سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42028
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » 13 آبان روز دانش آموز بود، بنابراین فقط وزیر آموزش و پرورش از سوی دولت در آن شرکت کرد!/ آقای نوبخت! 13 آبان در تقویم شما روز استکبارستیزی است یا روز دانش آموز؟
Print This Post
عذر بدتر از گناه نوبخت برای توجیه غیبت دولتی ها در راهپیمایی 13 آبان؛

راهپیمایی تاریخی 13 آبان 1393 که با حضور گسترده مردم و بسیاری از مسئولان برگزار شد، یک حاشیه قابل توجه داشت و آن غیبت تمام مقامات دولت یازدهم در این اجتماع بزرگ به جز وزیر آموزش و پرورش بود.

به گزارش سلام دلفان- در این راستا محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته در پاسخ به سوال خبرنگاران توجیه جالبی را بیان کرد و گفت: «13 آبان روز دانش‌آموز است و وزیر آموزش و پرورش در آن حضور داشت.» اما به نظر می رسد این اظهارات آقای نوبخت بیش از آنکه توجیه مناسبی برای عدم حضور دیگر مقامات دولتی در این مراسم باشکوه باشد، عذر بدتر از گناه برای غیبت دیگر مسئولان دولت یازدهم در این تجمع بوده است چرا که روز 13 آبان پیش از آنکه به روز دانش آموز شهره باشد، به روز استکبارستیزی و تسخیر لانه جاسوسی در افکار عمومی شناخته می شود.

بر پایه این گزارش، نگاهی به رخدادهای تاریخی واقع شده در 13 آبان نشان می دهد در این روز، سه اتفاق بزرگ بوقوع پیوسته است. 13 ابان سال 1343  امام خمینی توسط ژیم شاه به ترکیه تبعید شد، در 13 ابان 1357 دانش آموزان توسط رژیم پهلوی به خاک و خون کشیده شدند و در 13 ابان 1358 لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد. لذا توجه در تاریخ نشان می دهد مهم ترین اتفاق در بین این سه رخداد، مربوط به متاخر ترین آنهاست که به نوعی یک نقطه عطف در راستای برجسته شدن مفهوم استکبارستیزی در بین ملت ایران نیز محسوب می شود و با این حساب مشخص نیست چرا آقای نوبخت تلاش کرده تا با ابراز بی اطلاعی نسبت به این مساله، این روز بزرگ را در معرفی آن به عنوان «روز دانش آموز» تقلیل دهد؟
لذا شاید بیراه نباشد اگر از سخنگوی دولت سوال شود آیا اطلاعات عمومی ایشان از تاریخ معاصر، به همین مقدار محدود می شود و یا اینکه ایشان و بسیاری دیگر از مقامات دولتی اساسا علاقه ای به پذیرش اصل استکبارستیزی ندارند، چه رسد به آنکه با تجمع عظیم عاشورایی ملت به همین مناسبت نیز همراه شوند.

 1. نویسنده دیدگاه: فدایی رهبر
  آبان ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۲۹

  یعنی نمیدانید چرا نوبخت در این مراسم شرکت نکرد بابا آقایان با فلسفه استکبار ستیزی مخالفند وبعد هم می ترسند که با مردم همراه شوند .
  فرمان ولی امر مسلمین استکبار ستیزی است واین افراد بدبخت ترسو کجای این ملتند؟

 2. نویسنده دیدگاه: قربان
  آبان ۱۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۳:۲۱

  لعنت بر شرف و غیرت کسای که از جان این ملت ارتزاق میکنن و نوکر وغلام اجنبین لعنت به شرف کسای که مایه نفاق و دو دستگی و دشمنی این ملتند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار