سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42084
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نمونه‌ عیانِ سوءاستفاده غرب از بدعت “قمه‌زنی”+تصاویر
Print This Post

دیرگاهی است که رسانه‌های غربی با تهیه گزارش از مراسم عزاداری روز عاشورا در برخی کشورها تلاش می‌کنند تا با قرائت ویژه‌ از این مراسم شیعیان را بشدت خشن و متمایل به خونریزی نشان دهند.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری رویترز به مناسبت روز عاشورا تصاویری را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد رسانه‌های غربی خیلی مصر هستند تا هر چه بیشتر تفکرات موجود در میان مسلمانان را افراطی نشان دهند. صحنه‌هایی از عزاداری گروهی خاص با استفاده از زنجیرهای تیغ‌دار و قمه در افغانستان که سر تا پای آنها را خون فراگرفته است.

دیرگاهی است که رسانه‌های غربی با تهیه گزارش از مراسم عزاداری روز عاشورا در برخی کشورها تلاش می‌کنند تا با قرائت ویژه‌ از این مراسم شیعیان را بشدت خشن و متمایل به خونریزی نشان دهند.

در این میان خبرگزاری رویترز سال‌هاست که در قالب خبر، فیلم و عکس تلاش می‌کند تا عزاداری عاشورا را محدود به یک گروه خاص معرفی کند. این خبرگزاری با انتخاب سوژه قمه‌زنی در افغانستان تمام واقعه عاشورا را در این امر خلاصه‌کرده است.

با اینکه بارها علما و مراجع تقلید با بیان احکام عزاداری تلاش کرده‌اند تا از تحریف این مفهوم بدست رسانه‌های غربی جلوگیری کنند اما باز هم هر ساله افراطی‌گری در عزاداری زمینه سو استفاده را فراهم می‌کند.

رویترز در خبر خود هیچ تعریفی از واقعه عاشورا ارائه نکرده است و تنها با نشان دادن این عزاداری ویژه در افغانستان در تلاش است تا این مفهوم را القا کند که شیعیان حتی در افراطی‌گری به خودشان هم رحم نمی‌کنند. اگر این نگاه رویترز را در کنار اخبار افراطی‌گری‌های داعش که در طول سالیان گذشته از کشورهای اسلامی مخابره شده قرار دهیم خدا می‌داند چه افکاری به ذهن مخاطبی که هیچ شناختی از اسلام ندارد، خطور می‌کند.

خبرگزاری غربی هیچ خبری را از خاورمیانه مخابره نمی‌کنند مگر اینکه نشان دهنده افراطی‌گری و توجیه‌گر حضور نظامی آنها باشد. این نوع پوشش خبری در تلاش است تا با ایجاد یک دوقطبی در خاورمیانه و ایجاد جنگ مذهبی مدیریت تحولات منطقه را در دست بگیرد و متاسفانه عده کم افراطی‌ها زمینه را برای سواستفاده فراهم می‌کنند. با وجود آنکه در طول چند روز گذشته اکثر اماکن مذهبی کشورهای اسلامی شاهد حضور عزاداران حسینی بوده است اما قمه‌زنی در کربلا و افغانستان تبدیل به سوژه اول این رسانه‌ها شد.

منبع: فردا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار