سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42042
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اختصاص 11 میلیارد تومان اعتبار برای حفاظت و احیای جنگل‌های بلوط لرستان
Print This Post

استاندار لرستان: زوال درختان بلوط امروز یک چالش جدی برای استان‌های زاگرس‌نشین است.

به گزارش سلام دلفان- هوشنگ بازوند عصر امروز در مراسم نهال‌کاری کاشت نهال بلوط در منطقه چگنی لرستان در جمع خبرنگاران، گفت:‌ زوال درختان بلوط امروز یک چالش جدی برای استان‌های زاگرس‌نشین است.salamdelfan.ir

وی با اشاره به اینکه اوایل امسال کارگروه حفاظت و احیای استان لرستان تشکیل شده، عنوان داشت: در این کارگروه تعدادی از NGO ها، مدیران دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان حضور دارند که 3 ماه فرصت برای مطالعه زوال درختان بلوط به کارشناسان داده شده که هفته گذشته جلسه کارگروه حفاظت و احیای جنگل‌های استان لرستان در استانداری برگزار شد.

استاندار لرستان اضافه کرد: در این کارگروه، کارشناسان عواملی را نظیر خشکسالی‌ها و ریزگردها را عامل اصلی خشکیدگی درختان بلوط عنوان کردند که این جای بحث دارد.

بازوند تصریح کرد:‌ در سفر رئیس جمهور به استان لرستان و ایلام موضوع زوال درختان بلوط در دستور کار قرار گرفت که 25 میلیارد تومان اعتبار به 5 استان زاگرس‌نشین که درختان آنها با این زوال خشکیدگی مواجه هستند، اختصاص یافته که از این تعداد 19 میلیون تاکنون تخصیص یافته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: همین میزان اعتبار 4.5 میلیارد تومان به استان لرستان داده شده که بیش از 6 میلیارد تومان دیگر در گذشته به این استان اختصاص یافته و در مجموع امسال 11 میلیارد تومان اعتبار دارای حفاظت و احیای درختان بلوط در استان لرستان اختصاص یافته است.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر منابع طبیعی لرستان کار حفاظت و احیای 15 هزار هکتار از درختان بلوط را در لرستان آغاز کرده که امیدواریم این 15 هزار هکتار طی 1.5 سال به سرانجام برسد.

استاندار لرستان در پایان یادآور شد: امروز کاشت گونه‌های مقاوم بلوط را بر 100 هکتار به عنوان پایلوت در منطقه چگنی خرم‌آباد آغاز کرده‌ایم که در جلسه کارگروه حفاظت و احیای جنگل‌های لرستان نحوه نگهداری آنها را تصمیم‌گیری می‌کنیم و هر کجا که نیاز به قرق کردن باشد آنها را قرق و هرجا که از شیوه‌های دیگر می‌خواهیم استفاده کنیم از آنها حفاظت می‌کنیم.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار