سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40570
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دستگیری توهین کنندگان به امام در شبکه‌های اجتماعی
Print This Post

دادستان کل کشور در مورد افرادی که در برخی از شبکه های اجتماعی نسبت به ساحت مقدس امام راحل توهین کرده بودند، گفت: عوامل این پیام ها شناسایی و دستگیر شده اند.

به گزارش گروه اجتماعی سلام دلفان، حجت الاسلام رئیسی دادستان کل کشور، در حاشیه همایش ملی پلیس و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم در جمع خبرنگاران گفت:عوامل توهین به ساحت مقدس امام راحل  در برخی از شبکه های اجتماعی شناسایی و دستگیر شده اند که توضیحات بیشتر از طریق سخنگوی دستگاه قضا اطلاع رسانی خواهد شد.

دادستان کل کشور همچنین در همایش ملی پلیس و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم که در سالن غدیر دانشگاه علوم انتظامی برگزار شد،با بیان این که پیشگیری از وقوع جرم وظیفه همه دستگاه هاست نه فقط نیروی انتظامی و قوه قضائیه، گفت: وزارت امور خارجه باید معاونت مبارزه با مواد مخدر  را بر عهده داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور صبح امروز در همایش ملی پلیس و پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم در سالن غدیر دانشگاه علوم انتظامی امین، افزود: مواد مخدر یک مساله بسیار جدی است و به دیپلماسی جدی نیاز دارد و همه دستگاه های فرهنگی، اطلاعاتی و اجتماعی در این امر باید نقش داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مواد مخدر مشکل همه کشور است و همه بخش های فرهنگی مانند صداوسیما نیز باید بخش مبارزه با مواد مخدر داشته باشند.
دادستان کل کشور با بیان این که مواد مخدر در افغانستان کشور همسایه مان زیر چتر نیروهای ناتو به ویژه آمریکا تولید می شود، گفت: لابراتورها و همه دستگاه هایی که این مواد سنتی را به مواد صنعتی تبدیل می کند از مغرب زمین به مرزهای کشورمان می آید.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در پایان این همایش و در جمع خبرنگاران درباره تلاش های گسترده نیروی انتظامی و دستگاه قضا در مبارزه با مواد مخدر و در عین حال صدور بیانیه هایی علیه ایران اظهار کرد: تهدید مواد مخدر بدون هیچ تردیدی زیر چترهای حمایتی غرب صورت می گیرد و من این را جنایت علیه بشریت می دانم.

وی با اشاره به شهدایی که نیروهای مسلح ، انتظامی و بسیج در این راه تقدیم کرده اند، افزود: جمهوری اسلامی ایران هزاران شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است و عجیب آن است که کشورهای اروپایی به جای تشویق، ما را  مورد نقد قرار می دهند که چرا با مواد مخدر برخورد می کنیم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: این دوگانگی اصلا به هیچ وجه قابل توجیه نیست و جا دارد بخش دیپلماسی ما در بخش های بین المللی فعال باشد و فریاد مظلومیت جمهوری اسلامی ایران  را به گوش جهانیان برساند. به نحوی که ناتو و آنهایی که زیر چترشان این رفتار را دارند در دادگاه های بین المللی مورد محاکمه قرار بگیرند.

حجت الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: ما چه مورد تشویق قرار بگیریم و چه نگیریم به عنوان یک وظیفه الهی و اسلامی با مواد مخدر مقابله می کنیم و در انجام این وظیفه کوچک ترین تردیدی نداریم، اما جهانیان نیز باید بدانند که آنها دچار دوگانگی شده اند و نقد کردن ظلم بزرگی در کشور ماست.

دادستان کل کشور در مورد ایجاد حوزه های معاونتی جدید در دادستانی دوره قبل اظهار کرد: دادستان کل کشور برابر قانون وظایفی دارد که انجام این وظایف حتما حوزه های معاونتی جدید را می طلبد.

وی ادامه داد: این معاونت ها که در دوره قبل تشکیل شده اند تقویت می شوند.

رئیسی با بیان این که تشکیلات دادستانی در دوره قبل بازنگری شده است، تصریح کرد: «بازنگری تشکیلات در زمان آقای اژه ای به آیت الله آملی لاریجانی اعلام شده است که ما منتظر جواب هستیم.»

حجت الاسلام رئیسی در مورد برخورد با معتادان و آزاد شدن معتادانی که چندین بار دستگیر شده اند، گفت: امروز همگان می دانند که دستگاه قضا و نیروی انتظامی با مساله مواد مخدر برخورد می کند و ما به ادامه این برخوردها تاکید داریم.

وی اظهار کرد: داشتن اردوگاه برای معتادان با توجه به قانون وظیفه ای است که بر عهده دولت است و دولت اردوگاهی باید داشته باشد تا معتادان در آنجا بازپروری و سپس به جامعه برگردند.

دادستان کل کشور وجود متعادان در خیابان، معابر و شهرهای کشور را زیبنده ندانسته و گفت: حتما باید کار باکفایتی در این زمینه انجام شود و دستگاه های دولتی مانند بهزیستی فعال شوند.

دادستان کل کشور در مورد پرونده خاوری اظهار کرد: این پرونده در حال پیگیری است و دستگاه قضا برای برگرداندن او مصمم است.

وی ادامه داد: این موضوع از طریق پلیس بین الملل دنبال می شود و امیدواریم او به کشور بازگردانده شود.

منبع: میزان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار