سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40795
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اسم های باورنکردنی در شناسنامه های ایرانی!
Print This Post

مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به بخشی از اسم های باورنکردنی افراد که در سال های گذشته در ثبت احوال به ثبت رسیده است، گفت: انتخاب نام هایی که زننده، نامتناسب با جنس نوزاد و یا موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی باشد، ممنوع است.

به گزارش سلام دلفان-  مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور، با اشاره به ممنوعیت برخی اسامی برای نامگذاری افراد، گفت: انتخاب نام با اعلام کننده است و به موجب ماده ۲۰ قانون ثبت احوال و تبصره‌های آن انتخاب نامهایی که زمینه ساز هتک حیثیت مقدسات اسلامی بوده و همچنین عناوین و القاب و نام های زننده و یا نا‌متناسب با جنس ممنوع است.

اسماعیلی تصریح کرد: تشخیص نام های ممنوع با شورای عالی ثبت احوال بوده و این شورا نمونه‌های آن را تعیین و به سازمان اعلام می‌کند.

وی به بخشی از اسم های باور نکردنی افراد که در سال های گذشته در ثبت احوال به ثبت رسیده اشاره کرد و گفت: نام هایی از قبیل آفت، عذاب، نوشابه، گشنه، پرتقال، حیاط، پیرزن، قابلمه، پشه، گلابی، بستنی، میر خدا، میرزا، میش، یهودی و……. از جمله مواردی بوده که در سال های گذشته به ثبت رسیده و در حال حاضر در ثبت احوال جمع آوری شده و افراد با این نام می‌توانند اسم خود را تغییر دهند.

اسماعیلی تصریح کرد: اسم هایی از قبیل جورج، رزالین، رابرت و…… که ریشه خارجی داشته نیز مورد قبول ثبت احوال نیست و جزء اسم های ممنوع محسوب می‌شود.

منبع:شبکه خبر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار