سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 38737
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » صفارهرندی:البغدادی دست‌پرورده اسرائیل است
Print This Post

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در قزوین گفت: غربی‌ها بارها گفته اند که داعش را خود آنها به وجود آورده اند و رژیم صهیونیستی هم مدعی آموزش به سرکرده داعش است.

به گزارش سلام دلفان، محمد حسین صفارهرندی در جلسه پرسش و پاسخ که با حضور دانشجویان شرکت کننده در ششمین دوره طرح ولایت در دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) برگزار شد درباره اینکه آیا احمدی نژاد دوباره به عرصه سیاست باز خواهد گشت یا خیر اظهار کرد: بر اساس شناختی که از آقای احمدی نژاد و تیم اجرایی ایشان مشاهده می شود و شناسایی نیروهایی که در حال انجام است نشان دهنده این است که احمدی نژاد خود را آماده می‌کند تا به زودی وارد سیاست شود.

وی افزود: هرگز به صراحت اعلام نکرده ام که احمدی نژاد از مشایی خط می‌گرفته است ولی گاهی اوقات در دخالت های مشایی در کارها هنگامی که ما به او اعتراض می‌کردیم مشایی مدعی می شد که من از طرف احمدی نژاد آمده‌ام، هیچ اسراری برای انجام این کار ندارم و خود رئیس جمهور می خواهد که این اتفاق بیفتد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد:  آقای احمدی نژاد در سال‌های اخیر با احمدی نژاد واقعی فاصله گرفته بود و از زمانی که مشایی در کنار احمدی نژاد قرار گرفت احمدی نژاد با گذشته خود فرق کرد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: مشکل ما با احمدی نژاد در سال های اخیر در این بود که چرا احمدی نژاد مانند گذشته خود تصمیم نمی گیرد.

صفار هرندی درباره بحران عراق افزود: اگر بحران عراق عارضه ای مقطعی بود احتمال اتمام آن بود ولی بحران عراق یک عارضه ریشه ای است و به ناچار باید انتظار استمرار آن را داشته باشیم.

وی گفت: گروهی زیادی خواه بر اساس عادت های گذشته خود سودای حکومت عراق را در ذهن دارند و این درحالی است که راه این کار انتخابات و جلب اعتماد مردم است و اینکه بخواهند با زور بر کشوری حکومت کنند پذیرفته نیست.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: غربی ها بارها گفته اند که داعش را خود آنها به وجود آورده اند و رژیم صهیونیستی هم مدعی آموزش به سرکرده داعش است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر ریشه ها را در بحران عراق بخواهیم ارزیابی کنیم اهداف داعش و غرب تصرف ایران بود ولی شاهد این هستیم که ایران خاورمیانه را دست گرفته و به نقل از خود غربی ها تبدیل به ابرقدرت شده است.

وی افزود: باور مردم این بود که کلیدهای رئیس جمهور بتواند مشکلات مردم را برطرف کند و هنگامی که این اتفاق نیفتاد به مردم حق دهید که شک کنند.

صفار هرندی گفت: انتقاد از دولت قبلی پس از گذشت یک سال از دوران ریاست جمهوری مطلوب نیست و اگر قبول کنید که اشتباهاتی را انجام داده اید آن وقت دوستان ما برای ارایه انتقادها و پیشنهادها به کمک شما خواهند آمد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در خطاب به آنهایی که می‌گویند در ایران حاکمیت مردم تنها در انتخابات است عنوان کرد: اینکه در ایران یک فرد می تواند از یک خانواده معمولی به مسئولیت های مهم کشوری برسد نشان دهنده دموکراسی و حق حاکمیت مردم است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار