سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40248
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » از سانسور تا ممنوع التصویری خاتمی در پنجره + عکس
Print This Post

شماره 211 هفته نامه پنجره با پرونده های متعدد در زمینه های نامه خاتمی به رهبرانقلاب، سانسور و ممنوع التصویری چهره های مختلف در سیاست و سینما، ائتلاف جهانی ضدداعش و … بر روی دکه های مطبوعاتی آمد.

از سانسور تا ممنوع التصویری خاتمی در پنجره + عکس

به گزارش سلام دلفان، شماره 211 هفته نامه پنجره با پرونده های متعدد در زمینه های  نامه خاتمی به رهبرانقلاب، سانسور و ممنوع التصویری چهره های مختلف در سیاست و سینما، ائتلاف جهانی ضدداعش و … بر روی دکه های مطبوعاتی آمد.

جلد این شماره نشریه تصویری از محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران است.پنجره در این شماره نامه اخیر مجمع روحانیون مبارز به رهبرانقلاب که توسط وی امضا شده بود را مورد بررسی قرار داده است.

سرویس سیاست داخلی پنجره در این شماره به بررسی ابعاد مختلف ممنوعیت های گوناگون بر چهره های سیاسی پرداخته است.محبوبه شریف حسینی در یادداشتی با عنوان بومرنگ سانسور نگاهي به تاريخچه ممنوعيت انديشه‎‎هاي سياسي پس از انقلاب اسلامي انداخته و در ادامه،ریزش های انقلاب از صادق قطب زاده تا صادق خلخالی را زیر ذره بین پنجره قرار گرفته است.

سرویس سیاسی پنجره هم چنین با دکتر تقي آزاد ارمکي، استاد گروه جامعه‎شناسي دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه تهران و دکتراي جامعه‎شناسي از دانشگاه مريلند آمريکا گفت و گویی داشته و پرسش هایی پیرامون دلايل و نتايج جامعهشناختي ممنوعيت‎هاي سياسي از او پرسیده است.سعید صدرائیان و محسن مهدیان نیز در یادداشت هایی،سوال های بی پاسخ ممنوعیت های سیاسی اجتماعی و نیز نسبت کارگزاران سازندگی با آزادی سیاسی را مورد بحث قرار داده اند.

مصاحبه با صادق زیباکلام و محمد جواد حق شناس، محمد علی ابطحی، کریمی قدوسی و سید مرتضی حسینی از دیگر بخش های پرونده ممنوعیت های سیاسی نشریه پنجره است.
حسن ختام بخش سیاسی پنجره حاشیه نگاری هایی از دوران بستری رهبر انقلاب در بیمارستان است.

بخش ترجمه نیز بخش ثابت این نشریه است با مطالب قتل روزنامهنگاران و بازخورد آن در آمريکا و روسيه، دولت اوباما چه خواهد کرد؟، آرزوي وحدت امت عربي، صحنهآرايي غرب و شرق، بازگشت قطر به خانه اول قاهره ، نئوکان‎‎ها و طرح «تغيير رژيم» در سوريه و جدايي غمانگيز اسکاتلند در راه است؟ از رسانه های پريزون پلنت، نیوزویک، السفیر، الجمهوريه، الشروق‎،‎ کانسرتيومنيوز و اکونوميست منتشر شده است.

ائتلاف ضدداعش
سرویس سیاست خارجی پنجره اما این هفته به بررسی ابعاد تصميم آمريکا براي تشکيل ائتلاف عليه داعش پرداخته است.محمدعلي دستمالي در یادداشتی به رویکرد دولت ترکیه در قبال داعش نگاهی انداخته و رضا اسمخاني در ترجمه ای از خبرگزاری رویترز نقش ایران در تحولات مربوط به داعش را بررسی کرده است..فواد ایزدی کارشناس روابط بین الملل نیز در گفت و گویی پیرامون اهداف آمریکا در این ائتلاف، هدف اصلی را مقابله با سوریه خوانده است.

ممنوع التصویری از چه زمانی آغاز شد؟!
بخش هنر نشریه پنجره نیز کند و کاوی پیرامون پدیده ممنوع التصویری در سیما و سینما  داشته است.محمد صابري در یادداشتی سابقه 70 ساله ممنوع التصویری از دهه 20 را به تحریر درآورده  و مریم قاضی زاده نیز مروری بر اسامی ممنوع التصویر های این عرضه کرده است.در ادامه امین تارخ رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران در گفت و گویی اشاره ای  به سلیقه ای عمل کردن در بحث مذکور کرده و از سوی دیگر رمضانعلی شجاعی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس آئین نامه های داخلی را مرجع تصمیم گیری در این مورد دانسته است.
پنجره پلاس ضمیمه رایگان هفته نامه پنجره است و هر هفته همراه این نشریه توزیع می شود.امید مهدی نژاد در ضمیمه رایگان این هفته پنجره گفت و گویی با سید حمیدرضا برقعی از شعرای کشور داشته است.در ادامه این ضمیمه از پیشنهاد بازی به گیم بازهای حرفه ای تا توصیه هایی برای اعمال مدیریت فرهنگی آورده شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار