سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 42395
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آغاز رقابت برای جانشینی بان‌کی‌مون
Print This Post

یک نشریه آمریکایی خبر داد که همزمان با نزدیک شدن زمان پایان دوره مسئولیت «بان‌کی‌مون» به عنوان دبیرکل سازمان لابی‌ها برای بدست آوردن این سمت در نیویورک آغاز شده است.

به گزارش سلام دلفان،‌ فارن پالیسی در گزارشی با اشاره همزمان با نزدیک شدن زمان پایان دوره مسئولیت «بان‌کی‌مون» به عنوان دبیرکل سازمان لابی‌ها برای بدست آوردن این سمت در نیویورک آغاز شده است، نوشت: دبیرکلی سازمان ملل یک سمت ارشد دیپلماتیک بین المللی است.

فارن پالیسی با اشاره به اینکه 5 عضو دائم شورای امنیت باید شخص دبیرکل سازمان را تائید و درباره آن تصمیم گیری کنند، تاکید کرد که دبیرکلی سازمان ملل سمتی پر پرستیژ است اما قدرتی کم دارد.

این نشریه آمریکایی با اشاره به اینکه هنوز رقابت کننده‌ها برای رسیدن به این سمت مشخص نشده‌اند، تصریح می‌کند که منابع دیپلماتیک از رقابت چند رئیس جمهور و وزیر خارجه از کشورهای آمریکای لاتین، نخست وزیران استرالیا و نیوزلند، رئیس جمهور لیتوانی برای تصدی دبیرکلی سازمان ملل خبر داده‌اند.

بان کی مون هشتمین دبیرکل سازمان ملل است که کار خود را به طور رسمی از 11 دی 1385 (1 ژانویه 2007 میلادی) آغاز کرده است و دوره اول دبیر کلی وی در 31 دسامبر 2011 به پایان رسید و در تاریخ 21 ژوئن 2011 برای 5 سال دیگر برای این سمت برگزیده شد.

دبیرکل از طرف مجمع عمومی بنا به توصیه شورای امنیت برای مدت پنج سال انتخاب می‌شود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار