سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40180
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توسعه حوزه‌ها و مدارس علميه لرستان نيازمند مشارکت خیرین است
Print This Post

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: توسعه حوزه‌ها و مدارس علميه لرستان نيازمند مشارکت خیرین است.

به گزارش سلام دلفان- حجت الاسلام سید احمد میرعمادی عصر چهارشنبه در مجلس بزرگداشت حاج احمد اميديان پدر شهيد و از خيرين نيك‌انديش نورآبادی از این مرحوم به عنوان يكي از بندگان صالح خداوند ياد كرد.

وی افزود: ايشان در طول عمر با بركت خود هم خدمت به دين و هم خدمت به مردم و انقلاب اسلامي کرد كه نمونه آن را مي‌توان به پدر شهيد بودن و تربيت فرزندان بزرگ و وارسته و بنا نهادن حوزه علميه بقيه الله الاعظم اين شهرستان با هزينه شخصي خود اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته توسط اين مرحوم موجب ماندگاري و جاودانه بودن ايشان شده است بیان داشت: ايشان از مالي كه در اختيار داشت در راه ترويج و تبليغ دين استفاده كردند.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: مرحوم حاج احمد اميديان مردي اهل عبادت و بندگي، اهل راز و نياز و دعا و نيايش و اهل زيارت بودند.

وي با اشاره به اينكه دين و توسعه حوزه‌هاي علميه نياز به كمک خیرینی چون مرحوم حاج احمد اميديان دارد یادآور شد: مردني با ارزش است كه انسان با عزت و افتخار از دنيا برود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ايمان و انجام عمل صالح را از ويژگي هاي اين مرحوم برشمرد.

بنار این گزارش مجلس بزرگداشت حاج احمد اميديان پدر شهيد و از خيرين نيك انديش باني حوزه علميه بقيه‌الله الاعظم شهرستان دلفان و مبارزين وفادار قبل از انقلاب اسلامي در مسجد النبي شهر نورآباد برگزار شد.

اين مراسم با حضور نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، آيت‌الله عباسعلی صادقي رئيس حوزه عليمه كماليه خرم‌آباد و جمعي از روحانيون مسئولين استان و شهرستان و اقشار مختلف مردم با شكوه خاصي برگزار شد.

حاج احمد اميديان متولد 1303 در شهرستان دلفان و از مبارزين قبل از انقلاب بودند كه پدر شهيد حجت الاسلام مسعود اميديان، پدر جانبازان محمد تقي و رحيم اميديان و پدر روحانيون برجسته به نام هاي حجت الاسلام سعيد و محمد رضا اميديان هستند كه بر اثر كهولت سن در سن 90 سالگي دار فاني را وداع گفته و در شهر قم به خاك سپرده شد.

 

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار