سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40269
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تمجید رئیس FIVB از عملکرد تیم ایران
Print This Post

دکتر اری گراسا؛ رئیس فدراسیون جهانی والیبال که برای برگزاری روزهای پایانی مسابقات قهرمانی جهان به لهستان آمده، در دیداری که از محل برگزاری بازی ها و امکانات آن داشت بخشی از وقت خود را نیز به گفتگوی دوستانه و غیر رسمی با اهالی رسانه حاضر در سالن گذراند.

به گزارش سلام دلفان، رئیس برزیلی فدراسیون جهانی که موفقیت بزرگ مسابقات امسال را حضور پرتعداد و پرشور هواداران والیبال در سالن های محل برگزاری بازی ها می دانست، حمایت و حضور مردم را تعیین کننده ترین عامل دانست تا والیبال به عنوان ورزش اول جهان تبدیل شود.

وی گفت: «من در برزیل 17 سال کار کردم تا توانستم والیبال را بین مردم جا بیندازم. حالا در دنیا می خواهم این کار را انجام بدهم. به نظرم والیبال این پتانسیل را دارد که به ورزش اول جهان تبدیل بشود. البته باز هم می گویم ما نمی خواهیم جای فوتبال را بگیریم. فوتبال در کشورهایی مثل کشور من (برزیل) به مذهب تبدیل شده و کارکردش از ورزش خارج شده است. اما الان در لهستان والیبال می تواند جای فوتبال را بگیرد. چون مردم لهستان والیبال را دوست دارند و از آن حمایت می کنند.»

دکتر اری گراسا همچنین هدف از ایجاد تغییرات در نحوه برگزاری مسابقات و استفاده از تکنولوژی های روز را به منظور بالا بردن سطح کیفی رقابت ها عنوان کرد و افزود: «هر چه بتوانیم سطح برگزاری و کیفیت مسابقات را بالا ببریم، کیفیت بازیِ ورزشکاران هم بالا می رود و به این ترتیب، رده های بالای مسابقات دیگر به چند اسم بزرگ محدود نمی شود. در همین مسابقات امسال تیم هایی مثل ایران، فرانسه و بلژیک واقعا شگفتی آفرینی کردند. من که خودم از عملکرد ایران لذت بردم.»

رئیس فدراسیون جهانی در پایان گفتگوی غیر رسمی اش با اهالی رسانه، پیشرفت های علمی و تکنولوژیک والیبال را برای برگزاری مسابقات جهانی کافی ندانست و افزود: «این سطح برگزاری برای ما خیلی خوب است اما کافی نیست. ما قانع نیستیم. چون به پیشرفت و گسترش والیبال فکر می کنیم و باید با بررسی اشکالات کنونی، سیستم های علمی و تکنولوژیک جدیدی را به کار بگیریم تا بتوانیم در آینده بهتر از این باشیم.»

منبع: فدراسیون والیبال

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار