سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4044
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » بزرگترين مشكل دلفان چيست ؟
Print This Post
سرویس سیاسی-بهروز عبدالهيان: دلفان با وجود داشتن پتانسيلهاي بالقوه يكي از شهرستانهاي استان لرستان به شمار ميايد كه  متاسفانه به دليل عدم كفايت برخي از مسولين نتوانسته است به پيشرفتي ...

سرویس سیاسی-بهروز عبدالهيان: دلفان با وجود داشتن پتانسيلهاي بالقوه يكي از شهرستانهاي استان لرستان به شمار ميايد كه  متاسفانه به دليل عدم كفايت برخي از مسولين نتوانسته است به پيشرفتي كه در خور و شايسته اين شهر و مردم آن مي باشد دست يابد . شهري كه مردم آن سالهاست به جاي پيشرفت شاهد در جا زدن اين شهرستان در زمينه هاي مختلف اعم از اقتصادي ، سياسي ، فرهنگي و … مي باشد  .

اين شهرستان كه از پتانسيلهاي بالقوه اي برخوردار مي باشد متاسفانه به دليل سوء مديريت و هم چنين اتخاذ سياستهاي اشتباه و عاري از استدلالهاي منطقي توسط مسولين ، فرصتي براي به فعليت رسيدن اين پتانسيلها به دست نياورده است كه البته دليل آن را بايد در اين امر جست و جو نمود كه برخي از مسولين با زد و بندهاي سياسي زمام امور را به دست گرفته اند و از تخصص كافي در مديريت امور مربوطه برخوردار نيستند ، فلذا تصور ايجاد چنين موقعيتي براي اين شهرستان دور از ذهن به نظر نمي رسد . يكي از بزرگترين مشكلات شهرستان دلفان مربوط به سبك مديريت و مديران نا كارآمد در اين شهرستان بوده و مي باشد ، نه صعود و نه سقوط مديران و نه آمدن و نه رفتن آنها بر روي يك حساب و كتاب علمي و يا حتي تجربي نبوده است ، استثناها را در اين مورد كنار مي گذاريم ، اما در واقع بسياري از مشكلات دلفان مربوط  به خود دلفان نيست .

امروزه مديريت علمي  يكي از اركان پيشرفت و موقعيت كشورهاي دنيا محسوب مي شود ، اما اين واقعيتي كه در شهر ما به شدت مورد غفلت قرار گرفته است و گرفتاريهاي ناشي از ان گريبان مردم دلفان هم گرفته است .به راستي فرايند مديريت و سپردن مسوليت به افراد در شهر ما بر اساس كدام روش هاي شناخته شده جهان انجام شده و مي شود .

در شهرستان دلفان افراد زيادي تا كنون به سمت هاي گوناگون منصوب شده اند و در مدت زماني مسوليتي را بر عهده داشته اند ، آمده اند و رفته اند و يا آمده اند و نرفته اند ، اما چنانچه به سابقه ي برخي از اين افراد نگاه كنيم متوجه خواهيم شد كه براي اين دسته از افراد مسوليت فقط در زمان مسؤل بودن و يا به عبارت بهتر در زماني كه پست و مقام دارند معنا دارد .

اين دسته از افراد قبل از مسوليت رسمي در گوشه اي نشسته اند و حتي در چهار چوب وظايف قانوني خود با شوق و رغبت كار نمي كنند ، چون احتمالا كار آنان به نام ديگران تمام مي شود و پايه ي قدرت ديگران را تقويت خواهد كرد . براي اثبات اين مدعا به پيشينه ي برخي از مسولان ( گذشته و حال ) نگاه كنيد ، چند نفر از آنان درباره مسائل و مشكلات مربوطه به پست و مقامي كه گرفته اند – قبل و پس از مسوليت –اظهار نظر كرده اند ، طرح ارائه كرده اند ، وضعيت آن اداره يا سازمان را نقد و بررسي كرده اند و يا پي گير مسائل و مشكلات مربوطه بوده اند ؟

كساني كه مسوليت را به معناي احساس وظيفه و تعهد در برابر خود ، خدا و جامعه مي دانند ، هميشه آماده ي انجام وظيفه هستند و كساني كه مسوليت را فقط داشتن پست و مقام معنا مي كنند تنها زماني كه صاحب عنوان و نام و نشان هستند احساس مسوليت مي كنند و ديگر هيچ و پس از آن مسوليت خود را تمام شده تلقي مي كنند .

با اين وصف بايستي در شهرستان دلفان بستري فراهم كنيم تا همه ي كساني كه مي خواهند مسوليت داشته باشند و اداره امور مردم را بر عهده بگيرند ، به طور دائم با مسائل و مشكلات مردم درگير و در جستجوي راهكار باشند و در اين ميان ساير دلسوزان شهرستان بايستي با كمك هاي فكري خود مسولان را ياريي رسانند .

 1. نویسنده دیدگاه: مرصاد
  اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۵:۳۴

  ازماست كه برماست.

 2. نویسنده دیدگاه: محسن بهرامی
  اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۹:۱۶

  سلام بر دوستان و مخاطبان سلام دلفان
  مشکل دلفان به هیچ وجه سوء مدیریت نیست
  اگر مردم مطالبات خودشون رو درست مطرح و پیگیری کنند هیچ مسئولی نمی تونه در مقابل این مطالبات مقاومت کنه منتها باید مطالبات :
  اولا : اصل مطالبه انجام بشه
  دوما : مطالبه با پایه علمی و مستند و بر اساس آمار باشه
  سوما : مطالبه رو با طرح در فضاهای رسانه ای عمومی مثل سایت ها به مطالبه ی همه ی مردم دلفان تبدیل کرد
  چهارما : در نهایت کافیه که برای مطالبه امضا جمع کنید و با سه مورد بالا برید در دفتر مسئول مربوطه
  دوربین یادتون نره که مسئول مربوطه خودش رو اگر در پیش کاه خدا نمی بینه در پیشگاه ملت ببینه (گذاشتن فیلم روی سایت)
  موفق باشید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار