سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40556
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بحران در حزب کامرون؛ از رسوایی جنسی تا خیانت هم‌حزبی
Print This Post

در شرایطی که کامرون آماده برگزاری کنفرانس سالانه حزب محافظه‌کار انگلیس است، در کمتر از۲۴ ساعت یکی از اعضای حزب و کابینه به علت رسوایی جنسی از مقام خود کناره‌گیری کرده و یک نماینده دیگر مجلس نیز به یکی از احزاب رقیب پیوست.

به گزارش سلام دلفان، ساندی‌تلگراف نوشت: دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس طی کمتر از 24 ساعت با بحران در حزب و دولت خود مواجه شد. در مورد اول یکی از اعضای کابینه وی در پی یک رسوایی جنسی از مقام خود استعفا داد و در مورد دوم نیز یکی از اعضای محافظه‌کار مجلس عوام این کشور با کناره‌گیری از این حزب به “حزب استقلال انگلیس” پیوست.

به نوشته این نشریه، در آستانه برگزاری آخرین کنفرانس حزب محافظه‌کار پیش از انتخابات پارلمانی سال آتی، بروکس نیومارک به عنوان عضو کابینه و معاون وزیر در امور جامعه مدنی، پس از افشای عکسی از وی در حالتی که لباس خواب بر تن داشت و آن را از طریق اینترنت برای زنی دیگر فرستاده بود، مجبور به استعفا و کناره‌گیری از سمت خود شد.

افشای این موضوع می‌تواند به طور خاص به تلاش‌های کامرون برای جلب حمایت زنان در جامعه انگلیس ضربه‌ای سنگین وارد کند. خاصه اینکه نیومارک رئیس و بنیانگذار کارزار ویژه حزب محافظه‌کار با نام “زنان برای پیروزی” بوده است که هدف آن انتخاب تعداد بیشتری از زنان به عضویت پارلمان است.

این در حالی است که ساعتی پیش از آن نیز مارک رِکلِس عضو محافظه‌کار مجلس عوام انگلیس که نمایندگی ناحیه روچستر و استرود را برعهده داشت در یک نطق تلویزیونی اعلام کرد که از این حزب کناره‌گیری کرده و به حزب استقلال انگلیس پیوسته است.

از سال 2010 تاکنون، وی دومین عضو حزب محافظه‌کاری بوده است که با جدایی از آن به حزب استقلال انگلیس پیوسته است. ماه گذشته بود که داگلاس کارسوِل بود که از این حزب کناره‌گیری کرد.

رِکلِس با حضور به کنفرانس حزب استقلال انگلیس در دونکاستر گفت که رهبری حزب محافظه‌کار “بخشی از مشکلی است که کشورمان را به عقب می‌راند.”

تلگراف نوشت که کامرون در بدترین شرایط و زمانی که آماده افتتاح کنفرانس سالانه محافظه‌کاران است با این دو ضربه مواجه شد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار