سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 41157
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » استاندار لرستان از دورترین نقاط دلفان بازدید کرد
Print This Post

استاندار لرستان در ادامه سفرهای شهرستانی خود از مناطق محروم ، سخت گذر در بخش کاکاوندشهرستان دلفان بازدید کرد واز نزدیک مسائل و مشکلات این روستاها را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش سلام دلفان- هوشنگ بازوند در این بازدید که نماینده سلسله و دلفان ، مدیران کل راه و شهرسازی ، آب و فاضلاب روستایی ، ورزش و جوانان ، امور روستایی استان لرستان را به همراه داشت منطقه دهستان کاکاوند غربی که یکی از محرومترین و دور افتاده ترین نقاط لرستان است را برای بازدید خود انتخاب کرد.81346313-6008713

دهستان کاکاوند غربی در غرب شهرستان دلفان ودر نقطه صفر مرزی بااستان کرمانشاه واقع شده است . این دهستان از محرومترین مناطق لرستان است که ساکنان آن از ابتدایی ترین امکانات رفاهی و خدماتی محرومند.

نماینده عالی دولت در لرستان ،هدف از این بازدید را آشنایی با عمق محرومیت منطقه عنوان کرد و گفت : رسانه ها و مسئولان منطقه گزارش های از محرومیت مردم کاکاوند ارائه کرده اند و شخصا تصمیم گرفته ایم از نزدیک با مردم این دیار دیدار داشته باشیم تا مشکلات و نیازهای آنان را بشنویم و بتوانیم برای حل مشکلات آنان برنامه ریزی کنیم.

مهندس بازوند در این بازدید با مشکلات ساکنان روستاهای زیج ، چم حصار ، قلاته ، باغ کره علیا ، وسطی وعلیا ، چم انجیر علیا ، سفلی و وسطی ، بن جو فیض علی ، گاودانه پا ، پا چنارهیل، درکه ، کنک سرخ ، سگر و سیل خانی آشنا شد و از نزدیک آلام و در دهای آنان را شنید و برای حل مشکلات آنان قول مساعد داد.

81346313-6008716

* حل مشکلآب شرب 15 روستای منطقه با بهره برزداری از مجتمع آبرسانی چم حصار

استاندار لرستان در بازدید از مجتمع آبرسانی روستای چم حصار به خبرنگار ایرنا گفت :15 روستای منطقه به سبب خشکسالی با مشکل آب شرب مواجه اند که شرکت آبفار لرستان برای حل این مشکل اقدام به احداث یک مجتمع آبرسانی با اعتبار 15میلیاردریال کرده است .

وی افزود : چاه این مجتمع حفر شده است و آبدهی خوبی هم دارد ، به مسئولان شر کت آبفار تاکید شده است کمتر از یکسال این طرح را به اتمام برساند تا مشکل آب شرب ساکنان حل شود.

81346313-6008709

* محرومیت زدایی از دساوردهای انقلاب اسلامی است

بازوند، در ادامه محرومیت زدای را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و بیان داشت : محرومیت زدایی یادگار امام راحل است و مقام معظم رهبری نیز همواره در سیاست های کلی ابلاغی به سران سه قوه تاکید فروانی برمحرومبت زدایی و حل مشکلات مردم مناطق محروم و روستاها دارند.

وی اظهار داشت : من قبلا به این منطقه آمده ام و برخی نقاط دیگر را نیز امروزبرای اولین بار بازدید کردم که واقعا ساکنان این روستاها با مشکلات فراوانی مواجه اند در برخی روستاها اصلا جاده ای وجود ندارد و مردم به سختی تردد می کنند .

81346313-6008710

استاندار لرستان خاطر نشان کرد : توجه به روستاها و ایجاد زیرساخت نقش مهمی در رونق دامپروری و کشاورزی و بطورکلی تولید دارد و اگر کوتاهی کنیم آنان با مهاجرت به شهرها و حاشیه نشینی از تولید کننده به مصرف کننده تبدیل می شوند .

مهندس بازوند یکی از رویکردهای دولت دکترروحانی را توجه به روستاها عنوان کرد و بیان داشت : رئیس جمهور درسفر به لرستان برای اولین بار با روستائیان دیدار کرد و چندی پیش نیز همایش روستا در روز روستا برگزار شد و دکتر روحانی در جمع روستائیان به سخنرانی پرداخت.

نماینده عالی دولت ، با اشاره به مشاهدات خود ودردل های ساکنان منطقه نسبت به حل مشکلات مردم منطقه قول مساعد داد و اظهار امیدواری کرد با تکمیل مجتمع آبرسانی چم حصار مشکل آب شرب آنان و مقوله احداث راه دسترسی آنان را حل شود.

81346313-6008712

* اختصاص دو میلیارد و 500 میلیون ریال برای راه شکافی

استاندار از تخصیص مبلغ دو میلیارد و 500 میلیون ریال برای راه شکافی این روستاها خبرداد و بیان داشت : تاکنون هفت کیلومتر مسیر راه شکافی شده و راه شهرسازی استان هم اکنون مشغول است که هشت کیلومتر باقی را انجام می دهد و مصمم هستیم این جاده به حول و قوه الهی آسفالت کنیم.

81346313-6008714

مهندس بازوند در پاسخ به این سئوال که مردم منطقه 35 سال است که انتظار دیدار بافرماندار را می کشند و شما با این سفر انتظارآنان را خاتمه دادید پاسخ داد : ما کار زیادی نکردیم بازدید از روستاها وظیفه ماست و دولت نیز توجه خاصی به روستاها دارند و مقام معظم رهبری همان تاکیدات امام (ره) را همواره به مسئولان گوشزد می کنند.

وی تصریح کرد : مردم دربرخی نقاط که جاده ای برای تردد وجود ندارد با مشکلات فراوانی مواجه اند و ما دیدیم که خورروهای کمک دار هم در برخی نقاط از توقف باز می ایستادند و با کمک دیگر خودروها مسیر را ادامه می دادند.

ساکنان روستاهای دهستان غربی نبود راه دسترسی مناسب ، مشکل آب شرب ، مخابرات ،نبود مدرسه ، بهداشت و مشکل خشکسالی را از مهترین مشکلات خود در دیداربا استاندار لرستان عنوان می کردند.

منبع:ایرنا

 1. نویسنده دیدگاه: همشاگردی سلام
  مهر ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۴۳

  با سلام
  که چی بشه رفتن استاندار به ابگرمه
  این یک نوع فرا فکنی افکار و شیره مالی یا همان ماست مالی کردن امور است
  دورمیدان حضرت امام در شهرمان را نمیبینیم با هزاران پبرمرد زوار در رفته ببخت برگشته و درب باشگاه تختی که مادران و خواهرانمان در (میدان کارگری) که برای اهالی نهاوند و همدان سیب زمینی و هویج دسته میکنند اونوقت رفتید ابگرمه اولا ابگرمه از لحاظ تقسیمات جفرافیایی در ملک کرمانشاه قرار دارد و در تیر رس ما نیست و یک اصطلاح قدیمی ( ملکم ای ژیر مرکم) دزیر فرمان ما نیست ابگرمه شما به فکر این همه فارغ التحصیل باشید که در بغل گوش ما خیابون متر میکنند.
  از زمانی که این جناب والی لرستان تشریف اورده اند حافظه اش را با دیتای ابگرمه شارژ کرده اند.
  اقا جون زنان و خواهران ما دارند مینی بوس مینی بوس در استخدام افرادی …. از نهاوند در امده اند برای روزی 20هزار تومان تازه خرج ظهرشان هم با خودشان
  دل هر انسانی به درد میاد
  انگار زمان جنگ جهانی دوم است که چرخ اقتصاد اروپا به واسطه حضور مردان در میدان جنگ در دست زنان افتاده است اون هم با چه فلاکت و عواقب سوء حاکم بر ان. سالهای پیش کفتید که در دلفان محرومیت زدایی شده مدارس کپری بر داشته شده. اگر باز محرومیت در دلفان هست چرا حق محرومیت را از از احکام کارمندانش که سالهاست قبل از شما با این مردم محرم مانوس بوده و از انان سرکشی نموده اند برای انان برق رسانی و واکناسیون کرده اند و غیره برداشته شده اند
  پس با الفاظ دهن پر کن سر ما را شیره نمالید.

 2. نویسنده دیدگاه: شیوا
  مهر ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۳۰

  این سرکشی بیهوده پوچ دردی از این مردم دوا نمی کنه این مردم مرد عمل می خوان

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۳۹

  چرا رفتن این بازدید فقط به درد خودشون میخوره با این کاراشون بیشتر مردمو ناراحت می کنن نه خوشحال چون همه ی وعده هاشون پوچ والکیه

 4. نویسنده دیدگاه: برادر
  مهر ۲۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۵۸

  سلام.بابا تو این شهرمون زیاد وعده هیچ وپوچ از همه مسولین شنیدیم دیگه کافیه………….

 5. نویسنده دیدگاه: سکوت
  مهر ۲۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۵۹

  با سلام
  این مسئولین لطفا شفاف سازی کنند که چند بار گذشته که آقای استاندار اومد شهر دلفان چه گلی به سر شهرمون زد که دوباره باز اومده
  نورآباد سخن ران نمیخواد مرد عمل میخواد
  این روستاهایی که رفتن ایشون بهترین روستاهای بخش کاکاونده
  اگه جرئت داشتن اونو میبردن بن جو .آودر .پشت کو..سالار دول وووووووو…….روستاهیی محرم دیگه ای که از امکانات اولیه مثل برق و اب برخوردار نیستن و کسی نمیره حالی ازشون بپرسه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار