سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38315
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » توهین عجیب روزنامه آرمان به جبهه مقاومت فلسطینی+عکس
Print This Post

روزنامه آرمان در شماره روز گذشته خود کاریکاتور عجیبی به چاپ رسانده است که با کمی دقت محتوا و مضمونی علیه جبهه مقاومت فلسطینی را القا می‌کند.

به گزارش سلام دلفان- ، در این کاریکاتور در یک سوی میز پینگ‌پنگ فردی با پیراهن رژیم صهیونیستی(پیراهنی مرکب از رنگهای(سفید و آبی) پرچم رژیم اشغالگر قدس) و در سوی دیگر فردی با پیراهن قرمز و سرآستین های سفید به چشم می‌خورند که بمبی را با راکت‌های تنیس به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. در این میان نیز نمادی از مردم فلسطین(خانواده‌ای که مادر خانواده روسری‌ای از چفیه فلسطینی به سر داشته وکودکان خود را در آغوش کشیده) به چای تور میز پینگ‌پنگ قرار دارند و در نهایت بمب‌های شکیک شده از سوی دو طرف نبرد در سرزمین‌های اشغالی بر روی سر مردم مظلوم فلسطین فرود آمده و آنها را هدف قرار می‌دهد.

 

آنچه در این کاریکاتور که با عنوان “بازی ناجوانمردانه” به چاپ رسیده، به نحوی عجیب و بدون در نظر گرفتن واقعیت امر در سرزمین‌های اشغالگر قدس به خواننده القا می‌شود آن است که در حقیقت مردم مظلوم فلسطین هیچ یک از طرفین دعوا نیستند، بلکه تنها بی‌طرفانی به شمار می‌روند که در شلیک بمب‌ها میان دو طرف دعوا، قربانی می‌شوند.

هرچند در نگاه اول و با  تفسیر کاریکاتور می‌توان طرف مقابل فردی با پیراهن رژیم غاصب صهیونیستی را نمادی از مقاومت فلسطین و بخصوص “حماس” توصیف کرد، با این حال از سوی دیگر حتی از نگاهی دیگر می‌توان طرف مقابل فرد صهیونیستی را “ایران” نیز برداشت کرد. چه آنکه پیراهنی که فرد مقابل دشمن صهیونیستی در این کاریکاتور به تن دارد، می‌تواند پیراهن تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را هم به ذهن متبادر کند.

مشخص نیست، روزنامه آرمان بر چه اساسی در این کاریکاتور خود طرف مقابل رژیم صهیونیستی در نبرد ناجوانمردانه و ظالمانه غزه را نیز  جزو عاملان و مقصران کشتار مردم بی‌گناه غزه به حساب آورده است.  این در حالی است که در حقیقت بیش از دو طرف در این دعوا حضور ندارند و باید مردم مظلوم فلسطین را در حقیقت طرف مقابل رژیم اشغالگر قدس به حساب آورد.

کاریکاتوریست روزنامه آرمان در حالی مردم فلسطین را جبهه بی‌طرف! دعوای غزه عنوان و مقاومت فلسطین و صهیونیست‌ها را عاملان کشتار این مردم بی‌طرف عنوان می‌کند که خود صهیونیست‌ها چنین ادعایی ندارند. چه آنکه اخیراً نیز «آیلت شکد بن شائول» نماینده زن پارلمان رژیم‌صهیونیستی گفته است:کودکان فلسطینی باید کشته شوند تا فلسطین نسل جدید نداشته باشد!

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۳۴

  خدا وکیلی خودت فهمیدی چی گفتی و منظورت چی بود؟! این چه مغلطه ای است که به کار بردید؟! فقط این وسط خواستی طبق رسم معمول شما و همفکرانتان یه اتهامی به این روزنامه بزنید در حالی که این روزنامه با استفاده از عکس های بزرگ در صفحه اول جنایات جنگی اسرائیل رو هر روز برای خوانندگانش نشان می دهد

  • نویسنده دیدگاه: جواد
   مرداد ۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۴۹

   مشکل تو و امثال تو اینه که نمی خوان حقیقت رو باور کنن
   در ضمن برو شماره تاریخ28/04 رو ببین روزی که غزه 200 شهید داد و روزنامه های اصلاح طلب از جمله آرمان حتی حاضر نشدن یک تیتر کوچک را در صفحه اصلی بگنجانند.
   برو ببین

   • نویسنده دیدگاه: عدالت
    مرداد ۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۵۴

    خوبه تو و امثال تو اصولا مشکلی ندارید…

 2. نویسنده دیدگاه: صمد شاکرمی
  مرداد ۱۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۵۹

  با سلام از این دریچه از زحمات جناب سوری تشکر می کنم صمد شاکرمی معمولان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار