سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40184
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 500 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی در کشور اختصاص یافت
Print This Post

رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 500 میلیارد تومان برای ایجاد مشاغل خانگی در کشور خبر داد.

 به گزارش سلام دلفان-  مهناز امام دادی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی امسال 500 میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به طرحهای مشاغل خانگی در کشور اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه تا کنون مبلغ کمی از این میزان تسهیلات به طرحهای مشاغل خانگی کشور پرداخت شده است عنوان کرد: پرداخت این تسهیلات به بانکهای کشور ابلاغ شده ولی تا کنون زمینه پرداخت آن فراهم نشده است.
رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از دلایل عدم پرداخت این تسهلات از سوی بانکها را عدم همخوانی منابع و مصارف از سوی آنها عنوان کرد.
وی گفت: همچنین سود بالای 25 درصد تسهیلات مشاغل خانگی موجب شده که استقبال مطلوبی برای دریافت این تسهیلات صورت نگیرد.
امام دادی با بیان اینکه سیاست جدید وزارت کار در این زمینه فعالیت ستادی و گروهی برای ایجاد مشاغل خانگی در کشور است ادامه داد: این مشاغل در قالب یک گروه و داشتن یک پشتیبان و زیرمجموعه ایجاد می شوند.
رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این گروهها عنوان کرد: برنامه ریزی شده است که این تسهیلات با بهره پایین چهار تا پنج درصد پرداخت می شود.
امام دادی با اشاره به نظارت بر نحوه ایجاد مشاغل خانگی در کشور عنوان کرد: در این راستا این دبیرخانه کارشناسانی را به استانهای مختلف برای نظارت بر این طرحها اعزام می کند.
وی با بیان اینکه طی سال 90 حدود دو هزار میلیارد تومان برای طرحهای مشاغل خانگی کشور اختصاص یافت که از این میزان 60 درصد پرداخت شد گفت: همچنین طی سال 91 نیز هزار و 970 میلیارد تومان برای ایجاد مشاغل خانگی اختصاص یافت که حدود 50 درصد آن پرداخت شد.
منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار