سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38509
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اولین برنامه 90 لیگ چهاردهم
Print This Post

عادل فردوسی پور در نخستین برنامه نود با اشاره به مهمترین اتفاقات و حواشی فوتبال از پایان لیگ برتر سیزدهم تا ابتدای لیگ چهاردهم به مرور و بررسی بازیهای هفته اول لیگ برتر پرداخت.

به گزارش سلام دلفان، نخستین برنامه 90 در فصل جدید لیگ برتر فوتبال دوشنبه 13 مرداد و از ساعت 22:30  روی آنتن شبکه 3 رفت و این برنامه وارد 16 سالگی خود شد. مرور وار مهمترین اتفاقات این برنامه را در زیر بخوانید:

در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور درگذشت حسین معدنی مربی تیم ملی والیبال ایران و ناصر احمدپور از ورزشی نویسان بنام ایران و همچنین کشتی گیر جوان کشورمان را تسلیت گفت.

اولین بازی که از هفته اول لیگ برتر پخش شد بازی صبای قم و ذوب آهن بود که با برد 2 بر یک صبای قم به پایان رسیده بود.

از حاشیه های جالب این برنامه این بود که مانیتور بزرگ داخل استودیو سوخته بود.

مسابقه پیامکی این برنامه درباره علی کریمی بود:

میرزابیگی کارشناس داوری این برنامه بود.

آیتمی درباره لژیونرهای ایرانی پخش شد و عملکرد آنها در لیگ های اروپایی و بازی های دوستانه مورد بررسی قرار گرفت. دانیال داوری، سردار آزمون، استیون بیت آشور و جواد نکونام بود که به تازگی به اوساسونا بازگشته است در این آیتم بررسی شدند.

دومین بازی پخش شده لیگ بازی تراکتورسازی و فولاد خوزستان بود که با برتری 2 بر یک تراکتور سازی به پایان رسیده بود.

اولین های لیگ چهاردهم معرفی شدند و آمار 2 بازی پخش شده مورد بررسی قرار گرفت.

بازی سوم که پخش شد بازی سپاهان مقابل پیکان بود که با برتری 2 بر یک سپاهان به پایان رسیده بود.

آیتمی درباره شکرانه، داور فوتسال کشورمان که در بستر بیماری به سر می برد پخش شد و وی از بیماری سرطان خود گفت و گله کرد که کمک خاصی به وی نشده است و سراغی از او نمی گیرند و بدون بیمه 50 میلیون تومان خرج بیماری اش شده است.

داوری بازی صبا – ذوب آهن مورد بررسی قرار گرفت و میرزابیگی پنالتی که برای تیم صبا گرفته بود را صحیح اعلام کرد. نوبت به داوری بازی سپاهان و پیکان رسید و میرزابیگی گل دوم سپاهان را که توسط سوکای به ثمر رسیده بود را آفساید اعلام کرد.

در ادامه برنامه به مناسبت خداحافظی علی کریمی از فوتبال، آیتمی زیبا مبنی بر مروری بر دوران ورزشی وی پخش شد که در آن تمام دوران فوتسالی و فوتبالی علی کریمی مورد بررسی قرار گرفته بود و حرکات زیبای پا به توپ جادوگر دوست داشتنی ایران به تصویر کشیده شده بود. “جادوگری که 8 می پوشید…” (فیلم کامل زندگی نامه فوتبالی علی کریمی)

بازی پرسپولیس – نفت تهران با حواشی قبل و بعد آن پخش شد که 10 دقیقه طول کشید. گله هایی که تماشاگران از بلیط اینترنتی داشتند و بی نظمی که در این کار به وجود آمده بود. این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود. آمار این بازی مورد بررسی قرار گرفت.

داوری بازی پرسپولیس – نفت تهران مورد بررسی قرار گرفت و میرزابیگی در ابتدا دلیل تأخیر حضور عالیشاه در نیمه دوم در تیم پرسپولیس را اشتباه اعلام شدن شماره تعویضی دانست. صحنه اخراج بازیکن نفت تهران را صحیح اعلام کرد. در صحنه ای که دایی معتقد بود باید هند پنالتی اعلام می شد میرزابیگی گفت فاصله بازیکن با توپ بسیار نزدیک بوده و نمی توانست پنالتی باشد. اخراج کفشگری را هم صحیح دانست. در آخر اعتراض دایی به وقت اضافه را به وی حق داد زیرا وقت اضافه بازی 5 دقیقه و 10 ثانیه بوده است اما صالحی داور بازی 4 دقیقه وقت اضافه گرفته بود.

در ادامه برنامه آیتمی در خصوص بازیکنان مشمول خدمت سربازی و مشکلات به وجود آمده برای تیم ها و بازیکنان سرباز پخش شد و اظهار نظرات مهدی تاج و سردار باران چشمه در این خصوص مطرح شد.

فردوسی پور به بحث سربازی بازیکنان فوتبال پرداخت که بازیکنان در گذشته به روش های گوناگون معافیت خود را از خدمت سربازی می گرفتند و گاهی قانونی بود و گاهی هم غیرقانونی

ارتباط تلفنی با بختیار رحمانی بازیکن تیم فولاد خوزستان که از نظر کارت معافیت مشکل دارد برقرار کردند. رحمانی در ابتدا درباره مصدومیت شدیدش گفت که در بازی دوستانه مقابل فولاد نوین در همان 5 دقیقه اول بازی زانویش پیچید و رباطش پاره شد و اکنون با تأیید پزشک باید 7 ماه از میادین دور باشد و مورد جراحی قرار بگیرد. وی ادامه داد: در باشگاه فولاد یک سری آدم های غیر منطقی حضور دارند که باعث ضررهای بسیاری به این باشگاه شده اند. من پدرم جزو افرادی بود که در جبه های حق علیه باطل حاضر بوده و من از این طریق توانستم کاملا قانونی کارت معافیت خود را بگیرم و اکنون 8 سال است که با همین کارت در لیگ برتر بازی می کنم و مشکلی هم نداشتم و دروغی ندارم بگویم و حتی اولین نفری بودم که تمام مدارک خود را به سازمان لیگ تحویل دادم تا ثابت کنم کارت معافیت من جعلی نیست و این افراد دارند با زندگی و آبروی یک جوان بازی می کنند.

بازی راه آهن – استقلال تهران با حواشی قبل و بعد از آن پخش شد. این بازی با حساب 2 بر یک به سود استقلال تهراان به پایان رسیده بود.

ارتباط تلفنی با سعید حلافی درباره کارت پایان خدمت. وی گفت: من بیماری دارم و زمانی که اهواز بودم 7 ماه دنبال کارم بودم و بیمارستان رفتم و حتی نام بیمارستان و دکترم را هم گفتم و دکتر گفت باید جراحی کنم اما نکردم و حالا می گویند من کارتم جعلی است و باید برای اثبات بیماری به سازمان نظام وظیفه بروم و آزمایش دهم. من حاضرم این کار را انجام دهم چون از خودم مطمئن هستم و نمی خواهم فوتبالم نابود شود.

آیتم بعدی در مورد سقف قراردادهای لیگ برتر بود که به ظاهر این بار رعایت شده بود. که دایی با 2 میلیارد و 100 میلیون تومان گرانترین فرد لیگ برتر است و بعد از آن مهدی رحمتی با یک میلیارد و 500 میلیون تومان در رده دوم قرار دارد و اینکه چطور ممکن است بازیکنی که فصل قبل 2 میلیارد گرفته چطور حاضر می شود این فصل فقط یک میلیارد بگیرد و بازی کند.

در ادامه برنامه خلاصه کوتاهی از برنامه تجلیل از برترین های لیگ سیزدهم پخش شد.

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ در ارتباط تلفنی در خصوص سقف قراردادها گفت: خوشحالم در این زمینه مسیر خوبی را در پیش گرفته ایم و باشگاه ها این فصل از جانب AFC موظف بودند تا قرارداد بازیکنان و کادر فنی خود را به صورت شفاف اعلام کنند و خوشبختانه این اجبار باعث شد تا بودجه همه تیم ها مورد قبول ما قرار بگیرد. هزینه های کلان باشگاه ها ما را حتی به فکر تعطیلی لیگ هم کشانده بود و این گذاشتن سقف قرارداد تأثیرگزار بود و گفته می شود افرادی هستند که می خواهند قانون را دور بزنند و ما شدیدا دنبال پیدا کردن این افراد هستیم و جرم و مجازات این افراد کاملا معلوم است و امروز از 6 باشگاه که مشکوک به انجام جرم در این زمینه بوندن خواستیم تا همه مدارک خود را به سازمان لیگ بیاورند.

آیتم بعدی درباره باشگاه راه آهن و اوضاع آشفته این باشگاه بود که پخش شد.

استیلی در مصاحبه تلفنی گفت: دادستانی استان تهران امروز دومین مزایده را برای باشگاه گذاشت که باز هم شرکت کننده ای نداشت و ما می خواهیم هرچه سریعتر این مشکل از طریق قانونی حل شود. من از جیب خودم برای باشگاه راه آهن خرج کردم زیرا زمانی که در پرسپولیس بودم حتی یک ریال پول نگرفتم. از آقای سیاسی و نژادفلاح و دوستانی که اجازه بردن نامشان را ندارم تشکر می کنم که به من کمک کردند تا تیم راه آهن را در تهران نگه داریم.

منصور قنبرزاده مدیرعامل باشگاه نفت تهران روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد مراسم انتخاب برترین های لیگ سیزدهم گفت: ابتدای صحبت هایم از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تشکر میکنم که این مراسم را برگزار کردند.

وی در مورد حاشیه های این مراسم گفت: معتقدم وقتی یک تیم به عنوان تیم برتر انتخاب می شود باید قبل از آغاز مزاسم به مسئولان این تیم اطلاع دهند که این امر صورت نگرفته بود و خوشحالم که ناصر فریادشیران در این مراسم حضور داشت و تندیس تیم برتر که متعلق به تیم نفت بود را دریافت کرد، البته حاشیه های پس از این مراسم و برخی صحبت های فریادشیران جالب نبود.

گزارشی از مراسم تشییع پیکر مرحوم ناصر احمد پور یکی از سردبیران و روزنامه نگاران باسابقه ورزشی پخش شد.

نخستین برنامه نود تا نود در لیگ چهاردهم پخش شد که طی آن موارد مختلف فوتبال کشورمان از قبیل مراسم رونمایی از پیراهن پرسپولیس و گلایه های پیشکسوتان از برخی موارد بوجود آمده در این مراسم پخش شد.

گزارشی در مورد ورزشگاه الغدیر و کاستی های این ورزشگاه پخش شد و مسئولان و بازیکنان نارضایتی خود را از نامناسب بودن زمین چمن این ورزشگاه اعلام کردند.

گزارشی از دیدار تیم های استقلال خوزستان و گسترش فولاد و حاشیه ها و صحبت های مربیان دو تیم پخش شد.

آماری از هفته نخست لیگ چهاردهم و سپس برنامه هفته دوم این رقابت ها به تصویر کشیده شد.

برنامه این هفته نود ساعت 1:47 بامداد سه شنبه 14 مرداد به پایان رسید.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار