سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40290
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
خانه » اخبار برتر » ضرورت تفکیک حوزه ی انتخابیه ی دلفان و سلسله
Print This Post
گروه سیاسی سلام دلفان؛

در همین راستا منطقه ی دلفان با وسعتی بیش از 2500 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ 150هزارنفر استحقاق یک حوزه ی انتخابیه مستقل را دارا می باشد . که این استقلال نه با قید یک فوریت و یا دو فوریت ، بلکه باید باقید اورژانسی هرچه سریعتر محقق شود.

به گزارش گروه سیاسی سلام دلفان- وقتی که گذرمان به شهرهای بزرگ و صنعتی سایر استان های همجوار می افتد ؛ بدون شک علاوه بر سابقه ی تاریخی ، فرهنگی و اجتماعی این شهرها ، می توان رد پای مردانی بزرگ و سیاستمدار را در این شهرها مشاهده کرد که نمی توان از نقش تأثیرگذار آنها در توسعه ی اقتصادی این شهرها چشم پوشی کرد.

این تأثیر گذاری مستقیم یا غیر مستقیم مرهون اقتدارو عمق نفوذ آنها در بدنه ی حاکمیت بوده است بطوری که این اشخاص همیشه نمود قابل اعتنایی را در ویترین سیاسی و حاکمیتی داشته اند؛ و حاصل این نمود ، صنعتی شدن ، عمران و آبادانی حوزه ی جغرافیایی و سرزمینی آنها بوده است .

از جمله شخصیت های سیاسی که در این زمینه می توانند ایفای نقش کنند وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی می باشند که علاوه بر جایگاه سیاسی خود ، بواسطه ی تفویض اختیار وانتقال قدرت جمع کثیری ازمردم به آنها ؛ با تکیه بر ابزارهای دیگری مانند قدرت کلام و بیان ، عالم بودن به علوم سیاسی ، لابی گری و نفوذ در سایر شخصیت های موثر سیاسی و اقتصادی و جذب سرمایه های لازم ، می توانند موجبات رشد و شکوفایی حوزه ی انتخابیه ی خودرا فراهم سازند . در همین راستا منطقه ی دلفان با وسعتی بیش از 2500 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ 150هزارنفر استحقاق یک حوزه ی انتخابیه مستقل را دارا می باشد .که این استقلال نه با قید یک فوریت و یا دو فوریت ، بلکه باید باقید اورژانسی هرچه سریعتر محقق شود.

اکنون با طرح لایحه افزایش 20 نماینده به نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی از طرف وزارت کشور ، و اختصاص یک نماینده از این 20 نماینده به استان لرستان ، زمینه ی دستیابی به این دستاورد مهم و استراتژیک سیاسی فراهم شده است؛ از همه ی دلسوزان و کسانی که به هر نحوی در این مورد می توانند ایفای نقش کنند ، خصوصا نماینده ی محترم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی ، با توجه به دو رقیب قدرتمند و متنفذ دیگر یعنی حوزه ی انتخابیه ی درود و ازنا و خرم آباد، باید تلاش کنند تا با به کارگیری همه ی ظرفیت ها و توانایی ها این نماینده به حوزه ی انتخابیه ی دلفان اختصاص داده شود زیرا با تفکیک این حوزه انتخابیه از حوزه ی انتخابیه منطقه ی سلسله ، ضمن رفع کدورت ها و سوء تفاهم های سیاسی چند ساله که توسط بعضی از افراد مغرض و ناآگاه به آن دامن زده می شود ؛ می تواند بستر مناسبی برای توسعه ی هرچه بیشتر منطقه ی دلفان شود.

 1. نویسنده دیدگاه: جعفری از تهران
  مهر ۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۵۸

  دوستان عزیز تفکیک بودن حوزه انتخابیه دردی را دوا نمی کند ٰ مگر درطول 9 دوره نمایندگی درمجلس شورای اسلامی 6دوره دراختیار آقایان محمدی وکاظمی نبوده ٰ چه کار شایسته ای برای مردم محروم نورآباد کرده اند .طرحهای که تاکنون دراین شهرها انجام شده مصوبه دولت بود ه است .مطمئن باشید کسانی که دنبال تفکیک حوزه انتخابیه هستند دغدغه خدمت برای مردم ندارندودنبال منافع خود هستند .

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مهر ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۴۹

   اولا مگه آقاي كاظمي چشه به غير از اينه كه هرسال حداكثر آرا رو كسب مي كنه ولي نميذارن دوما ميدوني هنوز كه هنوزه مردم هرسين پدر اين بزرگوار رو به عنوان يك مجتهد ميشناسن و اگه اونجا اسم بنويسه براحتي پيروز ميشه به نظرم اگه بري در مورد پدر ايشان و خود ايشان تحقيق كني خيلي بهتره تا بفهمي چه كارهاي بزرگي كردند ولي بخاطر اهداف شوم برخي نميگذارند آنگونه كه بايد مردم اين بزرگوار رابشناسند كي با انداختن سنگ پياپي ميتوان ماه را …..

   • نویسنده دیدگاه: زاپاتا
    مهر ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۴۵

    آقای کاظمی هیچیش نیس . اونایی که سنگ ایشونو به سینه می زنن چیزیشون هست! پیاده نظاماش در میدون نبرد فقط رد پای ایشونو می شناسن و بس وهرکی مقداری پاشو جا پای ایشون نذاره قلع و قمعش می کنن ! حتی در دوران کوپونیسم و حواله نفت نه کوپن بهشون میدادن نه حواله نفت می گفتند اینا باید از سرما بمیرن .

  • نویسنده دیدگاه: بی نام
   آبان ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۱۱

   بنظرم باید قسمتهای کاکاوند وایتیوندم از این حوزه جدا بشن بااینکه نصف مساحت کل دلفان رو دارن به اندازه یه روستا از روستاهای کولیوند امکانات، چند خانواده از اولادقباد کارمند و خلاصه هیچ وامی تسهیلاتی امکاناتی رو بهشون اختصاص نمیدن، با اینکه این نظام توجه ویژه ای به مناطق محروم داره بی خدایی بعضی مسئولین شهر و تعصبات قومی و فامیلی این مسئولین باعث شده محرومیت این مناطق از آفریقا هم بیشتر باشه مگه از چندین هزار وام مسکن روستایی چند تا رو به این دو طایفه اختصاص دادن فکرکنم زیر دویستا، از چندین هزار وام اشتغال چند درصد رو اختصاص دادن در حد دو درصد

 2. نویسنده دیدگاه: reza
  مهر ۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۳۱

  امان از این نماینده الشتری که کارش شده تغییرات مدیران و معاونین مدارس به کی شکایت کنیم بجز خدا

 3. نویسنده دیدگاه: dr
  مهر ۱۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۳۲

  از نان شب هم واجب تر شده این تفکیک
  شاید حداقل نیروهای دولتی بومی خودمون بشن

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۲۹

  سلام بر دلفانی های عزیز…از آقای سوری ممنونیم که این دو حوزه را از هم جدا کردند …خدا وکیلی کمی انصاف داشته باشیم حالا بشینیم و ببینیم نمایندگان آینده دلفان چه می کنند برای این منطقه

 5. نویسنده دیدگاه: اولاد قبادی
  آبان ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۲۱

  باسلام خدمت دلفانی های محترم وبسیار بزرگ منش وبا تشکر از تمامی کسانی که برای تفکیک حوزه انتخابی سلسله ودلفان تلاش میکنند. بدون تردیدجدایی این دوحوزه منافع بسیاری برای هردو شهرستان خواهدداشت و البته منافع آن برای شهرستان دلفان بیشتر خواهد بود چراکه این کار باعث می شودنمایندگان واقعی مردم به مجلس راه یابند وکسانی که بازبان الکن خود سالیان سال نتوانستند از حقوق مردم این شهرستان دفاع کنند کنار روندونیز اختلافات دو شهرستان نیز کمتر شود.و……..

 6. نویسنده دیدگاه: رضا
  آذر ۱۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۴:۲۹

  تفکیک دوحوزه بسیار در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی واجتماعی هردومنطقه بسیار موثر بافت جمعیتی هردومنطقه نشان میده هیچ سنخیتی باهم ندارن هرچند محرومیت مناطقی از دلفان مثل کاکاوند وایتیوندواولادقباد ربطی به بومی یاغیر بومی بودن نماینده نداره درصد شاغلین وسطح درآمد نسبت به بقیه طوایف بسیار پایین تره شاید بااین تغییر نوع نگرش به مناطق محروم دلفان عوض بشه وچهره بیکاری وفقر ومحرومیت کمرنگ انشاءالله ،

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار