سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 39356
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سناریوهای جدید کاهش مصرف بنزین
Print This Post

معاون وزیر نفت: افزایس سهم گازوئیل و CNG دو راهکارهای مدیریت مصرف بنزین در کشور به عنوان سیاستی غیر قیمتی است.

 به گزارش سلام دلفان، عباس کاظمی با اشاره به بهره‌برداری از 20 جایگاه جدید CNG در هفته دولت، گفت: با بهره برداری از این جایگاه‌های جدید تعداد کل جایگاه های CNG کشور به بیش از دو هزار و 200 باب رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه بین 20 تا 21 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در جایگاه‌های CNG عرضه می‌شود، تصریح کرد: این میزان مصرف CNG معادل مصرف روزانه 20 میلیون لیتر بنزین است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایس سهم گازوئیل و CNG دو راهکارهای مدیریت مصرف بنزین در کشور به عنوان سیاستی غیر قیمتی است، اظهار داشت: به منظور افزایش انگیزه سرمایه گذاران بخش خصوصی امضای قراردادهای بیع متقابل و BOT و معرفی سرمایه‌گذاران به صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول از افزایش ظرفیت عرضه گاز در جایگاه های فعلی CNG به عنوان یکی دیگر از راهکارهای افزایش ظرفیت گازرسانی به خودروهای دوگانه سوز یاد کرد و افزود: با توجه به طراحی و تولید بسیاری از قطعات و تجهیزات در داخل کشور زمینه برای توسعه صنعت CNG فراهم است.

به گزارش مهر، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هم امروز با انتشار گزارشی، اعلام کرد: در هفته دولت 20 جایگاه جدید CNG در استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی، سمنان، خوزستان، آذربایجان شرقی، فارس، قم، اصفهان، کرمانشاه راه اندازی شده است.

در حال حاضر تعداد کل دیسپنسرهای عرضه CNGدر کشور به 6424 دستگاه و تعداد نازل‌های فعال گاز به 12 هزار و 848 دستگاه افزایش یافته است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار