سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 39224
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » در برخی روستاهای دلفان مدارس فوق کپری هنوز وجود دارد
Print This Post
خطبه های نماز جمعه؛

می گویند مشکل مدارس کپری در کشور حل شده است، اما ما هنوز مدارسی در برخی روستاها داریم که فوق کپری هستند، روستاهای زیور و فاضل آباد دارای چنین مدارسی است.

به گزارش سلام دلفان- حجت الاسلام هاشمی نژاد در خطبه اول پس از دعوت به تقوا شهادت امام جعفر صادق (ع) را تسلیت گفت.
وی در ادامه به بیان پنج نکته از سخنان و ویژگی های امام صادق (ع) پرداخته وآنها را توضیح دادند :

1) امام صادق (ع) همیشه مزین به یکی از این سه خصوصیت بود : 1» یا در حال روزه بودند 2» یا درحال نماز 3» یا درحال ذکر ویاد خدا بودند.

2) در باره مجالس آن حضرت گفته اند ایشان صاحب مجالست نیکو بودند یعنی کسانی که با آن حضرت نشست وبرخواست داشتند از مجالست با آن حضرت بهره مند میشدند.

3) امام صادق (ع) : «صله رحم باعث میشود که حساب وکتاب روز قیامت بر انسان آسان شود» .
امام جمعه محترم افزود:کسانی که قطع رحم میکنند در قرآن از آنها به عنوان فاسق یاد میشود همچنین در آخر آیه از چنین اشخاصی به عنوان زیانکار یاد میشود.

4) امام صادق (ع) در فرمایشی این چنین مارا به لزوم یادگیری دستورات دین تشویق میکند که :«سخنی از حلا وحرام که انسان از شخصی صادق بگیرد بهتر است از دنیا وهر آنچه که در دنیا از طلا ونقره است .»
در سخنی دیگر فرموده اند:« یکی از نشانه های مومن فهم در دین است »
حجت الاسلام هاشمی نژاد افزود: وجود کتابخانه در خانه های ما امروز یک امر ضروری است .

5)آخرین نکته در خصوص حرمت مومن است که حضرت در این باره فرموده اند:«هر کس به برادر دینی خود عیبی را بچسباند از اهل آتش است .

هاشمی نژاد در خطبه دوم نیز پس از دعوت به  رعایت تقوا به بیان اهمیت نماز از بیان امام صادق (ع) پرداخت.

امام جمعه نورآباد در ادامه به نقش خطیر والدین در تربیت فرزندان اشاره کرد و افزود: یکی از حقوق فرزندان بر پدر و مادر حق آموزش نماز است .

وی با توجه به پیش رو بودن روز پزشک ، با تبریک این روز به جامعه ی پزشکی بیان کردند :
با توجه به وسعت شهرستان باید مردم نسبت به حداقل مسائل بهداشتی نگرانی نداشته باشند ایشان در ادامه با اعلام نگرانی از وضعیت سنوگرافی زنان اعلام داشتند که
مراجعه ی زنان در شرایط عادی به متخصص سنوگرافی مرد حرام است و از مسئولین در خواست می کنم که این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

وی با پیشرو بودن هفته ی دولت خاطر نشان کردند :
این هفته موقعیت خوبی است که دولت مردان خدمات نظام را در طول سالهای گذشته بیان کنند و همچنین به بیان برنامه های آینده ی خود بپردازند .

حجت الاسلام هاشمی نژاد با اشاره به روز بسیج اصناف این روز را به همه ی بازاریان تبریک گفت .
امام جمعه ی نورآباد در آخر به بیان مسائل مصلی پرداختند و با بیان گله از غفلت هایی که در حق این شهرستان شده اضافه کرد :
ما هنوز بیش از دویست روستایمان با مشکل آب مواجه هستند ، مسئله ی آب مسئله ای است که انسان برسر آن چانه زنی کند ؟ می گویند مشکل مدارس کپری در کشور حل شده است ، اما ما هنوز مدارسی در برخی روستاها داریم که فوق کپری هستند . روستاهای زیور و فاضل آباد دارای اینچنین مدارسی است.

  1. نویسنده دیدگاه: كارشناس برنامه وبودجه
    شهریور ۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۵۱

    با سلام محضر امام جمعه شهرستان نورآباد به استحضار مير ساند مدارس زيوز وفاضل آباد كه شما فرموديد جزءمدارس آموزش وپرورش شهرستان نورآباد نمي باشد ودرمجموعه آموزش وپرورش عشايري استان لرستان مي باشد كه بايد جهت نصب كانكس ويا مدارس پيش ساخته از طريق آموزش وپرورش عشايري پيگيري گردد ضمناً درروستاي ديگري به نام فاضل آباد ميربگ جنوبي كه زير مجموعه اين مديريت مي باشد دبستان فتح المبين داراي مدرسه پيش ساخته با سه كلاس مي باشد كه مشكل فضا ندارد

  2. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
    شهریور ۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۴۹

    آفرین روح الدین میرزایی یا کارشناس برنامه و بودجه آموزش و پرورش چرا اطلاعاتی که داری از مدارس تخریبی یا مدارس دیگه حضورا به مسئولین شهرستان نمیدی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار