سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38702
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ویروسی در بدن که باعث چاقی می‌شود
Print This Post

این یافته که به طور اتفاقی حین غربالگری بر روی نمونه های مدفوع بیماران به دست آمده بود مشخص می کند که این ویروس در روده تعداد زیادی از افراد وجود دارد.

ویروسی در بدن که باعث چاقی می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی سلام دلفانبه نقل از روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت، به تازگی مشخص شده است ویروسی که در روده تقریباً نیمی از افراد جهان وجود دارد و ویروس CrAssphage نام دارد با چاقی، دیابت و سایر بیماری های روده ارتباط دارد.
این یافته که به طور اتفاقی حین غربالگری بر روی نمونه های مدفوع بیماران به دست آمده بود مشخص می کند که این ویروس در روده تعداد زیادی از افراد وجود دارد. در حقیقت آزمایش بر روی نمونه های مدفوعی سازمان بهداشت جهانی مشخص کرد که این ویروس در طیف وسیعی از افراد وجود دارد.

یافتن ویروس جدید اتفاق چندان دور از ذهنی نیست ولی این که ویروسی با طیف ابتلا به این وسعت که نیمی از جمعیت جهان را مبتلا کرده برای مدت طولانی نا شناخته باقی بماند پدیده بسیار نادری است. این حقیقت که این ویروس شیوع بالایی دارد دلالت بر این دارد که این ویروس قدمت طولانی دارد. برخی پروتئین های این ویروس با پروتئین های سایر ویروس های شناخته شده شباهت زیادی دارد.

این نوع ویروس ها از باکتری های روده جهت زندگی و تکثیر استفاده می کنند. اینکه این ویروس چگونه از فردی به فرد دیگر منتقل می شود هنوز شناخته شده نیست ولی از آنجایی که این ویروس در نمونه مدفوع شیرخواران وجود ندارد به نظر می رسد این ویروس از مادر به فرزند منتقل نمی شود بلکه در حین زندگی فرد به آن مبتلا می شود.

طبق تحقیقات روشن شده است که DNA این ویروس حلقوی می باشد و ایزوله کردن آن بسیار مشکل است. از این رو هنوز علت دقیق ارتباط آن با چاقی و دیابت معلوم نیست.

درصورت یافتن ارتباط دقیق این ویروس با چاقی و دیابت در آینده ای نه چندان دور می توان روش های درمانی موثرتر و کارآمدتری را در درمان دیابت به کار گرفت. حتی به گفته دانشمندان می توان با جدا کردن این ویروس و تغییر در DNA آن از این ویروس بر علیه دیابت استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار