سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42260
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » سلامتی وامید دو موضوع مهم در دین مبین اسلام است
Print This Post
امام جمعه نورآباد :

روح انسان برتر از جسم انسان است و جسم و روح انسان به یک مرکب تشبیه شده است و این دو بایستی سالم باشند .

به گزارش سلام دلفان’ حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد ‘ دراجتماع مردم نورآباد در میدان امام خمینی درآئین سفرنامه سلامت و امید افزود: سلامت یک نعمت بزرگ است که در دین مبین اسلام هزاران حدیث در خصوص سلامت جسم و تن انسان جمع آوری شده است .

وی، افزود : از نظر اسلام ضرررساندن به جسم انسان گناه بزرگی است و خود کشی جسم ، گناهی نابخشودنی و به اندازه گناه گرفتن جان دیگران است ،در این دین بزرگ سفارشات فراوانی برای سلامت جسم، بیان شده و می بایست قدر سلامتی جسم خود را بدانیم.

امام جمعه نورآباد ، سلامت روح و روان انسان را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت : روح انسان برتر از جسم انسان است و جسم و روح انسان به یک مرکب تشبیه شده است و این دو بایستی سالم باشند .

حجت الاسلام هاشمی نژاد ، ارتباط با خدا را از عومل مهع سلامت روح و روان انسان عنوان کرد و گفت : ارتباط با خدا، موجب آرامش انسان می شودو با این ارتباط ا انسان احساس امنیت وآرامش می کند .

وی ،معتقداست : امام حسین ( ع) نمونه روح پاک و الهی است که با خدا ارتباط قوی داشت ، او برای دین خدا جوانان ، براداران ، فرزندان و یاران خود را تقدیم کرد و انسان نیز با پیروی و عمل به دستورات دینی، می تواند به سلامت روح دست یابد.

امام جمعه نورآباد، از امید به عنوان یکی دیگر از موضوعات مهم در دین اسلام یاد کرد و گفت : از نظر دین اسلام انسانی که بخداد باور و ایمان داشته باشد هیچ وقت حق ندارد احساس ناامیدی کند، چون ناامیدی کفر است .

حجت الاسلام هاشمی نژاد، اظهارداشت : مسلمان با عمل به فرایض دینی و تکالیف خود می تواند به سلامت روح دست یابد و امید را در خود تقویت کند.

سفر نامه سلامت و امید در ایستگاه سیزدهم خود مهمان مردم نورآباد بود و این کاروان با استقرار در میدان امام خمینی (ره) نورآباد مرکز شهرستان دلفان به مردم خدمات پزشکی بهداشتی و پیشگیری ارائه کرد.

منبع: ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: دوستدار
    آبان ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۳۹

    درود خدابرامام جمعه محبوب دلفان خداوند عزتشان دهد واقعا اگه همه مثل ایشان دلسوز نوراباد بودن مشکلاتمان کم می شد

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آبان ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۱۴

    1

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار