سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38480
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سی‌ان‌ان‌:سخنان رهبری ایران، مشوق سران کشورهای اسلامی بود
Print This Post

یک شبکه خبری آمریکایی تاکید کرد که سخنان رهبری ایران علیه رژیم صهیونیستی موجی از همدردی علیه مردم غزه و اتحاد بین سران اسلامی را ایجاد کرد.

به گزارش سلام دلفان، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشت: نزاع خونین غزه باعث شد تا ایران مجددا خود را در اذهان جهان اسلام و کشورهای عربی مطرح کند.

بر اساس گزارش«سی‌ان‌ان» سخنان هفته گذشته «آیت‌الله خامنه‌ای»، رهبر عالی ایران موجب تحریک سران دیگر کشورهای اسلامی برای اتخاذ رویکردی همانند ایشان و همدردی و حمایت از غزه و حماس شد. البته تنها تفاوت در این جا است که ایران قابلیت ارسال کمک نظامی را به حماس نیز دارد.

سی‌ان‌ان در ادامه می‌نویسد: نبرد غزه صحنه‌ای برای نمایش ایران به عنوان یک قدرت شیعه در منطقه و  رهبری جهان اسلام بود.

در این میان با گرمی روابط ایران و حماس، جمهوری اسلامی می‌تواند امید داشته باشد که توجه جهان اسلام را به عنوان محافظ فلسطینیان نشان دهد. ایران نیز هیچگاه روابط نظامی خود را با حماس قطع نکرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، حزب‌الله لبنان نگین ایران در جهان عرب نیز درهای خود را به سوی حماس گشوده است و جهاد اسلامی فلسطین هم اینک نقش میانجی را بین حماس و حزب‌الله ایفاء می‌کند.

هفته گذشته «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان سخنانی را در حمایت از حماس و غزه بیان کرد. هم اینک ایران و حزب‌الله قادرند بر خلاف ترکیه و قطر حماس را تجهیز نظامی‌کنند.

مقام‌های فلسطینی نیز از احتمال سفر «خالد مشعل»، رییس حماس به تهران به دنبال آتش بس خبر می‌دهند. خالد مشعل نیز باید ممنون ایران و حمایت‌های این کشور از حماس باشد.

سی‌ان‌ان در خاتمه افزود: مقام‌های فلسطینی مستقر در کرانه باختری نیز از میل وافر حماس در تعامل با ایران خبر می‌دهند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار