سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38435
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رکورد پروازهای عبوری از ایران شکست
Print This Post

مدیرعامل فرودگاه‎های کشور از شکسته شدن رکورد پروازهای عبوری کشور خبر داد و گفت: روز گذشته این مهم انجام شد و ۶۳۱ پرواز عبوری خارجی دراین مدت از فضای هوایی کشور استفاده کردند.

به گزارش سلام دلفان، محمدعلی ایلخانی در جمع خبرنگاران گفت: ۵۴ فرودگاه وابسته به شرکت فرودگاه‌ها در سطح کشور فعالیت دارند که با احتساب فرودگاه‎های وزارت نفت و مناطق آزاد ۷۵ فرودگاه فعال وجود دارد.او ادامه داد: امسال 3000 میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای شرکت فرودگاه‎های کشور در نظر گرفته شده که با احتساب اعتبارات ملی و استانی، اقدامات مطلوبی در راستای گسترش فعالیت‌ها و خدمات فرودگاه‎های کشور انجام می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: ایجاد فرودگاه جدید در برنامه شرکت قرار ندارد بلکه هدف اصلی ما افزایش و ارتقای میزان بهره‎وری مراکز فرودگاهی فعال است.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‎های کشور با اشاره به ثبت 631 پرواز عبوری گفت: این تعداد پرواز عبوری به طور قطع به دلیل ایمنی مطلوب فضا و مسیرهای هوایی کشور که توسط سازمان هواپیمایی جهانی نیز تایید شده، انجام گرفته است.

او با بیان اینکه علاوه بر فضای ایمن پروازی در کشور، ایران از لحاظ امکانات پروازی یکی از ایمن‌ترین کشورهای منطقه محسوب شده و خدمات ایمنی مطلوبی در شبکه داخلی و فرا پروازی ما وجود دارد، یادآور شد: به هیچ وجه کمبودی در تجهیزات ایمنی فرودگاه‌ها نداریم.

ایلخانی با بیان اینکه سال گذشته ۴۳ میلیون مسافر از طریق فرودگاه‎های کشور جابجا شده‌اند که از این تعداد ۹ میلیون مربوط به پروازهای خارجی است، گفت: هدف‎گذاری شرکت برای جابجایی مسافران هوایی کشور برای سال جاری افزایش ۱۰ درصدی تعداد مسافران است.

او همچنین با اشاره به دیگر برنامه‎های شرکت گفت: جذب سرمایه گذار از دیگر برنامه‌های شرکت به شمار می‎آید. پس از مذاکرات ژنو با چند شرکت هواپیمایی خارجی مذاکراتی بر مبنای فاینانس و مطالبات ایران نزد این کشور‌ها انجام شده است.

این مقام مسئول گفت: اگر فرودگاه‎های کوچک به صورت هیات امنایی اداره شوند، آمادگی لازم برای واگذاری این فرودگاه‌ها را داریم.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار