سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 41323
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
خانه » اخبار برتر » بورسیه‌ نیازمندان‌ برای دخترفریدون!/ روایتی از تحصیل فرزند ظریف
Print This Post
سؤال رسانه آمریکایی: چرا فرزندان مسئولان ایرانی با این محدودیت‌ها مواجه نیستند؟

سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی به تناقض میان سخن و عمل برخی مسئولان ایرانی پرداخته و نوشته است: در حالی که مسئولان ایرانی در کلام خود علیه غرب، سخنرانی می‌کنند اما فرزندان خود را برای تحصیل و کار به غرب می‌فرستند.

بورسیه‌ نیازمندان‌ برای دختر فریدون!/ روایتی از تحصیل فرزند ظریف

به گزارش سلام دلفان، پارس نوشت:
بیزینس اینسایدر که مقر آن در نیویورک واقع است، در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد و بیشتر اخبار اقتصادی و فناوری را پوشش می‌دهد.

بیزینس اینسایدر در ابتدای گزارش خود به انقلاب فرهنگی در ابتدای انقلاب اسلامی و تصفیه دانشگاه‌ها از اساتید سکولار اشاره کرده و استیضاح اخیر وزیر علوم را ادامه همان تفکرات ضدغربی دانسته است.

بیزینس اینسایدر در ادامه به تداوم احاطه آمریکاستیزی در بیان و گفتار مسئولان جمهوری اسلامی اشاره کرده اما از یک تناقض در این ماجرا ابراز تعجب کرده است: چرا طیف مسئولان ایرانی، فرزندان خود را برای تحصیل به دانشگاه‌های غربی می‌فرستند و از آلوده شدن آن‌ها به تفکرات و اخلاقیات غربی، نمی‌ترسند؟

بیزینس اینسایدر به خانم مریم فریدون دختر حسین فریدون (برادر رئیس‌جمهور ایران) اشاره کرده و درباره سوابق حسین فریدون نوشته است: او از ابتدا از حامیان انقلاب اسلامی بوده است. او از مسئولان حفاظت امام خمینی (ره) در زمان بازگشت ایشان به ایران در سال ۱۳۵۷ بود. فریدون سپس استاندار شد و هشت سال هم سفیر ایران در مالزی بود و بعدها به هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل پیوست و اکنون مشاور برادرش یعنی رئیس‌جمهور ایران است.

بیزینس اینسایدر خبر داده که مریم دختر حسین فریدون دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه کلمبیای آمریکا بوده و پس از آن با دریافت بورس تحصیلی موسوم به لرد دارندورف Lord Dahrendorf (جامعه‌شناس انگلیسی- آلمانی ۱۹۲۹-۲۰۰۹) توانسته در کالج مشهور مدرسه اقتصاد لندن London School of Economics مشغول به تحصیل شود. این بورس، در قالب بورسیه‌هایی که دویچه بانک آلمان Deutsche Bank به دانشجویان کشورهای در حال توسعه و نوظهور اعطا می‌کند، به مریم فریدون داده شده است.

بیزینس اینسایدر نوشته است که هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است. به نوشته این سایت آمریکایی، مریم فریدون در شعبه لندن دویچه بانک مشغول به کار هم شده است.

بیزینس اینسایدر شوهر مریم فریدون را پسر سفیر جدید ایران در سوئیس اعلام کرده که هم‌اینک در دانشگاه آکسفورد در مقطع دکترا مشغول به تحصیل است.

بیزینس اینسایدر همچنین مدعی شده که مهدی ظریف فرزند وزیر خارجه ایران و احمد عراقچی برادرزاده معاون وزیر خارجه ایران نیز در دانشگاه نیویورک تحصیل کرده‌اند.

مهدی ظریف بیش از یک دهه در آمریکا زندگی کرده و در شرکت‌های فضایی و مخابراتی مشغول به کار بوده اما در سال ۲۰۱۳ به ایران بازگشته است. این سایت آمریکایی معتقد است مهدی ظریف پس از بازگشت به ایران، درباره سوابق کاری‌اش در آمریکا اغراق کرده و در حالی که مدعی است برای شرکت معتبر وریزون Verizon کار می‌کرده، اما این شرکت اعلام کرده که مهدی ظریف برای یکی از پیمانکاران این شرکت کار می‌کرده است و نه خود این شرکت.

احمد عراقچی نیز پس از سال‌ها زندگی در پاریس و نیویورک به تهران بازگشته است.

بیزینس اینسایدر همچنین به تحصیل نیمه‌تمام مهدی هاشمی پسر اکبر رفسنجانی در دانشگاه آکسفورد اشاره کرده و آن را یکی دیگر از مصادیق تحصیل فرزندان مسئولان ایرانی در غرب دانسته است.

بیزینس اینسایدر از این که مسئولان ایرانی شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند و نظام غرب را فاسد می‌خوانند اما فرزندانشان را برای تحصیل و زندگی روانه غرب می‌کنند، ابراز تعجب کرده و پرسیده است: مگر مسئولان ایرانی، فرزندانشان را دوست ندارند که آن‌ها را به دامان غرب می‌فرستند؟

ابهام دیگری که این سایت آمریکایی مطرح کرده، این است که مردم عادی ایران برای سفر به غرب و تحصیل در آنجا با محدودیت‌های فراوانی از جانب کشورهای غربی مواجه می‌شوند؛ اما چرا فرزندان مسئولان ایرانی با این محدودیت‌ها مواجه نیستند؟

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مهر ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۵۷

  عجب! شما و هفکرانتان افراد بسیاری را به جرم اینکه به رسانه های بیگانه و به ویژه رسانه های شیطان بزرگ تکیه دارند محاکمه و زندانی کرده اید و حالا به یک رسانه صهیونیستی آمریکایی استناد کرده اید؟ چطور است که بقیه خبر های این رسانه را در مورد جمهوری اسلامی هم منتشر کنید واقعا بعضی ها اخلاق را به مسلخ می برند با این همه دو رویی

 2. نویسنده دیدگاه: داریوش
  مهر ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۱۳

  دوست عزیزمومن درست میگن
  من مطمئنم اگر اسم نفرات بیشتری داشتین الان با چند صد عنوان پخش کرده بودین در ضمن شماها که بورسیه های بیشتری در سهمیه تان دارید و از این ترسیدید که وزیر علوم را استیضاح کردید

 3. نویسنده دیدگاه: مهرداد
  مهر ۲۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۱۱

  مسئول این نشریه هر کی هستین مشخصه با این اضهار نظرهای مزخرفتون حالا میخایین به اقای دکتر ظریف که از مفا خر این مملکت هستن ایراد بگیرین واقها که مشخصه شما هم از اون ادمهای متحجر کله خشک هستین

  • نویسنده دیدگاه: یوسف
   مهر ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۵۵

   ظریف از کی بعنوان یکی از مفاخر کشور اعلام شدن؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!چشم گفتن مطلق به به دشمنان نه افتخاره نه دیپلماسی
   میشه بفرماین دیپلماسی !!ایشون تا حالا چه موفقیتی داشته؟چرخ هسته ای که دیگه نمی چرخه یا اضافه شدن تحریم ها و سرفرود آوردن جلوی آمریکای دشمن بشریت و حضور ضعیف در سازمان ملل و … کدومشون افتخاره؟
   کمی حق نگر باشید و بخاطر خدا حق بگید.نمیشه برا مظلومیت امام حسین و یارانشون در کربلا و جهالت مردم کوفه اشک ریخت و اصلاح اندیشه خودمون و اظهار نظراتمونو رو فراموش کنیم.
   جهالت و عدم درک واقعیات و نداشتن بینش سیاسی که دوری از تحجر نیست که اگه اینجور باشه حیوانات خیلی روشن فکر ترن!!

 4. نویسنده دیدگاه: مهردادی دیگه
  مهر ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۰۶

  شبا سلام شما میرونید پدر ظریف کی بوده ؟
  از پولدارهای این مملکت بوده حالا نوه اش امرکا درس بخونه که چی؟

 5. نویسنده دیدگاه: بی کس
  مهر ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۲۰

  البته دادن بورسیه غیر قانونی به هر شخصی به صورت غیر قانونی ظلم به جوانان با استعداد وبی کس ایرانی است.
  این همه دوستان ریس جمهور وهمکاران ایشان از بورسیه های غیر قانونی دم می زنند چرا از خودشان سخنی نمی گویند.
  واعظان کاین جلوه در محراب ومنبر می کنند // چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند
  از ریس جمهور بعیده این همه دم از عدالت وبورسه های غیر قانونی می زند چرا برادر زاده خود و وزارایش را پنهان نموده است .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار