سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42252
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هلال احمر به عنوان معین دولت وارد عرصه سلامت شده است
Print This Post
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر:

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت، این سازمان به عنوان معین دولت برای توسعه فعالیت ها در حوزه سلامت وارد کار شده تا بتوانیم خدمات حوزه سلامت را روز به روز بویژه در مناطق محروم افزایش دهیم.

به گزارش سلام دلفان، «فرح ناز رافع» روز چهارشنبه در دیدار با امام جمعه شهر ستان دلفان  افزود: هلال احمر برای کمک به دولت بویژه در حوزه سلامت آمده و بیشتر برنامه های ما در مناطق محروم ارائه می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، امیدواریم بتوانیم در حوزه سلامت فعالیت های موثری انجام دهیم تا موجب افزایش اقدامات مفید و موثر سلامت در جامعه شود.

رافع با بیان اینکه قرار است سفرنامه «سلامت و امید» در 12 استان کشور اجرایی شود، افزود: برای اجرای این سفرنامه در شهرستان ها از قبل حوزه های مناطق محروم را شناسایی می کنیم تا بتوانیم برنامه های سفرنامه «سلامت و امید» را به خوبی در این مناطق اجرایی کنیم.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرد که فعالیت های حوزه سلامت این سازمان را در آینده توسعه بیشتری یابد و نتایج محسوس تری با ایجاد خانه های سلامت و استقرار برخی لوازم و تجهیزات پزشکی حاصل شود.

وی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری کار زیادی صورت نگرفته، گفت: فقط در بحث واکسیناسیون کارهای موفقی داشته ایم، در حالیکه این روزها بحث سونامی سرطان در راه است و با پیشگیری بسیار ساده می توان جلوی بسیاری از این مشکلات را گرفت.

رافع با بیان اینکه هزینه درمان یک بانوی سرطانی معادل هزینه پیشگیری یکهزار و 700 نفر است، ادامه داد: باید برای موضوع سلامت مردم علاوه بر فرهنگ سازی، ارائه آموزش ها و اصلاح روش های تغذیه ای مردم را در برنامه کاری داشته باشیم.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: مشارکت مردم را باید براساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب افزایش دهیم و در این زمینه یکی از راهها، افزایش مشارکت ایجاد اعتماد و اعتمادسازی در بین مردم است.

وی نقش خیران را در این زمینه بسیار موثر دانست و گفت: نیکوکاران و خیران می توانند به کمک متولیان حوزه سلامت بیایند.

** فعالیت های سازمان داوطلبان مکمل فعالیت های دولت در حوزه سلامت است

امام جمعه نورآباد نیز در این دیدار گفت: در حوزه سلامت کارهای خوبی صورت گرفته و فعالیت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر می تواند مکمل فعالیت های دولت در حوزه سلامت مردم باشد.

حجت الاسلام و المسلمین «سیدجعفر هاشمی نژاد» افزود: حضور داوطلبانه مردم در این امر می تواند یکی از ویژگی های برجسته هلال احمر در حوزه بهداشت و درمان باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات شما با هدف مقدسی صورت می گیرد، ادامه داد: امیدواریم بتوان از کمک های مردمی نیز در این راستا استفاده کرد.

هاشمی نژاد افزود: ضروری است مسوولان اجرایی کشور به شهر نورآباد سفر و مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده کنند.

وی گفت: ما هم در خطبه های نماز جمعه مطالب حوزه بهداشت و درمان را مطرح می کنیم و امیدواریم گام های خوبی برای ایجاد خانه سلامت در روستاها برداشته شود.

امام جمعه نور آباد ادامه داد: اهمیت حوزه سلامت تا حدی است که چهار هزار حدیث در زمینه دستگاه گوارش وجود دارد به همین منظور باید در حوزه سلامت بیشتر کار شود.

سفرنامه «سلامت و امید» از 19 تا 22 آبان ماه در چهار شهرستان استان لرستان حضور یافته و اهداف خود را دنبال می کند.

اعضای این سفرنامه پس از حضور در شهرستان پلدختر، در شهرستان کوهدشت، امروز(چهارشنبه) در شهرستان دلفان و فردا(پنجشنبه) در شهرستان الیگودرز مستقر و به ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی می پردازند.

سفرنامه «سلامت و امید» پیشتر با حضور در استان های گلستان و اصفهان خدمات خود را به مردم محروم این استان ها ارائه کرده بود.

پس از استان لرستان، استان کرمانشاه مقصد بعدی سفرنامه «سلامت و امید» تعیین شده است.
سازمان داوطلبان هلال احمر با هدف پیشگیری و در جهت کمک به افزایش سلامت جامعه این سفرنامه را در مناطق و روستاهای محروم کشور راه اندازی کرده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار