.

  1. نویسنده دیدگاه: لربختياري
    فروردین ۲۸, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۰:۵۳

    آفرين به همت بلندشان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار