سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 40956
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
خانه » اخبار برتر » انباشت نیروی بدون ابلاغ و جایگاه در شهرستان عدالت نیست/ اولویت ما قانون و مصلحت آموزش وپرورش است
Print This Post
مصاحبه با رئیس آموزش وپرورش در خصوص مربیان پیش دبستانی؛

هیچگونه سهل انگاری، لج و لجبازی و یا خدایی ناکرده هیچ سوء ظنی از طرف آموزش و پرورش نبوده و آقایانی که به عنوان مدافع حقوق مردم صحبت هایی را بیان می کنند بهتربود با آموزش و پرورش مشورت کنند و اگر قانع نمی شدند اقدام می کردند.

به گزارش سلام دلفان – پس از تهیه گزارش از فرماندار دلفان در رابطه با وضعیت مربیان پیش دبستانی، خبرنگار ما با رئیس آموزش و پرورش گزارشی را به شرح زیر تهیه کرده است.

علی جهانیان گفت: شهرستان دلفان با 613 کلاس در آموزشگاه های شهری و روستایی بنا بر سه دلیل امسال مازاد نیرو داشته است:

1-بخش نامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تغییر نرم کلاسها؛ زیرا مقدار نرم کلاسها در شهر و روستا کمی بالا آماده بود.

2-گرفتن اضافه تدریس توسط عوامل اجرایی مدرسه (مدیر و معاونین علاوه بر وظیفه اصلی شان باید 6 ساعت اضافه تدریس داشته باشند)

3-واگذاری به بخش خصوصی (مدارس غیرانتفاعی)، که از این محل حدود 13 معلم استخدام کرده­ ایم؛ در واقع یعنی طبق قرارداد دانش آموز را به بخش خصوصی غیر انتفاعی واگذار کرده­ ایم.

در نتیجه این 3 عامل دست به دست هم دادند که در سال تحصیلی جدید ما مازاد نیرو اعلام کنیم.

دربخش خواهران 3 نفر نیروی مازاد داریم ولی در بخش برادران 5 نفر نیرو کم داشتیم، که به استان اعلام کردیم و نهایتا نیروهای ما در قالب اضافه تدریس نقاط دور دست روستاهایی مثل گچبندی،گورمحمد، عزیز کشته و… را پوشش می دهند، بنابرین اعلام کردیم که نیازی به نیروی زن نداریم.

قبل از این که مربیان پیش دبستانی استخدام شوند، در آماری که نیمه دوم فروردین ماه تحویل دادیم اعلام کردیم که کلیه ابلاغ ها تحویل داده شده و همچنین در قسمت خواهران 3 نفر نیروی مازد داریم و در قسمت برادران هم با اضافه تدریس کمبودها  را پوشش داده ایم.

جهانی در رابطه با استخدام 54 مربی پیش دبستانی همچنین افزود که این نیرو ها در قالب سهمیه استانی پذیرش شده اند و استان هم بر اساس شهرستان هایی که نیاز بیشتری داشته باشند نیروها را  تقسیم بندی کرده است.

وی گفت: ما نیرو های دیگری را هم داریم که قبل از این مربیان استخدام شده اند و هم اکنون در دیگر شهر های استان مشغول به خدمت هستند و اگر قرار باشد کسی در شهرستان سازماندهی شود اولیویت با نیرو های قدیمی است و این به دور از عدالت است، کسی که جدیداَ استخدام شده در شهرستان سازماندهی شود و نیرو های قدیمی در دیگر مناطق استان باشند.

من همین جا اعلام می کنم که هیچگونه سهل انگاری، لج و لجبازی و یا خدایی ناکرده هیچ سوء ظنی از طرف آموزش و پرورش نبوده و آقایانی که به عنوان مدافع حقوق مردم صحبت هایی را بیان می کنند بهتر است با مسئولین آموزش و پرورش مشورت کنند و اگر قانع نشدند اقدام نمایند و ما در راس همه مصلحت آموزش و پرورش برایمان مهم می باشد.

ما هم از لحاظ احساسی وعاطفی دوست داریم که این نیروها در شهر خودشان سازماندهی شوند ولی برای ما اولویت قانون و مصلحت آموزش وپرورش است.

ما مناطقی مانند زز وماهرو را داریم که به بیش از 10 معلم نیاز دارد و شهر ما شهری است که نیاز چندانی به نیرو ندارد. این عدالت است که ما این نیرو ها را در شهر خودمان انباشت کنیم و بدون ابلاغ بمانند.

درخصوص نامه ای که در اوایل اردیبهشت ماه نوشته ایم باید بگویم که معاونت محترم ابتدایی بنا بر وظیفه ای که دارد یعنی برنامه ریزی کلان برای آینده اعلام نیاز نیرو خود را که عمدتا نیروی مرد می باشد را به استان اعلام کرده است.

در خصوص اینکه چرا نیروی مرد؟ باید بگویم با توجه به نیاز ما که بیشتر برای مناطق صعب العبور و مناطق دور افتاده و روستایی که امکان تردد بسیار کم است و احیاناَ نیاز به بیتوته می باشد آموزش و پرورش نیاز خود را ابلاغ کرده است.

 اگر این نیرو ها مازاد استان باشند ما هم می توانیم از آنها استفاده کنیم.در حال حاضر مصلحت آموزش و پرورش بر استفاده از این نیرو ها در شهر های نیازمند می باشد./علی سبزی

 1. نویسنده دیدگاه: از معلمان باتجربه
  مهر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۰۴

  این بیانات فقط به جهت رفع تکلیف و کم کردن فشار افکار عمومی ایراد شده است ایشان باید بدانند مخاطبشان قاطبه فرهنگیانی هستند که اطلاعات عمومیشان بیشتر و یا هم سطح با اوست ، بنده بعنوان یک مدیر که سنوات و فعالیتهای آموزشی ام بیشتر از ایشان است اعلام می کنم که هر سه بند عنوان شده کذب است و واقعیت ندارد چونکه نرم کلاسها در سال گذشته نزدیک به 30 نفر و سال جاری 24 نفر است این تغییر نرم تعداد نیروی بیشتر را می طلبد نه کمتر ، در خصوص اضافه تدریس مدیر و معاونان اگر مدیریت محترم چند مورد را سراغ دارند به اسم نام ببرند چونکه تمام عوامل اجرای و معلمان می دانند که چنین موردی واقعیت ندارد (حتی یک مورد) و در مورد بخش خصوصی هم باید گفت مدارس غیر انتفاعی از اواخر دهه شصت در حال فعالیت می باشند مولودی یکساله نیستند که ورورد و یا خروج نیروهای جدیدی را بطلبند. پس بهتر است اولا شخصی که در راس یک دستگاه فرهنگی هرچند که بر اساس شانس و اقبال و … قرار می گیرد به شعور مخاطبینش احترام بگذارد ثانیا…

 2. نویسنده دیدگاه: فامیل
  مهر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۱۵

  سلام آقای جهانی عرضی دارم یکی از معاونین جنابعالی اقای معاون … از پشت بشما خنجر میزنند من دلسوز شما هستم ایشان شماراقبول ندارد وپشت سر شما برایتان توطئه میچیندوبدمیگوید واز دلاپل بد بینی وحساس شدن فرهنگیان اینه که در حالی که مقطع ابتدایی نیرو کم داره ایشان اقوام وفامیل وآشنایان خودش رااز ابتدایی میاره و پست … میده وبقیه ابتداییها رانسبت بشما بدبین میکنه وزبانم لال شمارا قبول نداره وجایی هم گفته آقای جهانیان نمیتونه منو عوض کنه من با … معاون … استان هماهنگم ترابخدا حرف این دلسوزخودت راگوش بگیر واین آفای رنگارنگ……..رابفرست بره

  • نویسنده دیدگاه: فرهنگی منصف
   مهر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۳۳

   ضمن عرض سلام خدمت جمیعا؛شما که این خبرو با کلی کلنجار رفتن با ذهن سبک مغزت،کتابت نمودی،اتفاقا اگه یه نفر منصف و با وجدان کاریست،انهم آقای … معاونت … است،ایشان فردی ولایی و بدور از رابطه ی نسبی و سببی است،و اگه تا فی الحال رانماییهای ارزشمند ایشان نمی بود،این اداره به تشنجهای لفظی در بین احزاب می شد،و خطاب به تو ای ( کامنت با نام مستعار فامیل ) مردک،برو یه فکری به حال اخرتت کن، که دیر یا زود باید از این دنیای زود گذر کوچ کنی!1وای به حال تهمت زنندگان!!!!!!

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۰۴

  در طول مدتی که مدیر بودی اگه یه کار مفید انجام داده باشی همینه که نذاشتی این بیسوادهای پارتی کلفت خودشون رو به نوراباد تحمیل کنن

 4. نویسنده دیدگاه: کهکشانی
  مهر ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۴۸

  آقای قانونمندمردقانون استادقوانین حافظ منافع اداره کل آموزش پروش جهان سروربزرگ آیامی دانیدهرمدرسه میتوانیدیک نفربه عنوان مشاور سمت ایجادکنیدواین مربیان راآواره نکنی کجایندروسای قبلی اداره تو هم میری ولی نام نیک باقیست این رابدان

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۰۸

  چرا پیامیکه دیروز به نام رضا دادم حذف کردی تورا به خدا تحقیقی بکن ببین دروغ یا نه درضمن این پیش دبستانیها اکثرا سابقه ای نداشتند وبرایشان درست کردند

 6. نویسنده دیدگاه: بي پارتي
  مهر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۲۵

  ..آموزش و پرورش مال نورآباد يك نفر در اين اداره بر اساس مدرك و سنوات پست نميگيره همش آشنا بازي و پارتي بازي بيشترشون هم بخاطر چندرغاز حقوق اضافه..ميكنن و زيرآب هم ميزنن

 7. نویسنده دیدگاه: درجواب فرهنگی منصف
  مهر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۰۴

  شماکه دم از وجدان وآخرت وانصاف میزنی وحتما از ایشان پستی گرفتی یا اضافه کاری گرفتی که الان بی ادبانه وبدور از شان یک فرهنگی منصف نظر میدی مردک ! اگه ایشان نیروی ولاییه چرا حالا هرجایی اعلام میکنه اصلاح طلب واعتدالگرا ست بخاطر حفظ پستش تو به فکر خودت باش که بارفتن نامبرده تو هم پستت رااز دست میدی نیروی ولایی که نباید همه رنگی باشه باید فقط ولایی واصولگرا باشد نه تادیروز اصولگرا امروز اصلاح طلب واعتدالگرا

 8. نویسنده دیدگاه: ممجان
  مهر ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۳۹

  آقای جهانی تا حدودی راست می گوید اما باید بداند تمام حرکات اداره به مدیر کل گزارش می شه زرا مدیر کل از بعضی از دوستان خود اطلاعات دلفان را می گیرد .آقای … ظاهرا همه کاره شده است واکثر فرهنگیان از این بابت ناراحتند متاسفانه بسیاری از پیش دبستانی ها سابقه زیادی نداشته وبه صورت پارتی بازی استخدام شده اند وبسیاری دیگر بدون پارتی با سابقه هنوز در روستاها مشغولند.
  در صورتی که اوضاع اصلاح نشود مدیر کل خیلی زیرک وکاردان است ودر آینده نزدیک در خصوص دلفان تصمیم دیگری می گیرد

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۵

  اقای جهانی ایا سه دلیل بالا فقط باید در نورآباد باعث مازاد نیرو شوند چرا شهرهای دیگر استان که بسیار مترقی تر از نوراباد هستند با این سه دلیل مازاد نیرو نیاوردند .
  خودشما هم می دانید که …و برای جبران کمبود نیرو در مقطع ابتدایی:
  1-پست های اجرایی مدارس ومربیان بهداشت و تربیت بدنی وقرآن ومربی پرورشی ومشاور در مدارس را بدون نیرو گذاشته واین نیروها را بالاجبار به ابتدایی عودت داده ای
  2-در مدارس روستایی آموزگار به اندازه لازم اختصاص نداده اید
  3-در مدارس شهر ی با ادغام کلاسها کیفیت آموزش را به صفر رسانده ای
  4-آیا استخدام وبکارگیری نیروی بدون تعهد وبا مدرک پایین وحقوق خیلی کم از غیر انتفاعی کیفیت آموزش در مدارس دولتی پایین نمی آیددرحالیکه با همین …تازه استخدامها را به مناطق شرقی تبعید نمودید (سیاست یک بوم ودوهوا)

 10. نویسنده دیدگاه: فامیل
  مهر ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۰۳

  آقای مدیرسایت چرا بی ادبیهای اون فرهنگی منصف را میذاری تو سایتت ولی جوابش را که میدیم کامنت راحذف میکنی این چه ساییته که طرفدارکسی مثل آقای پرورشیه ونقدش را پخش نمیکنه اگه دنبال پیشرفت نورابادی نقد همه رابذار توسایتت نه فقط نقد جهانی که دلخوشی هم ازش ندارم چرا بی ادبیهای اون کامنت گذار باصطلاح (فرهنگی منصف )را میذاری ولی جوابش را میدیم نمیذاری این سایت یکطرفه را تخته کنی بهتره اکه این کامنت رانذاری دیگه اخبار شما راهم قبول ندارم

 11. نویسنده دیدگاه: اولیادبیرستان دوره اول نمونه دولتی
  مهر ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۰۹

  سلام بر تصمیم گیرندگان آموزش وپرورش نوراباددرمورد جابجایی دبیرستان نمونه دولتی به مکان جدید یعنی غیر انتفاعی ابن سینا!!!! آقا ترابخدا این چه تصمیمی است که شما گرفتید این ظلم مسلم در حق این دانش آموزان است چطور درس یاد بگیرندبا وجود سر وصدای زیاد دانش آموزان ابتدایی در همان شیفت چرا شیفت مخالف استعدادهای درخشان راخالی گذاشتید به خاطر فشار ورودربایستی با آقای …. این دانش اموزان استعدادشون کمتر از اونانیست چرا از امکانات استعداددرخشان هردو استفاده نکنن مگه بچه های این شهر نیستن ؟چه فرقی دارن ؟ لطفا تجدید نظر بفرمایید اینجای جدید نه امکانات داره نه ارامش دارن نه فضا داره ؟آقای رییس حالا این یکدفعه اینکارراانجام بده وبرشون گردون سر جای قبلی ممنون

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار