سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 39757
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش تند ایران به نشست ضدایرانی
Print This Post

سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن نشست یک گروهک تجزیه‌طلب در جمهوری آذربایجان، تأکید کرد این قبیل اقدامات توسعه مناسبات دو کشور دوست و برادر را هدف گرفته است.

 به گزارش سلام دلفان، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن نشست گروهک تجزیه طلب داک در باکو، تاکید کرد: این گروهک فاقد پایگاه مردمی و جایگاه سیاسی و حمایت دولتی بوده وبرای خروج از انزوا، نشست هایی از این دست را برگزار می کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در این نشست افراد شناخته شده ای که سال هاست در خدمت اهداف دشمنان مردم ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارند، این بار نیز توسعه مناسبات دو کشور دوست و برادر را هدف گرفته و در همسوئی با رسانه‌های صهیونیستی در مسیر تضعیف دوستی دو ملت، به تبلیغ افکار تجزیه طلبانه پرداختند.

این بیانیه گروهک‌های تجزیه طلب و رسانه های صهیونیستی را به دو لبه قیچی که قصد بریدن حلقه‌های اتصال دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان تشبیه کرده و می افزاید خوشبختانه با هشیاری مردم و درایت مسئولین دو کشور،دسیسه های دشمنان خنثی شده و مناسبات فیمابین مسیر توسعه را می پیماید.

سفارت ایران در این بیانیه تاکید کرده که هتاکی و بی احترامی این گروهک تجزیه طلب به جمهوری اسلامی ایران را برنتابیده و از مجاری دیپلماتیک و راه های قانونی ،برخورد حقوقی لازم با کسانی که به ملت بزرگ ایران بخصوص آذربایجانی های غیور این کشور توهین کرده اند را پیگیری خواهد کرد.در پایان این بیانیه آمده جمهوری اسلامی ایران اجازه برگزاری نشست های ضد آذربایجانی را نمی دهد و انتظار دارد مقامات جمهوری آذربایجان نیز برخورد قانونی لازم را با گروهکی که تمامیت ارضی ایران را زیر سئوال برده است انجام دهند.

گفتنی است، گردهمائی ضد ایرانی گروهک موسوم به کنگره آذربایجانی های جهان روز دوشنبه 17 شهریور در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد و طرح مطلب موهن و ضد ایرانی از خصوصیات این نشست بود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار