سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38429
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هزینه های میلیاردی سازمان لیگ برتر فوتبال
Print This Post

به نظر می رسد که سازمان لیگ این روزها بیش از آنکه به فکر فوتبال پایه و ساختار این ورزش باشد به فکر خودنمایی و برگزاری جشن ها و مراسم های شیک و باکلاس است.

به گزارش سلام دلفان، این روزها به نظر می رسد که برگزاری جشن های شیک و باکلاس در پایان لیگ گذشته در جشن قهرمانی تیم های فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر و جام حذفی به شدت به مزاق مسئولان سازمان لیگ برتر فوتبال ایران خوش آمده و تعریف و تمجیدهای زیاد از حد سبب شده تا روند برگزاری مراسم های میلیاردی از سوی مسئولان این سازمان همچنان ادامه یابد.

همین یکی دو هفته پیش بود که سازمان لیگ برای برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال کشور هزینه ای چند صد میلیون تومانی را متحمل شد و با دعوت از بیش از هزار نفر برای حضور در این مراسم، رقمی سنگین را متحمل فوتبال کرد. این در شرایطی است که مسئولان سازمان لیگ مدعی هستند که این مبالغ از سوی حامی مالی صرف شده و از هزینه های بیت المال نبوده است. این در شرایطی است که شنیده می شود رقم پرداخت شده از سوی حامی مالی برنامه در یک بده بستان از قراردادی که این حامی مالی با سازمان لیگ برتر فوتبال کشور در زمینه تبلیغات دور زمین دارد کم شده است. البته در خصوص مهمانان حاضر در این مراسم نیز شک و شبهات بسیاری مطرح شد و معلوم نشد دعوت از بیش از هزار نفر مهمان عجیب و غریب برای این مراسم آیا لازم و ضروری بود؟

از سوی دیگر بر فرض اینکه این ارقام چند صد میلیونی یا کمی کمتر از یک میلیارد تومان اگر هم تنها از جیب حامی مالی صرف شده باشد این سوال پدید می آید که به جای هدر دادن این پول ها برای مراسم قرعه کشی لیگ برتر، مسئولان سازمان لیگ نمی توانستند مراسمی بسیار کم هزینه تر برگزار کرده و پول های مصرف شده برای این مراسم را صرف زیرساخت های فوتبال و باشگاه ها کنند؟

هزینه های میلیاردی سازمان لیگ برتر فوتبال

از سوی دیگر برگزاری خوب مراسم پرهزینه قرعه کشی لیگ برتر سبب شد تا سازمان لیگ نشینان در مراسمی دیگر اقدام به برگزاری مراسم تقدیر از برترین های لیگ سیزدهم کنند. مراسمی که شب گذشته در برج میلاد تهران برگزار شد و بار دیگر شاهد حضور تعداد زیادی از مهمانان دعوت شده از سوی سازمان لیگ برتر بودیم.

در این مراسم اما سازمان لیگ یک گاف بزرگ نیز داد. پیش از آغاز مراسم انتخاب بهترین های لیگ، اسامی نفرات برگزیده شده در اختیار برخی رسانه ها قرار گرفت و انتشار این اسامی سبب شد تا خبرنگاران دعوت شده به این مراسم به شدت از این اقدام سازمان لیگ گلایه مند شده و محل برگزاری مراسم را به نشانه اعتراض ترک کنند. این در شرایطی بود که سازمان لیگ پیش از این از خبرنگاران بسیاری برای پوشش خبری این مراسم دعوت بعمل آورده بود و سوال اصحاب رسانه از مسئولان سازمان لیگ نیز این بود که اگر بنا به اعلام اسامی برگزیده ها پیش از آغاز مراسم داشتند، چرا از خبرنگاران برای پوشش خبری این برنامه دعوت بعمل آوردند؟

از سوی دیگر خرید آنتن سیما از سوی مسئولان سازمان لیگ برای پخش مستقیم این 2 برنامه نیز از جمله نکات عجیب و غریبی بود که می توان به آن اشاره کرد. این در شرایطی است که این روزها شنیده می شود نرخ تبلیغات تلویزیونی نیز به شدت بالاست و بی شک سازمان لیگ نیز برای پخش مراسمات این چنینی هزینه های گزافی را به صدا و سیما پرداخت کرده که مجوز پخش زنده را دریافت کرده است. بنابراین به نظر می رسد که سازمان لیگ این روزها بیش از آنکه به فکر فوتبال پایه و ساختار این ورزش باشد به فکر خودنمایی و برگزاری جشن ها و مراسم های شیک و باکلاس است. اقدامی که مسئولان ورزش می توانند با نظارت های مناسب از ادامه آن جلوگیری بعمل آورند. 

منبع: فردا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار