سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40128
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نخستین همایش لرستانیهای مقیم خارج کشور برگزار می شود
Print This Post

استاندار لرستان از برگزاری همایش لرستانیهای مقیم خارج کشور در این استان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان – هوشنگ بازوند صبح چهارشنبه در جلسه شورای ایرانیان مقیم خارج کشور اظهار داشت: اولین همایش لرستانیهای مقیم خارج کشور در استان لرستان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تا کنون چهار هزار و 700 نفر لرستانی مقیم خارج کشور را شناسایی کرده ایم عنوان کرد: از این تعداد هزار نفر در زمینه مباحث علمی، اقتصادی و بازرگانی فعال هستند.

استاندار لرستان با بیان اینکه با برخی از این افراد مذاکراتی برای سرمایه گذاری در لرستان داشته ایم افزود: این افراد نیز ابراز تمایل کرده اند که در استان لرستان سرمایه گذاری کنند.

تشکیل شورای ایرانیان خارج کشور در لرستان

بازوند با اشاره به تشکیل شورای ایرانیان مقیم خارج کشور در سطح ملی بیان داشت: همچنین راه اندازی این شورا نیز به ریاست استانداران در استانهای مختلف کشور ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اعضا این شورا در استان بیان داشت: استاندار، رئیس کل دادگستری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل اطلاعات، اقتصاد و دارایی، صدا و سیما، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نماینده استاندار، رئیس اتاق بازرگانی و … اعضا این شورا محسوب می شوند.

استاندار لرستان با بیان اینکه نماینده استاندار و مسئول دبیرخانه این شورا در لرستان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خواهد بود عنوان کرد: در قالب این شورا چهار کمیته تخصصی نیز در استان راه اندازی شده است.

راه اندازی چهار کمیته تخصصی زیر مجموعه شورا

بازوند با بیان اینکه این کمیته ها باید ماهانه تشکیل جلسه بدهند گفت: این کمیته ها شامل کمیته اقتصاد و بازرگانی به ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان و دبیری اتاق بازرگانی خرم آباد، کمیته علمی، آموزشی و سلامت به ریاست دانشگاه لرستان و دبیری دانشگاه علوم پزشکی، کمیته حقوقی و کنسولی به ریاست رئیس کل دادگستری لرستان و کمیته فرهنگی و رسانه ای به ریاست صدا و سیما مرکز لرستان و دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان هستند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های شورای ایرانیان مقیم خارج کشور در لرستان برگزاری اولین همایش لرستانیهای مقیم خارج کشور در استان خواهد بود گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این همایش فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده در استان برگزار می شود.

استاندار لرستان با تاکید بر راه اندازی کمیته اجرایی این همایش در استان بیان داشت: باید با اقدامات لازم ظرف شش ماه آینده برنامه ریزی لازم برای برگزاری این همایش در استان صورت گیرد.

برگزاری اولین همایش لرستانیهای مقیم خارج کشور

بازوند با تاکید بر اینکه برگزاری این همایش خروجی خوبی برای استان در پی خواهد داشت ادامه داد: با راه اندازی شورای ایرانیان مقیم خارج کشور می توان زمینه لازم برای ایجاد صندوق حمایت از سرمایه گذاری در لرستان، خواهر خواندگی لرستان با شهرهای خارجی، تسهیل شرایط برای حضور لرستان در نمایشگاههای خارجی و … آورد.

وی همچنین بر ضرورت راه اندازی پورتال سرمایه گذاری خارجی در استان تاکید کرد و گفت: سازمان اقتصاد و دارایی استان مسئولین راه اندازی این سایت را بر عهده دارد که انتظار می رود در این زمینه اقدامات جدی تری انجام شود.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار