سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38495
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اسرای لبنانی در دست داعش+تصاویر
Print This Post

دست کم ۱۳ سرباز لبنانی در درگیری‌های منطقه عرسال به شهادت رسیده و۲۰ تن از نیز شامل نیروهای ارتش و پلیس نیز به اسارت تروریست‌ها در آمده یا ناپدید شده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، ارتش لبنان برای سومین روز پیاپی مناطق حومه عرسال را گلوله باران کرد تا تروریست‌های داعش و جبهة‌النصرة را از این مناطق دور کند.

شبکه المنار از درگیری شدید ارتش با تروریست‌ها در منطقه جرود عرسال خبر داد و اعلام کرد که ارتش لبنان از چند محور به تروریست‌ها در این منطقه حمله ور و وارد نبردهای سنگینی با آن‌ها شده است.

حمله تروریست‌ها به شهر عرسال در نزدیکی مرز سوریه جدی‌ترین حادثه در لبنان تحت تاثیر ناآرامی‌های سوریه در سه و نیم سال گذشته به حساب می‌آید.

این درگیری‌ها روز شنبه پس از آن آغاز شد که نیروهای امنیتی لبنان یکی از سرکردگان سوری داعش را دستگیر کردند.

تاکنون دست کم ۱۳ سرباز لبنانی نیز در این درگیری‌ها شهید شده‌اند. دستکم ۲۰ تن از نیروهای امنیتی لبنان نیز شامل ارتش و پلیس نیز به اسارت تروریست‌ها در آمده یا ناپدید شده‌اند.

روزنامه الدیار لبنان در گزارشی در این موضوع به استناد اظهارات وزیر کشور لبنان نوشت: داعش در سر دارد تا نقشه‌های خود برای حمله به روستاهای شیعه نشین و سنی نشین منطقه بقاع را عملی کند.

همچنین خبرگزاری یونایتد پرس نیز در گزارش خود به استناد رهبر سلفیان اردن که نخواسته است نامش فاش شود نوشت: اطلاعات موثق حکایت از آن دارد که نیروهای داعش طرح‌های گسترده‌ای برای حمله به لبنان و اقدامات نظامی تروریستی در این کشور دارند.
همچنین یکی از مقامات ارشد امنیتی عراق که نخواسته است نامش فاش شود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری FHA هدف از اقدامات اخیر داعش در عراق و لبنان را جلب توجه فضای رسانه‌ای جهان و منطقه خاورمیانه به خود دانسته است.

اسرای لبنانی در دست داعش+تصاویر
اسرای لبنانی در دست داعش+تصاویر
منبع: فردا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار