سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 4196
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه پیام نور کلید خورد
Print This Post
کرسی های آزاداندیشی بالاخره به شهرستان دلفان رسید و دانشگاه پیام نور این شهر در سالروز میلاد حضرت زهرای اطهر(س)شاهد برگزاری نخستین جلسه آن با حضور دکتر قدیری ابیانه بود. به ...

کرسی های آزاداندیشی بالاخره به شهرستان دلفان رسید و دانشگاه پیام نور این شهر در سالروز میلاد حضرت زهرای اطهر(س)شاهد برگزاری نخستین جلسه آن با حضور دکتر قدیری ابیانه بود.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه سلام دلفان، این جلسه که با موضوع حجاب و با استقبال خوب دانشجویان برگزار شد با سخنرانی دکتر محمّدحسن قدیری ابیانه – سفیر سابق ایران درمکزیک و استرالیا- و امام جمعه دلفان همراه بود.

دکتر قدیری ابیانه در بخشی از سخنان خود تاکید کرد که زن هایی غربی  برخلاف تصور ما دائما در استرس هستند.

 وی با بیان اینکه  هنگامی که در کنفرانس ها الخصوص کنفرانس های بین الملی که راجع به زن برگزار می شد شرکت می کردیم میگفتیم که ما مخالف برابری حقوق زن و مرد هستیم ،ما خواستار عدالت در حقوق بین زن و مرد هستیم نه برابری و نه مساوات چرا چون زن و مرد متفاوت آفریده شدند و در نفس  برابری حقوق زن ومرد که در غرب مطرح می شود یک احساس کمبودی وجود دارد.

وی همچنین  در ادامه با انتقاد از احزاب سیاسی دوم خردادی که در ایام انتخابات شعار برابری زن و مرد می دهند آن را به شدت ردکرد چون این یک شعار فمینیستی است.

وی افزود در مسیحیت ازدواج یک امر بد ضروری است ،لذا خوب ها که کشیش ها و راهبه ها هستند ازدواج نمی کنند ، در فرهنگ غربی زیبا بودن و جذاب بودن یک ارزش است اما در اسلام ازدواج یک امر خوب ضروری است زیبا بودن و جذاب بودن هم چون یک نعمت خدادادی است یک ارزش هست اما تفاوت ما با فرهنگ غربی این هست  که در اسلام جذابیت فیزیکی یک ارزش صرفا زناشوئی هست اما در غرب یک ارزش اجتماعی است.

 پرسش و پاسخ داغ دانشجویان با دکتر قدیری ابیانه، پایان بخش نخستین جلسه از کرسی های آزاداندیشی دانشگاه پیام نور دلفان بود.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۴:۴۹

  از صف اول و دوم مشخصه چقد آزاد اندیشی بوده ؟آقای … تو رو خدا استعفا بده برو اهل مدیریت دانشگاهی نیستی الفبای مدیریت دانشگاهی و بلد نیستید چرا اصرار دارید بمونید.

 2. نویسنده دیدگاه: یونس بهاروند
  خرداد ۲۰, ۱۳۹۱ در تاریخ ۱۸:۴۱

  سلام
  با تشکر از پوشش اخبار دانشگاه کشور، درست است که مسئولین دانشگاهی چندان در کدیریت موفق نبوده اند، اما این کارها بدش هم خوب است. بالاخره باید از جایی شروع کرد.
  متاسفانه مسول درست و حسابی و توانمند، خیلی کم داریم. خودتون رو برای پست های مهم تربیت کنید و الا بعدا هم با همین مشکل مواجه می شیم.
  موفق و موید باشید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار