سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 41499
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » رشته های دستیاری تخصصی اطفال، هوشبری و اورژانس در لرستان راه اندازی می شود
Print This Post

باتوجه به بازدید اعضا هیات های بورد تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استان، رشته های دستیاری تخصصی در رشته های اطفال، هوشبری و طب اورژانس در دانشگاه علوم پزشکی لرستان به زودی راه اندازی خواهد شد.

به گزارش سلام دلفان- دکتر کوروش ساکی رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در بازدید اعضا هیات های بورد تخصصی وزارت بهداشت از بیمارستان های آموزشی خرم آباد ، وضعیت موجود بیمارستان های شهدای عشایر،شهید رحیمی،شهید مدنی ،خیریه عسلی بررسی و نسبت به راه اندازی این رشته تصمیم گیری شد.

وی اظهار داشت: توسعه در بخش آموزش نقش بسزایی در توسعه کلان دانشگاه دارد چرا که تربیت متخصصین بویژه در رشته هایی که کمبود آنها در استان ملموس است درارتقا درمان و درمجموع افزایش و ارتقا سلامت جامعه بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود.

وی ادامه داد: دستیاران تخصصی و توسعه رشته های دستیاری تخصصی در این روند ضرورتی اجتناب ناپذیر درروند توسعه سلامت لرستان است تا این خطه محروم و کمتر برخوردار نیز که قطعه ای از پازل ارزشمند جغرافیای ایران اسلامی است همانند سایر استان ها به رشد و توسعه یافتگی دست پیدا کند.

دکتر ساکی از تلاش های مجدانه وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، مقامات ارشد این وزارتخانه که توجه خاصی به رشد و توسعه استان های محروم دارند و زحمات هیات های بورد تخصصی این وزارتخانه تقدیر کرد.

وی افزود: پیش از این زمینه تربیت دستیاری تخصصی که از سال 90 در لرستان آغاز شده بود تنها در رشته بیماری های داخلی فراهم شده بود که با ایجاد سه رشته هوشبری ،طب اورژانس و اطفال تعداد رشته های تخصصی در این دانشگاه به چهار رشته ارتقا خواهد یافت.

وی گفت: از این پس دانشگاه علوم پزشکی لرستان متخصصین اطفال ،طب اورژانس و هوشبری را تربیت خواهد کرد و این نقطه عطف مهمی در تاریخ دانشگاه است که زمینه ارتقا دانشگاه به تیپ یک را مهیا خواهد کرد.

به گفته وی ، در این بازدید بازرسان هیات بورد تخصصی طب اورژانس،اطفال و هوشبری وزارت بهداشت با حضور در بیمارستان های شهدای عشایر ،شهید رحیمی ،شهید مدنی و خیریه عسلی امکانات و توسعه فضاهای فیزیکی و تجهیزاتی این مراکز را بازدید کرده و از رشد و توسعه سلامت در حوزه درمان ابراز خرسندی کردند.

منبع: ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: قرارگاه بصیرت
    آبان ۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۵۱

    باسلام
    “انقلاب اسلامی و نظم جدید جهانی” در قرارگاه بصیرت منتشرشد

    http://gharargahbasirat.blog.ir

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار