سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4047
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
خانه » یادداشت » بزرگترین مشکل دلفان چیست؟
Print This Post
دلفان با وجود داشتن پتانسيلهاي بالقوه يكي از شهرستانهاي استان لرستان به شمار ميايد كه  متاسفانه به دليل عدم كفايت برخي از مسولين نتوانسته است به پيشرفتي كه در خور ...

دلفان با وجود داشتن پتانسيلهاي بالقوه يكي از شهرستانهاي استان لرستان به شمار ميايد كه  متاسفانه به دليل عدم كفايت برخي از مسولين نتوانسته است به پيشرفتي كه در خور و شايسته اين شهر و مردم آن مي باشد دست يابد . شهري كه مردم آن سالهاست به جاي پيشرفت شاهد در جا زدن اين شهرستان در زمينه هاي مختلف اعم از اقتصادي ، سياسي ، فرهنگي و … مي باشد  .

اين شهرستان كه از پتانسيلهاي بالقوه اي برخوردار مي باشد متاسفانه به دليل سوء مديريت و هم چنين اتخاذ سياستهاي اشتباه و عاري از استدلالهاي منطقي توسط مسولين ، فرصتي براي به فعليت رسيدن اين پتانسيلها به دست نياورده است كه البته دليل آن را بايد در اين امر جست و جو نمود كه برخي از مسولين با زد و بندهاي سياسي زمام امور را به دست گرفته اند و از تخصص كافي در مديريت امور مربوطه برخوردار نيستند ، فلذا تصور ايجاد چنين موقعيتي براي اين شهرستان دور از ذهن به نظر نمي رسد . يكي از بزرگترين مشكلات شهرستان دلفان مربوط به سبك مديريت و مديران نا كارآمد در اين شهرستان بوده و مي باشد ، نه صعود و نه سقوط مديران و نه آمدن و نه رفتن آنها بر روي يك حساب و كتاب علمي و يا حتي تجربي نبوده است ، استثناها را در اين مورد كنار مي گذاريم ، اما در واقع بسياري از مشكلات دلفان مربوط  به خود دلفان نيست .

امروزه مديريت علمي  يكي از اركان پيشرفت و موقعيت كشورهاي دنيا محسوب مي شود ، اما اين واقعيتي كه در شهر ما به شدت مورد غفلت قرار گرفته است و گرفتاريهاي ناشي از ان گريبان مردم دلفان هم گرفته است .به راستي فرايند مديريت و سپردن مسوليت به افراد در شهر ما بر اساس كدام روش هاي شناخته شده جهان انجام شده و مي شود .

در شهرستان دلفان افراد زيادي تا كنون به سمت هاي گوناگون منصوب شده اند و در مدت زماني مسوليتي را بر عهده داشته اند ، آمده اند و رفته اند و يا آمده اند و نرفته اند ، اما چنانچه به سابقه ي برخي از اين افراد نگاه كنيم متوجه خواهيم شد كه براي اين دسته از افراد مسوليت فقط در زمان مسؤل بودن و يا به عبارت بهتر در زماني كه پست و مقام دارند معنا دارد .

اين دسته از افراد قبل از مسوليت رسمي در گوشه اي نشسته اند و حتي در چهار چوب وظايف قانوني خود با شوق و رغبت كار نمي كنند ، چون احتمالا كار آنان به نام ديگران تمام مي شود و پايه ي قدرت ديگران را تقويت خواهد كرد . براي اثبات اين مدعا به پيشينه ي برخي از مسولان ( گذشته و حال ) نگاه كنيد ، چند نفر از آنان درباره مسائل و مشكلات مربوطه به پست و مقامي كه گرفته اند – قبل و پس از مسوليت –اظهار نظر كرده اند ، طرح ارائه كرده اند ، وضعيت آن اداره يا سازمان را نقد و بررسي كرده اند و يا پي گير مسائل و مشكلات مربوطه بوده اند ؟

كساني كه مسوليت را به معناي احساس وظيفه و تعهد در برابر خود ، خدا و جامعه مي دانند ، هميشه آماده ي انجام وظيفه هستند و كساني كه مسوليت را فقط داشتن پست و مقام معنا مي كنند تنها زماني كه صاحب عنوان و نام و نشان هستند احساس مسوليت مي كنند و ديگر هيچ و پس از آن مسوليت خود را تمام شده تلقي مي كنند .

با اين وصف بايستي در شهرستان دلفان بستري فراهم كنيم تا همه ي كساني كه مي خواهند مسوليت داشته باشند و اداره امور مردم را بر عهده بگيرند ، به طور دائم با مسائل و مشكلات مردم درگير و در جستجوي راهكار باشند و در اين ميان ساير دلسوزان شهرستان بايستي با كمك هاي فكري خود مسولان را ياريي رسانند .

 كارشناس علوم اجتماعي شاخه برنامه ريزي اجتماعي

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۱:۳۴

  دمت گرم کارت جالب بود.

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۱:۳۶

  rasti matalebetono be roz konid

 3. نویسنده دیدگاه: sajad
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۱:۳۸

  mamnoom

 4. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
  تیر ۲۹, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۰:۲۱

  با سلام
  هر جند که به نظر بنده بزرگترین مشکل دلفان این نیست، اما در همین مورد هم نکته ای که مغفول ماند این است که خب، حالا شما این مشکل را تشخص دادید. تشکر! راه کار شما چیست!؟
  از چه طریقی می خواهید «بستری فراهم کنیم تا همه ی کسانی که می خواهند مسولیت داشته باشند و اداره امور مردم را بر عهده بگیرند ، به طور دائم با مسائل و مشکلات مردم درگیر و در جستجوی راهکار باشند» !؟
  این نکته بسیار مهمی است که امیدوارم در یادداشت بعدی خود به آن بپردازید.
  متشکرم!

 5. نویسنده دیدگاه: يه دوست
  مرداد ۴, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۰:۴۲

  باسلام.ببينم شماازكي تاحالامشكل شناس شدين؟حالاكه شدين چراراهكارهم نميدين؟فكركنم مشكل اصلي همين باشه كه همه مشكل شناسن اماراهكاربده نيستن.بهتره اول راهكارهاي داشته باشين بعدبه مشكل شناسي بپردازين.ممنون

 6. نویسنده دیدگاه: آزادبخت
  مرداد ۱۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۰۹:۱۳

  سایتهای نوراباد خیلی عقب هستید بیشتر به سایت دولت و حکومت شبیه هستید تا مردم . به سایت های سیمره و میرملاس کوهدشت نگاه کنید کلا نظرات مردم و مقالات کارشناسی مینویسند بدون سانسور

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار