سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42103
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اقتصاد مقاومتی باید در روح برنامه های اتاق اصناف ایران جاری باشد
Print This Post
نماینده لرستان در اتاق اصناف ایران:

اقتصاد مقاومتی باید در سرلوحه کار اتاق اصناف ایران و در روح برنامه های اتاق جاری باشد چرا که اصناف می‌توانند در اجرای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری نقش موثری را ایفا نمایند.

اصناف آخرین حلقه ارتباطی در چرخه اقتصادی کشور هستند

به گزارش سلام دلفان- ناصر ناصری نماینده لرستان در اتاق اصناف ایران گفت: اتاق اصناف ایران بیش از 3 میلیون واحد صنفی را در سراسر کشور تحت پوشش داشته که هیأت رئیسه اتاق باید با همکاری و تعامل با رئیس اتاق برنامه ریزی کرده و از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این مجموعه بهتر استفاده  کند و البته این امر نیازمند ارتباط مستمر با اتاق‌های اصناف شهرستان هاست.

ناصری تصریح کرد: اصناف دارای نیروی عظیمی دربخش سرمایه، تولید، توزیع، اشتغال، صادرات و خدمات هستند و اگر اتاق این پتانسیل‌ها را به درستی شناسایی و ساماندهی نماید فرصت های مناسبی در حوزه اشتغال و توسعه صادرات ایجاد خواهد شد و اگر از ظرفیت‌های اصناف خوب استفاده نکنیم،فرصت‌هاتبدیل به تهدیدمی‌شوند.

 
با جایگاه مطلوب و در خور شان اصناف فاصله داریم

نماینده لرستان در اتاق اصناف ایران افزود: اتاق اصناف از قوی ترین تشکل های اقتصادی جامعه است چرا که پشتوانه آن کل صنوف هستند که سهم قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی و درآمد اقتصادی را به خودشان اختصاص داده اند و این قشر زحمتکش به عنوان آخرین حلقه ارتباط بین دولت و مصرف کننده هستند.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته از سوی اتاق اصناف ایران، اصناف در مجامع مختلف دارای جایگاه مناسبی هستند اما هنوز با جایگاه مطلوب و در خور شان اصناف فاصله است. امیدواریم در دوره جدید این فاصله ها از بین برود به خصوص زمانی که اصناف فاصله زیادی را با تکنولوژی روز دارند، این مسایل باید جبران شود.

ناصری گفت: اصناف کشور جایگاه فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذاری هستند که ارتباط مستقیمی با مردم دارند.

وی ادامه داد: اصناف جایگاه ویژه‌ای در کشوردارند که باید توجه بیشتری به مشکلات و شناسایی استعدادها و قابلیت های اصناف بشودتا بتوانیم جایگاه اجتماعی و فرهنگی اصناف را در کشور برجسته کنیم.

  اصناف سهم بسزایی در تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال دارند

ناصری اظهار داشت: برای مرتفع شدن مشکلات اصناف ، اتاق اصناف ایران باید در حوزه های تصمیم گیری حضور داشته باشد و رئیس اتاق اصناف ایران نیز باید در شورای عالی صادرات حضور یافته و برای ارتقاء جایگاه اصناف تلاش کند.

وی تصریح کرد: در سطح کشور بیش از 3 میلیون واحدصنفی دارای پروانه کسب بدون پروانه کسب فعالیت دارند و 398 اتاق اصناف و هشت هزار و اتحادیه صنفی در کشور فعالیت دارند و این پشتوانه عظیم برای اتاق اصناف ایران است که همین موضوع باعث شده اصناف سهم زیادی را در تولید ناخاص ملی و ایجاد اشتغال داشته باشند.

خیلی از مشکلات اصناف نیاز به فرهنگ سازی از طریق رسانه ملی دارد

وی گفت: ارتباط ضعیف اتاق اصناف ایران با صداو سیما از دیگر نقاط ضعف اتاق اصناف ایران است چراکه خیلی از مشکلات اصناف نیاز به فرهنگ سازی از طریق رسانه ملی دارد.

وی اظهار داشت: رسانه ملی می تواند از طریق شبکه بازار بخش آموزش اصناف و بخصوص بحث مکاسب را تقویت کند.

ناصری اظهار کرد:از مشکلات اصناف بحث بازرسی و نظارت اصناف است که به دلیل تامین نشدن حقوق پرسنل بازرسی بر کمیت و کیفیت بازرسی ها تاثیر عمده ای گذاشته است.

اتاق به دنبال برنامه های دقیق و کارشناسی شده باشد

ناصری خاطرنشان کرد: نداشتن یک برنامه روشن برای صنوف از دیگر نقاط ضعف اصناف است تاخیر در تاسیس بانک اصناف نیز نقطه ضعف دیگری است که همت و تلاش اعضا را می طلبد، هیئت ریسه استفاده از ظرفیتها اصناف باید برنامه مدون داشته باشند باید با بهره گیری از مشاوران مجرب به دنبال برنامه های دقیق و کارشناسی شده باشند.

منبع: سایت اتاق اصناف ایران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار