سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42206
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نهمین دور مذاکرات ایران و 1+5 پایان یافت
Print This Post

مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 که روز سه شنبه و بعد از دو روز مذاکرات سه جانبه وزیران خارجه ایران و آمریکا به همراه کاترین اشتون هماهنگ کننده گروه 1+5 در مذاکرات با ایران برگزار شد پایان یافت.

به گزارش سلام دلفان، به دنبال مذاکرات سه جانبه جان کری و محمد جواد ظریف به همراه کاترین اشتون که 18 و 19 آبان در مسقط و در هتل البوستان این شهر برگزار شد، سایر کشورهای عضو گروه 1+5 برای روز سه شنبه خود را به مسقط پایتخت عمان رساندند تا از آخرین نتایج و تحولات صورت گرفته در روند دست یابی به توافق جامع مطلع شوند.

نشست معاونان وزیران خارجه ایران و 1+5 با حضور کاترین اشتون و محمد جواد ظریف صبح روز سه شنبه به مدت یک ساعت و به منظور مرور آخرین تحولات و پیشرفت ها در روند مذاکرات در هتل البوستان برگزار شد.

پس از نشست عمومی صبح ایران و 1+5 دیدارهای دو جانبه میان معاونان وزیر خارجه کشورمان با معاونان وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان دیدار و گفت وگو کردند.

هم چنین پیش از شروع نشست عمومی ایران و 1+5، معاونان وزیر خارجه ایران با نمایندگان هیات های مذاکره کننده روسیه و چین جداگانه دیدار کردند.

هیات‌های مذاکره‌کننده سه‌شنبه شب و چهارشنبه مسقط را به مقصد پایتخت‌هایشان ترک می‌کنند.

در پایان مذاکرات یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان در جمع خبرنگاران در محل مذاکرات در مسقط حاضر شد و با بیان این که عمان در پنج سال گذشته برای دست یافتن به یک راه حل مسالمت آمیز درباره موضوع هسته ای ایران تلاش کرده است افزود: نشانه های مثبتی برای رسیدن به توافق وجود دارد و معتقدیم که نباید این فرصت از دست برود.

بن علوی گفت: عمان منطقه را خالی از تنش می خواهد.

وزیر خارجه عمان ادامه داد: هنوز دشواری‌ها و شکاف‌هایی وجود دارد اما می‌توانیم راه حلی پیدا کنیم. در این مذاکرات بر روی مسایل زیادی توافق شد که جای امیدواری دارد اما اختلافاتی هم وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد که عمان سعی در تاثیرگذاری بر مذاکرات ندارد و نقش ما تشویقی است و نگاهمان به آینده‌ای برای همه است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار