سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38569
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » “صدای اذان” مانع پخش فیلم تبلیغاتی اردوغان شد
Print This Post

شورای عالی انتخابات ترکیه پخش فیلم تبلیغاتی “رجب طیب اردوغان” را به خاطر استفاده از مصادیق دینی و اعتقادی در آن، ممنوع کرد.

به گزارش سلام دلفان، به نقل از روزنامه ملیت، پخش یکی از فیلم های تبلیغاتی نخست وزیر ترکیه ممنوع شد. شورای عالی انتخابات ترکیه با اعلام این مطلب از ادامه پخش این فیلم که از روز گذشته آغاز شده بود، جلوگیری کرد.

بر این اساس این فیلم به خاطر داشتن عناصر دینی و اعتقادی نظیر صدای اذان، سجاده و زن محجبه از مصادیق دینی برای تبلیغ سیاسی استفاده کرده که اقدامی غیرقانونی است. این اقدام به درخواست نماینده حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) اتخاذ شده است.

طبق این گزارش پس از طرح این شکایت از سوی حزب اپوزیسیون، اعضای شورای عالی انتخابات ترکیه تشکیل جلسه داده و به اتفاق آرا فیلم تبلیغاتی نامزد ریاست جمهوری حزب عدالت و توسعه (AKP) را مغایر با قوانین تشخیص داده اند.

در حالی تنها 5 روز به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ترکیه باقی مانده که طبق نظرسنجی ها اردوغان با 55.7 درصد آرا از دو رقیب خود “اکمل الدین احسان اوغلو” با 36.4 درصد و “صلاح الدین دمیرتاش” با 7.9 درصد آرا با فاصله ای قابل تامل پیش است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار