سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40009
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حزب الله: جنگ‌جهانی علیه سوریه شکست خورد
Print This Post

عضو شورای مرکزی حزب الله تاکید کرد که جنگ جهانی که علیه سوریه راه‌اندازی شد، ناکام ماند.

به گزارش سلام دلفان، پایگاه خبری «العهد» نوشت: شیخ «محمد کوثرانی» عضو شورای مرکزی حزب الله در نشست سیاسی که در پایگاه «امام خمینی (ره)» شهر بنت جبیل برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه آمریکا امروزه منطقه ما را هدف قرار می‌دهد، تاکید کرد: گروهک داعش عبارت است از تفنگی استیجاری که همه سرویس‌های جاسوسی جهانی از آن استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تغییر نقشه خاورمیانه، تاکید کرد که این تلاش‌ها در جریان است. آمریکا می‌خواهد بر اساس دیدگاه و منافعش با هدف قرار دادن محور مقاومت، نقشه منطقه را از نو بچیند.

شیخ کوثرانی با اشاره به تحولات امنیتی اخیر عراق افزود: آمریکا آنچه را که نتوانست طی سه سال از سوریه بگیرد،‌ اکنون به دنبال ستادن آن از عراق است زیرا جنگ جهانی که علیه سوریه راه اندازی شد، شکست خورد ولی آمریکا همچنان بر سیطره بر منطقه پافشاری می‌کند. بویژه بعد از اینکه دریافت که عراق از دستش در رفته و ممکن است به حلقه‌ای از حلقه‌های محور مقاومت تبدیل شود. بنابراین آمریکا و کشورهای غربی بر اساس منافعشان و از طریق گروهک داعش به دنبال بهره برداری سیاسی در عراق‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب الله با اشاره به تلاش‌ برخی کشورهای منطقه‌ای برای بازگرداندن نا آرامی‌ها به سوریه بر اساس طرح‌ آمریکا، اظهار داشت: داعش امروزه از سوی دو کشور از کشورهای منطقه مأمور شده است و کشورهای دیگری نیز در راستای آن فعالیت می‌کنند و عناصر مسلح را در خاک کشورهایشان آموزش می‌دهند.

وی تاکید کرد که عرصه‌‌ها و تحولات به هم مرتبط هستند و هر کسی که تحولات را از بیروت می‌نگرد باید از زاویه فلسطین، بغداد و تهران نیز به امور بنگرد. عکس این قضیه نیز صادق است. زیرا هر کسی بخواهد به نتایج سیاسی تحلیلی روشنی دست یابد، نباید عرصه‌ها را جدای از هم ببیند. بلکه لازم است که از زاویه بزرگتری که همان زاویه منطقه‌ای است به امور بنگرد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار